poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

EDPOL doceniony przez ministra

Firma EDPOL Food & Innovation z Łomży została laureatem konkursu „Kreatorzy miejsc pracy 2015” organizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Prezes firmy Wojciech Dąbrowski nagrodę, w kategorii średnie przedsiębiorstwo produkcyjno-przemysłowe, odebrał z rąk ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza. W sumie laureatów jest tylko 19 i oni mają prawo posługiwania się przez rok logiem konkursu.

Prezes firmy Wojciech Dąbrowski odbiera nagrodę z rąk ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza. (fot. MPiPS)
Prezes firmy Wojciech Dąbrowski odbiera nagrodę z rąk ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza. (fot. MPiPS)

Celem konkursu było wyróżnienie tych pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy oraz którzy zatrudnili najwięcej pracowników w 2014 r.
- Prawie 250 firm zgłoszonych do konkursu to najlepszy dowód na to, że wielu przedsiębiorcom bliska jest idea konkursu. „Kreatorzy miejsc pracy”, to firmy dbające o pracowników i ich rozwój, ale także o najlepsze warunki pracy – mówił minister Kosiniak-Kamysz podczas uroczystej gali.
Nagrody „Kreatora miejsc pracy 2015”, zostały przyznane w pięciu kategoriach: mała, średnia, duża firma oraz duża firma przemysłowo-produkcyjna, a także duża firma handlowo-usługowa.
Łomżyńska spółka Edpol Food & Innovation zajęła II miejsce wspólnie z firmą POL-FOODS Sp. z o.o. zajęły drugie miejsce w kategorii średnie przedsiębiorstwa przemysłowo-produkcyjne.
Edpol Food & Innovation wpecjalizuje się we wdrażaniu i kreowaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie tworzenia i stosowania dodatków do żywności. Tworzy receptury i technologie  dla największych koncernów i grup kapitałowych w Polsce. W 2014 roku utworzono 10 nowych stanowisk pracy. Firma w 2014 r. zatrudniła 13 osób niepełnosprawnych, 7 osób poniżej 30. roku życia oraz 19 osób powyżej 50. roku życia.  99% pracowników zatrudnionych jest na podstawie umowy o pracę.
- Nagrodzone przedsiębiorstwa na swój dobry wizerunek oraz uznanie społeczne pracują latami, a ich osiągnięcia to wynik długofalowych działań i perspektywicznego myślenia – cieszy się z nagrody prezes Wojciech Dąbrowski.

Warto dodać, że to już kolejne docenienie dla łomżyńskiej  firmy. Wcześniej zdobyła ona tytułu Pracodawca Roku 2014 Ziemi Łomżyńskiej oraz firma Fair Play 2014.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0