Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Ulga za remont Starego Rynku

Od 1. grudnia 2021 roku, w związku z przedłużającą się przebudową Starego Rynku, prezydent Łomży zdecydował o możliwości obniżenia stawek czynszu najmu lokali miejskich. W sumie oferta dotyczy 6 lokali.

Tuż przed świętami prezydent Mariusz Chrzanowski zarządzeniem 349/21 zdecydował o obniżeniu o 50% stawek czynszu najmu lokali stanowiących własność Miasta Łomża, a znajdujących się w rejonie Starego Rynku. Ma to związek z trwającą od maja 2020 roku przebudową i rewitalizacją Starego Rynku. Po półtorarocznym zamknięciu centralnego placu miasta prezydent dojrzał i postanowił „o obniżeniu stawek czynszu najmu lokali użytkowych stanowiących własność Miasta Łomża, usytuowanych w budynkach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie, placu budowy”. Ulga dotyczy „przedsiębiorców, nieposiadających zaległości z tytułu umowy najmu przedmiotowego lokalu użytkowego którym trwająca przebudowa Placu Starego Rynku, w znaczący sposób ograniczyła lub uniemożliwiła prowadzenie w tym miejscu działalności gospodarczej”.

Ulga w czynszu ma trwać od 1. grudnia 2021 roku do zakończenia „Przebudowy i rewitalizacji Starego Rynku”. By przedsiębiorca skorzystał z tej możliwości musi złożyć wniosek, który „powinien być należycie umotywowany i udokumentowany, a w szczególności przedstawiać opis aktualnej sytuacji przedsiębiorcy i wskazywać okoliczności uwiarygodniające ograniczenie lub uniemożliwienie prowadzenia działalności gospodarczej” - czytamy w Zarządzeniu. Zwolnienie dotyczy właściwie 6 lokali, w budynku przy ul. Rządowej 12 (5 lokali) i w Hali Kultury. 

Ratusz w przesłanej odpowiedzi potwierdza, że wcześniej nie było z tego powodu obniżek czynszu. Ponadto „żaden z podmiotów nie zgłaszał przypadków uniemożliwienia prowadzenia działalności w lokalu”. Skąd w związku z tym pomysł z obniżaniem czynszu?

„Z uwagi na rozwiązanie w miesiącu grudniu umowy z wykonawcą prac budowlanych podjęto decyzję o wprowadzeniu możliwości przyznania ewentualnej zniżki, w przypadku wystąpienia okoliczności uzasadniających jej przyznanie” - tłumaczy Ratusz. Sęk w tym, że wtedy właśnie otwarto fragment Starego Rynku i teraz można go objechać w całości. 

Należy mieć tylko nadzieję, że ulga została przyjęta nie ze względu na uruchomiony w połowie roku w budynku przy ul. Rządowej 12 lokal gastronomiczny, powiązany rodzinnie z prezesem jednej z miejskich spółek. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę