Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Wystawa archeologiczna „Barbarzyńcy ?” nagrodzona.

Jolanta Deptuła i Małgorzata Kuklińska, pracownice działu archeologicznego naszego Muzeum, zostały nagrodzone w konkursie na „Najciekawsze wydarzenie muzealne roku 2011”, organizowanego przez Podlaski Odział Stowarzyszenia Muzealników Polskich, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego.

Małgorzata Kuklińska po otrzymaniu nagrody
Małgorzata Kuklińska po otrzymaniu nagrody
Pracownicy Muzeum od lewej : Barbara Banasiak, Krystyna Niewulis, Małgorzata Kuklinska, Jarosław Kurpiewski,
Pracownicy Muzeum od lewej : Barbara Banasiak, Krystyna Niewulis, Małgorzata Kuklinska, Jarosław Kurpiewski,

 

Celem konkursu jest promocja muzealnictwa i ochrona dziedzictwa kulturowego oraz wyróżnienie organizatorów wydarzeń muzealnych w województwie podlaskim. W konkursie odbywającym się od 2003 roku, nagradzane są muzealne wystawy, imprezy, festyny, programy edukacyjne, działalność naukowa, projekty badawcze i badania własne z zakresu archeologii, etnografii, historii, przyrody, sztuki. Brane są także pod uwagę muzealne publikacje. W dniu 11 maja 2012 roku, w Muzeum Okręgowym w Suwałkach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Łomżyńskie „muzealniczki” otrzymały jedną z dwóch głównych, równorzędnych nagród za wystawę archeologiczną “Barbarzyńcy ?”. Ta unikalna ekspozycja, przygotowana ze zbiorów własnych Muzeum (wrzesień – listopad 2011), przedstawiała wyniki badań wykopaliskowych prowadzonych na cmentarzyskach datowanych od I wieku p.n.e. do III wieku n.e. położonych na terenie byłego województwa łomżyńskiego (m.in. w Drozdowie).

 

Grzegorz Gwizdon
wt, 15 maja 2012 15:09
Data ostatniej edycji: nie, 20 maja 2012 00:44:34

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę