Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Mlekovita zdetronizowała Mlekpol

To historyczny moment w mlecznej branży. Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego zdetronizowała Mlekpol z Grajewa donosi Rzeczpospolita. W ubiegłym roku Mlekovita miała ponad 3,88 mld złotych przychodów ze sprzedaży, czyli o blisko 270 mln zł więcej niż wypracował jej największy rywal Mlekpol.

Awans spółdzielni kierowanej przez Dariusza Sapińskiego – po trwającej ponad dekadę pogoni za Mlekpolem – był możliwy, ponieważ w ubiegłym roku zwiększyła ona przychody o 11 proc. Wartość sprzedaży grupy zarządzanej przez Edmunda Borawskiego urosła w tym czasie o 2 proc – podaje Rzeczpospolita.
- W ostatnich latach Mlekovita była bardziej aktywna, jeżeli chodzi o przyłączanie spółdzielni – mówi "Rz" Jadwiga Seremak-Bulge z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
Po włączeniu do grupy na początku 2015 r. przetwórni w Tomaszowie Lubelskim Mlekovita ma 14 zakładów, o dwa więcej niż Mlekpol.

Czytaj więcej w Rzeczpospolitej


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę