Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

IVAYLA ŻIVKOWA malarstwo i tkanina

Galeria Sztuki Współczesnej, przy ul. Długiej 13 w Łomży zaprasza na wystawę malarstwa i tkaniny artystycznej Ivayli Żivkowej. Wernisaż: 6 września 2012 roku, o godz. 18.00. Wystawa czynna do 10 października 2012 roku. Zapraszamy. Główną część wystawy tworzą dwa cykle obrazów „Sen” i „Przebudzenie”, namalowane w latach 2009-2012.

 

Nowe obrazy Ivayli Żivkowej są kontynuacją i rozwinięciem jej wcześniejszych rozważań egzystencjalnych poszerzonych o wymiar kontemplacyjny. Zagłębienie się we własnej osobowości owocuje nowymi wizerunkami postaci. Pojawiają się twarze „zanurzone” w onirycznej rzeczywistości. Stopień ich świadomości określa wyraz oczu, który stanowi metaforę samopoznania. Autorka koduje znaczenia za pomocą stylizowanej formy nadającej przedstawieniom rys uniwersalności. W warstwie formalnej odważne zestawia kolory i faktury, z elegancją i wyczuciem wprowadza subtelne przejścia tonalne, delikatnie podkreśla linie konturów. Echa tych zabiegów odnajdujemy także w tkaninach, które występują w ozdobnym wydaniu, co wiąże się z ich funkcją użytkową i dekoracyjną. Są tkaniny ręcznie malowane, zdobione ażurami, haftami i koronkami, są patchworki i batiki. Dominują motywy zwierzęce, roślinne i geometryczne. Prace odznaczają się misterną kompozycją wzorów i efektowną grą kolorów.

Wystawa pokazuje, że artystka wciąż rozwija i doskonali swój talent, zaś nieskrępowana wyobraźnia nieustannie“podpowiada” jej nowe pomysły i rozwiązania.

Get Adobe Flash player

Ivayla Żivkowa urodziła się w Sofii. Od 1996 roku mieszka i pracuje w Łomży. Tworzy obrazy, tkaniny, autorskie ubiory i przedmioty dekoracyjne, stylizuje i aranżuje wnętrza, prowadzi warsztaty plastyczne. Swoje prace po raz pierwszy zaprezentowała na początku lat 90. XX wieku w Bułgarii. W Polsce wystawia od 1999 roku. W dorobku ma ponad 25 wystaw indywidualnych, m.in. w Galerii „Serdika” Bułgarskiego Instytutu Kultury w Warszawie, Galerii BWA „Zamek Książ” w Wałbrzychu, Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Skierniewicach, Galerii „U Jadźki” w Zielonej Górze, Galerii „Marszand” oraz Galerii „Stare Bojary” w Białymstoku, Galerii „Triada” w Gdańsku, Instytucie Polskim w Sofii i Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Bierze także udział w wystawach zbiorowych w Polsce i w Bułgarii oraz organizuje pokazy mody.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
pon, 03 września 2012 14:19
Data ostatniej edycji: so, 08 września 2012 13:29:51

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę