Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@

NOVUM – Innowacyjny Lider IT ze Spokojnej ulicy

16. edycja Rankingu IT@BANK przyniosła wyjątkowy sukces Zakładowi Usług Informatycznych NOVUM Sp. z o.o. z Łomży. Krajowe zestawienie firm technologicznych współpracujących z sektorem finansowym zorganizował Związek Banków Polskich oraz Miesięcznik Finansowy BANK. NOVUM, które świętuje 30-lecie działalności i pracuje dla blisko 230 banków, zostało Liderem rozwiązań IT dla bankowości spółdzielczej, a w rankingu głównym zajęło drugie miejsce. Na wirtualnej gali NOVUM odbierało nagrodę w doborowym towarzystwie m.in. PKO BP oraz Pekao S.A.

Katarzyna Pawlik, autorka Rankingu IT@BANK ze Związku Banków Polskich, w omówieniu docenia łomżyńską firmę: "Dla NOVUM po istotnym awansie na podium, jaki odnotowało w ubiegłorocznym zestawieniu, to potwierdzenie, że ciężko pracuje na swój sukces, a zeszłoroczny przeskok nie był przypadkowy". Specjalistka z Zespołu Ekonomiczno-Regulacyjnego ZBP wskazuje na wysoką skalę współpracy z instytucjami finansowymi, stanowiącą gros przychodów firmy i wysoką rentowność 16,7%. Optymalne wyniki NOVUM pozwoliły na "uzyskanie tak wysokiego miejsca. Wyniki te potwierdzają obiektywność i zróżnicowanie dobranych wskaźników, branych pod uwagę w rankingu. Nie tylko najwięksi mają szansę na bycie docenionymi".


Wyzwania na ciężkie czasy
W podsumowaniu Rankingu IT@BANK 2021 Katarzyna Pawlik przypomina, że w 2020 r. rozprzestrzeniła się pandemia. Rząd wprowadził "lockdown, paraliżujący życie gospodarcze i społeczne na wielu płaszczyznach". Utrudniało to prowadzenie biznesu i nadal jest "olbrzymim wyzwaniem", ale "z perspektywy sektora IT czas ten mógł być szansą, a to z racji konieczności wprowadzenia w wielu branżach rozwiązań zdalnych, a także nowych, innowacyjnych systemów". W tych nowych, trudnych okolicznościach znakomicie odnalazło się NOVUM opracowując rozwiązanie smartKARTA, które przenosząc inicjację i autoryzację operacji bankomatowych na ekran smartfona przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa klientów i pracowników banków podczas pandemii. 

Łomżyniacy pierwsi wprowadzili w Polsce bezdotykową obsługę bankomatu, za co zdobyli w maju br. 1. nagrodę w kategorii „Nowoczesne technologie w bankowości spółdzielczej” – pisaliśmy o tym w artykule "Łomżyńska firma Novum z prestiżowym wyróżnieniem".


Innowacje w praktyce 
Nagrodzone w ubiegłorocznej edycji Rankingu IT@BANK i Konkursie Spółdzielcza Technologia Roku 2020 innowacje technologiczne są z powodzeniem stosowane w wielu nowoczesnych bankach spółdzielczych w całej Polsce, a w Łomży cieszą klientów Banku Spółdzielczego w Łomży, Hexa Banku i SBR Banku. Zaawansowane technologicznie innowacje autorstwa programistów NOVUM pozwalają podnieść poziom jakości usług w bankach. Firma umiejętnie łączy bezpieczeństwo finansowe transakcji z poczuciem komfortu i wygody klienta, który jest sprawniej obsługiwany. To doskonale wpisuje się w misję „wytwarzania i dostarczania autorskich rozwiązań, w celu maksymalizacji korzyści użytkowników systemu NOVUM - Banków Spółdzielczych”.

Firma NOVUM tworzy i wdraża kompleksowe systemy informatyczne oraz aplikacje, umożliwiające obsługę produktów bankowych na bankomatach, w Internecie oraz za pomocą aplikacji mobilnej, z których na co dzień korzysta blisko 10 000 pracowników 230 instytucji finansowych, a także setki tysięcy ich klientów. Inwestuje w rozwój przyszłej kadry stwarzając idealne warunki do rozwoju dla ambitnych pracowników, których co roku przybywa i cały czas są poszukiwani. Przed 30 laty NOVUM zatrudniało kilku pracowników. Dzisiaj to prawie 80-osobowa załoga, w skład której wchodzą informatycy, analitycy, inżynierowie różnych specjalności, bankowcy. 

Podczas ceremonii online statuetkę wręczali w Warszawie Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich i Paweł Minkina, redaktor naczelny Miesięcznika Finansowego BANK, a odbierał w Łomży wiceprezes NOVUM Zbigniew Forenc, który tak podsumował wyróżnienie: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po raz drugi z rzędu kapituła Rankingu doceniła nas jako liderów w branży informatycznej współpracujących z sektorem finansowym. Czujemy dumę, że dziś jesteśmy nie tylko jedną z wiodących, ale także innowacyjnych firm dostarczających oprogramowanie dla sektora bankowości spółdzielczej”.


Poza biznesem
Dla kronikarskiej precyzji dodamy, że NOVUM co roku od kilkunastu lat sponsoruje prestiżowe konkursy i koncerty wykonawców jazzowych NOVUM Jazz Festival i audycję Bliżej Jazzu prowadzone przez muzyka Mirosława Dziewę. Angażuje się także w działalność charytatywną, wspierającą inicjatywy lokalne, sportowe i kulturalne. Firma wydaje piękne, dużoformatowe kalendarze artystów: malarskie Teresy Adamowskiej, Grzegorza Gwizdona i Roberta Sokołowskiego oraz fotograficzne, przyrodnicze i krajobrazowe swoich pracowników: Roberta Bałdygi i Artura Kruszewskiego.
Jak widać, można połączyć mistrzostwo technologiczno-informatyczne ze sztuką najwyższej klasy. Warto obserwować ich poczynania: fb.me/zuinovum

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146  

   

Zupełnie bezdotykowe wypłacanie gotówki z bankomatów wdraża firma z Łomży

Siła muzyki Novum Jazz Festival 

Bliżej jazzu w specjalnym wydaniu 

Mecenasi ŁOK

Łomżyński kalendarz Novum i Roberta Sokołowskiego

Ptasi kalendarz Novum i Roberta Bałdygi

Cztery pory roku z okna własnego domu

Święci Teresy Adamowskiej na cały rok 2014


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę