piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@

Przedsiębiorstwo Fair Play z Łomży

EDPOL Food & Innovation Sp. z o.o. z Łomży (dawniej: EDPOL PPH Export-Import Edward Dąbrowski) znalazła się w gronie kilkunastu polskich firm nagrodzonych Nagrodą Główną - Statuetką Przedsiębiorstwo Fair Play 2014. Konkurs od 17 lat organizowany jest pod patronatem Krajowej Izby Gospodarczej. Jego celem jest promowanie etyki w działalności gospodarczej rozumianej jako zespół norm rzetelnego postępowania we wzajemnych relacjach przedsiębiorców z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną, a także władzą lokalną i państwową.

Wojciech Dąbrowski prezes EDPOL Food & Innovation odbiera nagrodę i gratulacje od Janusza Steinhoffa
Wojciech Dąbrowski prezes EDPOL Food & Innovation odbiera nagrodę i gratulacje od Janusza Steinhoffa

Nagrody główne podczas specjalnej gali wręczał Janusz Steinhoff wicepremier i minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka. Łomżyńska firma EDPOL Food & Innovation Sp. z o.o. - producent z branży artykułów i technologii otrzymała ją „za ciągłe poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań i szeroką współpracę z ośrodkami uniwersyteckimi m.in. w zakresie kreowania nowych produktów. Nagrodę obok 14 innych przedsiębiorców z całego kraju, odebrał  Wojciech Dąbrowski prezes EDPOL Food & Innovation.
- Menedżerowie „Przedsiębiorstw Fair Play” zdają sobie sprawę, że zysk jest wypadkową wielu różnych i często nie tak oczywistych czynników jak właściwe decyzje strategiczne – podkreśla Mieczysław Bąk przewodniczący Komisji Ogólnopolskiej Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. - Dlatego też w działaniach Laureatów programu dostrzec można: troskę o tworzenie jak najlepszego zespołu pracowniczego (gotowego na podejmowanie stawianych przed nim wyzwań i współtworzącego know how firmy), dążenie do zaistnienia w świadomości środowisk lokalnych nie tylko poprzez działania charytatywne, ale także poprzez celowe angażowanie się w rozwiązywanie lokalnych problemów, np. doradztwo w strukturach samorządowych, realny wpływ na kształtowanie edukacji w regionie, współpracę ze środowiskiem przedsiębiorców itp.
W tegorocznym konkursie EDPOL Food & Innovation oraz druga łomżyńska firma FARGOTEX SP. Z O.O otrzymały nagrody specjalne odpowiednio srebrny i platynowy laur za to, że od siedmiu i  ośmiu lat biorą udział w programie i uzyskują tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play”.
- Jak widać Łomża jest dobrze reprezentowana w konkurencji firm w Polsce – ciesz się Maciej Zajkowski prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo Handlowej. - Nagrodzone przedsiębiorstwa na swój dobry wizerunek oraz uznanie społeczne i biznesowe pracują latami, a ich osiągnięcia to wynik długofalowych działań, perspektywicznego myślenia i nieustannego dążenia do celu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0