Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dyplomy 2012 - wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego

Liceum Plastyczne w Łomży i Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zapraszają na wystawę prac uczniów DYPLOMY 2012 Wernisaż odbędzie się 26 czerwca 2012 r. (wtorek), o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży (ul. Długa 13).

 

Get Adobe Flash player

 

Wystawa DYPLOMY 2012 jest prezentacją kończącą czteroletnią naukę w Liceum Plastycznym im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Edukacja w Liceum kończy się nie tylko maturą, ale także egzaminem dyplomowym dającym uprawnienia zawodowe (tytuł:plastyk w specjalności techniki graficzne). Prace dyplomowe uczniowie przygotowują przez ostatni rok nauki, dlatego są one esencją doświadczeń czterech lat pracy i zdobytych przez ten czas umiejętności, ale także świadectwem dojrzałości twórczej. Specjalnością szkoły są techniki graficzne, dlatego na wystawie pokazano głównie dorobek graficzny uczniów – prace wykonane w tradycyjnych technikach graficznych takich jak: akwaforta, akwatinta, miękki werniks, linoryt, drzeworyt oraz stworzone przy użyciu technik komputerowych, z wykorzystaniem najnowszych programów graficznych z pakietu Adobe.

Get Adobe Flash player

Prace, pomimo młodego wieku autorów, w znakomitej większości prezentują wysoki, nieraz akademicki poziom. Warta podkreślenia jest biegłość młodych adeptów sztuki w operowaniu technikami i materiałami, które nie należą do najłatwiejszych oraz umiejętność odnajdywania inspiracji w różnych obszarach życia. Okazuje się, że znakomitą pożywką dla wyobraźni może być cyrkowa arena, leśna gęstwina, film Stanleya Kubricka, poczet świętych, czy terakotowa armia cesarza Chin. Każdy z tych tematów to pretekst do snucia własnej, niezwykłej opowieści...

Wiele spośród prac uczniów prezentujących swój dorobek na wystawie zostało nagrodzonych na prestiżowych, ogólnopolskich i międzynarodowych, konkursach organizowanych dla szkół plastycznych. Z najważniejszych należy wymienić Biennale Grafiki w Szczecinie oraz Międzynarodowe Triennale Drzeworytu w Zakopanem. Wystawa jest ważnym wydarzeniem zarówno dla uczniów jak i ich nauczycieli. Z jednej strony zamyka i podsumowuje pewien etap edukacyjny, z drugiej otwiera następny…

Dla wielu jest pierwszym krokiem na artystycznej drodze życia.

Wystawę można zwiedzać do końca sierpnia 2012 roku. .

Get Adobe Flash player

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
so, 23 czerwca 2012 13:36
Data ostatniej edycji: śr, 25 września 2013 14:50:20

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę