Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Działka przy ul. Ciepłej sprzedana pod centrum logistyczne

2,5 hektarowa działka przy ul. Ciepłej po wielu próbach i 5. latach została sprzedana. Za 3.575 mln zł kupiła ją firma RABEN Real Estate Poland Sp. z o.o, która w tym miejscu planuje zbudować logistyczny magazyn chłodniczy.

Po raz pierwszy próbę sprzedaży działki nr 31323 o pow. 2,4776 ha miasto podjęło w maju 2016 roku. Od tego czasu wielokrotnie ogłaszano przetargi ale bezskutecznie. W połowie 2018 roku informowaliśmy, że zakupem tej ziemi zainteresowana jest amerykańska firma, która w tym miejscu planowała wybudować gigantyczną ubojnię. Po protestach mieszkańców inwestor wycofał się i ostatecznie nie przystąpił do przetargu. 

W ostatnim przetargu ustnym nieograniczonym, który odbył się w 26 listopada 2021 roku w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łomży znalazł się wreszcie chętny na zakup gruntu. Cena wywoławcza wyniosła 3,54 mln zł, ale firma RABEN Real Estate Poland Sp. z o.o. za 2,4776 ha ziemi wyda 3.575.400,00 zł. 

- Na działce powstanie centrum logistyczne, a w tym przypadku chłodnie – wyjaśnia Krzysztof Godlewski  - Powstanie magazyn niskiego i wysokiego składowania, a otwarcie możliwe byłoby na począteku 2023 roku. Niemniej jednak, zanim będziemy mogli podjąć działania związane z jej zakupem, zgodnie z prawem, najpierw musi nastąpić weryfikacja, czy specjalna strefa ekonomiczna nie skorzysta z przysługującego jej prawa pierwokupu. A zatem na tym etapie jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretnych planach związanych z tym terenem.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę