Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 października 2021 napisz DONOS@

Andrzej Cwalina - W poszukiwaniu utraconego raju

Grzegorz Gwizdon cz, 17 maja 2012 10:18

W ramach NOCY MUZEÓW, 19 maja 2012 roku, o godz. 19. 45, w Galerii odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Andrzeja Cwaliny pt. „W poszukiwaniu utraconego raju”. Wernisaż uświetnił mini recital Barbary Eder (skrzypce) i Mirosława Kotelczuka (akordeon). Wystawa będzie czynna do 20 czerwca 2012 roku.

Wystawa archeologiczna „Barbarzyńcy ?” nagrodzona.

Grzegorz Gwizdon wt, 15 maja 2012 15:09

Jolanta Deptuła i Małgorzata Kuklińska, pracownice działu archeologicznego naszego Muzeum, zostały nagrodzone w konkursie na „Najciekawsze wydarzenie muzealne roku 2011”, organizowanego przez Podlaski Odział Stowarzyszenia Muzealników Polskich, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego.

Łomżyńska noc muzeów

Grzegorz Gwizdon wt, 08 maja 2012 13:12

Noc-Muzeów-www.jpg

Wystawa + Zabawa

Grzegorz Gwizdon pt, 20 kwietnia 2012 13:30

18-go kwietnia Galerię odwiedziły dzieci z pierwszej klasy ze szkoły podstawowej nr 7. Dla wielu z nich była to pierwsza sposobność żeby zobaczyć na żywo wystawę malarstwa. Podczas spotkania dzieci nie tylko zapoznały się z warsztatem twórcy, poznały podstawowe pojęcia związane z budową obrazu, kompozycją czy zastosowaniem kolorów, ale same wcieliły się w artystów. Podczas wspólnej zabawy i malowania powstał ogromny bajecznie kolorowy obraz, który dzieci zabrały ze sobą do szkoły na pamiątkę.

MARCELINA PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA

Grzegorz Gwizdon pt, 20 kwietnia 2012 12:21

zaproszenie-marcelina-www.jpg Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zaprasza 24 kwietnia 2012 roku (wtorek) na na otwarcie wystawy grafik Marceliny Grabowskiej-Piątek. z Wrocławia. Wystawa czynna do 15 maja 2012 roku. W czasie jej trwania galeria proponuje zorganizowanym grupom udział w lekcjach muzealnych poświęconych technikom graficznym i warsztatowi artysty grafika. Zapisy pod nr tel. 86 216 41 00.

STANISŁAW MAZUŚ – MISTRZ NASTROJU

Grzegorz Gwizdon pon, 19 marca 2012 14:17

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Stanisława Mazusia pt. „W obronie Piękna”. Wernisaż z udziałem Autora odbędzie się 24 marca 2012 roku (sobota), o godz. 12.00, w salach wystawowych przy ul. Długiej 13. Wystawie towarzyszy album zatytułowany „ Stanisław Mazuś. Z paletą przez życie” – do nabycia w galerii. Wystawa czynna do 20 kwietnia 2012 roku.

Art Déco

Grzegorz Gwizdon pon, 05 marca 2012 14:43

-zaproszenie-Art-deco-www.jpg Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprasza w sobotę, 10 marca 2012 roku, o godz. 12.00 , na otwarcie wystawy „ Art déco ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego w Płocku”, słynącego z kolekcji obiektów z okresu secesji i Art déco.

Ogłoszenie

Grzegorz Gwizdon pon, 05 marca 2012 10:17

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży ul. Dworna 22c tel. 86 216 64 87 poszukuje oferentów do wynajmu Karczmy z Dylewa na terenie Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie , ul. Zamkowa 25

Salon pod Gontem

Grzegorz Gwizdon cz, 01 marca 2012 10:58

GONT-marzec-2012-www.jpg

Finisaż

Grzegorz Gwizdon pt, 24 lutego 2012 12:01

finisaż-Biżuteria-ludowa--WWW.jpg

STUDENCKI DESIGN

Grzegorz Gwizdon cz, 16 lutego 2012 11:27

zaproszenie-3-www.jpg Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zaprasza 20 lutego 2012 roku (poniedziałek), o godz. 18.00 na otwarcie wystawy „Wybrane projekty dyplomowe studentów Katedry projektowania tkaniny, ubioru i biżuterii oraz Katedry projektowania form przemysłowych Wydziału Wzornictwa Wyższej szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi”.

