Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Mlekovita 3” za 300 milionów

W Wysokiem Mazowieckiem rozpoczyna się budowa trzeciego zakładu Mlekovity. Fabryka Proszków Mlecznych Mlekovita 3 w ciągu doby będzie przetwarzała 2,5 mln litrów mleka i 1,5 mln litrów serwatki. To największa inwestycja w historii firmy. Jej wartość 300 mln zł, a w ocenie władz firmy ma pozwolić na to, by Mlekovita, która już jest uznanym producentem proszków mlecznych w Polsce, stała się potentatem w tej dziedzinie w kraju i Europie Środowo-Wschodniej.

Inwestycja ma być gotowa w marcu 2017 r. W nowej fabryce produkowane będą m.in. innowacyjne odżywki dla dzieci ale też nowe produkty, nad którymi trwają jeszcze badania. Pracę znajdzie tu maksymalnie 100 pracowników, bo produkcja będzie w pełni zautomatyzowana. Prezes  Mlekovity Dariusz Sapiński informując o inwestycji podkreślał, że produkty z nowej proszkowni będą głównie przeznaczane na eksport.
Grupa Mlekovita jest spółdzielnią mleczarską z polskim kapitałem. Tworzy ją obecnie 15 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 29 firmowych centrów dystrybucyjnych w wktórych pracuje około 3,5 tysiąca pracowników. W zakładach tych przerabia się dziennie 6 mln litrów mleka czyli o 800 tys. litrów więcej niż przed rokiem i wytwarza ponad 650 rodzajów produktów. 1/4 produkcji trafia na eksport.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę