wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Strefa Ekonomiczna sprzedaje w Łomży

Pięć działek w podstrefie Łomża o łącznej powierzchni ponad 4,7 ha ponownie wystawiła na sprzedaż Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Chodzi o działki w okolicy ul. Pileckiego, Akademickiej i Spokojnej. Poprzedni przetarg na nie ogłoszono wiosną 2014 rok, ale wówczas nie znalazł się nikt chętny. Teraz cena jest blisko 1/4 niższa. W dalszym ciągu na sprzedaż nie wystawiono największej działki w Podstrefie Łomża o powierzchni blisko 2,5 ha przy ul. Ciepłej.

Kompleks czterech działek Podstrefy Łomża "za Gaspolem", które ponownie wystawiono na sprzedaż.
Kompleks czterech działek Podstrefy Łomża "za Gaspolem", które ponownie wystawiono na sprzedaż.

Suwalska SSE chce sprzedać w Łomży działki, które nie poszły w poprzednim przetargu. Wówczas sprzedano tylko jedna - najmniejszą działkę. Powierzchnia teraz wystawianych na sprzedaż nieruchomości wynosi od ponad 0,6 ha w przypadku kompleksu trzech małych działek przy ul. Akademickiej do 1,04 ha. Tyle ma każda z czterech wystawianych działek znajdujących się „za Gaspolem”. Ceny wywoławcze wynoszą od nieco ponad 710 tys. zł do 956 tys. zł netto.
Ewa Sokólska rzeczniczka Suwalskiej SSE poinformowała PAP, że przetarg na działki w Podstrefie Łomża jest odpowiedzią na wyrażane zainteresowanie ze strony firm. Powiedziała, że strefa liczy na to, że niższe ceny zachęcą firmy do rozpoczynania inwestycji.

Przedsiębiorczy zainteresowani inwestycjami na terenach Podstrefy Łomża  swoje oferty mogą składać do 7 stycznia 2015 r.. Aby wziąć udział w przetargu dzień wcześniej muszą wpłacić wadium wynoszące – zgodnie z umową podpisaną pomiędzy SSSE a miastem Łomża – 20% wartości sprzedawanej działki.  Drugim koniecznym warunkiem udziału w przetargu jest wykupienie w terminie do 22 grudnia 2014 r. Specyfikacji Istotnych Warunków Przetargu dotyczącej nieruchomości, która będzie stanowiła przedmiot oferty. Jest ona do nabycia w siedzibie SSSE S.A. w Suwałkach w cenie 10 000,00 zł + 23 % VAT.
Zgodnie z umową pomiędzy miastem a SSSE jeśli dojdzie do sprzedaży działek w Podstrefie Łomża, Suwalska SSE otrzyma od miasta prowizję w wysokości 14% kwoty uzyskanej z przetargu plus VAT. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0