Salon pod Gontem

Grzegorz Gwizdon pon, 16 stycznia 2012 15:22

karta-styczniowa-2.www.jpg

Tadeusz Michał Siara - akwaforty

Grzegorz Gwizdon pon, 16 stycznia 2012 10:29

siara-zaproszenie-www.jpg

Konkurs historyczny

Grzegorz Gwizdon wt, 10 stycznia 2012 12:53

Ogloszenie_I_konkurs_historyczny-1.jpg

Wesołych Świąt

Grzegorz Gwizdon wt, 20 grudnia 2011 15:39

www-kartka.jpg

Doroczne laury dla twórców

Grzegorz Gwizdon pt, 16 grudnia 2011 17:05

Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury odbyła się w Muzeum Północno-Mazowieckim. Prezydent Miasta Pan Mieczysław Czerniawski oraz zastępca Prezydenta – Pani Mirosława Kluczek – w obecności licznie zgromadzonych twórców i pracowników kultury, a także zaproszonych gości – uhonorowali nagrodami czworo laureatów: Marka Maliszewskiego, Magdalenę Sinoff, Bogdana Szczepańskiego oraz Waldemara Borusiewicza. Marek Maliszewski od lat odnosi sukcesy na polu fotografii prasowej i artystycznej, Magda Sinoff z powodzeniem zajmuje się śpiewem i muzyką, Bogdan Szczepański – pełen pomysłów kompozytor i aranżer – realizuje się jako muzyk, Waldemar Borusiewicz jest mistrzem gry na trąbce oraz kompozytorem i nauczycielem muzyki. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Magdalena Sinoff. W programie przewidziano także zwiedzanie muzealnych wystaw. Na zakończenie spotkania zgromadzeni przyjęli życzenia świąteczne od Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Tadeusza Bronakowskiego oraz Prezydenta Miasta Mieczysława Czerniawskiego i podzielili sie opłatkiem.

Ocalić od zapomnienia

Grzegorz Gwizdon cz, 08 grudnia 2011 12:25

Jeszcze tylko przez kilka dni można nabyć w Muzeum unikalne publikacje z serii „Ocalić od zapomnienia” Wydawnictwa MUZA, które dokumentują zasoby naszego dziedzictwa narodowego w zakresie tradycyjnej kultury ludowej. Te bogato ilustrowane książki zaprezentowano na spotkaniu towarzyszącym niedawnemu otwarciu wystawy „Polskiej biżuterii ludowej”. Do lektury zachęcali ich autorzy: Elżbieta Piskorz-Branekova, Alicja Mironiuk-Nikolska oraz Tomasz Czerwiński. W swoich publikacjach umieścili oni wiele informacji, faktów i ciekawostek dotyczących m.in. budownictwa i wyposażenia domu wiejskiego (Tomasz Czerwiński), sztuki ludowej (Alicja Mironiuk-Nikolska) oraz biżuterii i strojów ludowych (Elżbieta Piskorz-Branekova). Warto podkreślić, że albumy zawierają także „łomżyńskie ślady”, czyli zdjęcia i opisy obiektów pochodzących ze zbiorów Muzeum w Łomży oraz Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. Zachęcamy wszystkich miłośników tradycji i folkloru do zapoznania się z tą wyjątkową ofertą wydawniczą. Fot. Bolesław Deptuła

Zaczarowany świat barw.

Grzegorz Gwizdon wt, 29 listopada 2011 10:59

Galeria Sztuki Wspólczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży oraz Autor zapraszają w piątek, 2 grudnia 2011 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy malarstwa Eugeniusza Brożka. Wystawa czynna do 5 stycznia 2012 roku. Eugeniusz Brożek urodził się w 1947 roku, we wsi Przełaj (gmina Sędziszów). Po ukończeniu Szkoły Górniczej w Sosnowcu, pracował w różnych zawodach, m.in.: jako górnik, spawacz, ślusarz i kierownik pociągów osobowych. Mieszka w Sędziszowie. Obrazy maluje od ponad 30 lat. Za swoje dokonania twórcze został uhonorowany Nagrodą im.Oskara Kolberga oraz Srebrnym Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2006). Artysta wystawiał w licznych muzeach, galeriach i domach kultury, m.in.: w Jędrzejowie, Kielcach, Krakowie, Radomiu, Nowym Sączu, Suwałkach, Toruniu, Warszawie. Za granicą miał wystawy we Francji i Niemczech. Ponad 110 jego obrazów znajduje się w kolekcjach muzeów oraz osób prywatnych w kraju i za granicą.

POLSKA BIŻUTERIA LUDOWA

Grzegorz Gwizdon pon, 21 listopada 2011 09:29

Dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w niedzielę 27 listopada 2011 roku, o godz. 12.00 na otwarcie wystawy “Polska biżuteria ludowa”. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie oraz zbiorów własnych łomżyńskiego Muzeum. Scenariusz wystawy przygotowała Pani Elżbieta Piskorz-Branekowa. Ekspozycję można zwiedzać do 26 lutego 2012 roku. W czasie wernisażu odbędzie się spotkanie z autorami wydawniczych rarytasów oficyny MUZA SA, które ukazały się w serii „Ocalić od zapomnienia”. Elżbieta Piskorz-Branekowa, Alicja Mironiuk-Nikolska i Tomasz Czerwiński napisali ciekawie i zajmująco o różnych zagadnieniach z dziedziny tradycyjnej kultury ludowej w Polsce, między innymi: haftach i koronkach, biżuterii i strojach ludowych, budownictwie i wyposażeniu domu wiejskiego, a także sztuce ludowej. Poszczególne publikacje zostały opatrzone bogatym materiałem ilustracyjnym oraz znakomicie opracowane graficznie. Książki dobrze się czyta i ogląda. W serii „Ocalić od zapomnienia” ukazało się dotychczas kilkanaście pozycji. Po spotkaniu autorskim będzie można nabyć zaprezentowane tytuły.

“MIKOŁAJKI” w Muzeum

Grzegorz Gwizdon śr, 02 listopada 2011 14:25

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprasza, w dniach 1 – 9 grudnia 2011 roku, na SPOTKANIA MIKOŁAJKOWE. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych, którym proponujemy udział w uroczystości wręczania przez św. Mikołaja upominków przygotowanych przez rodziców lub szkołę. Spotkania ze św. Mikołajem odbywać się będą w gmachu Muzeum, przy ul. Dwornej 22 C, w Łomży.

« · «« · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę