Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

„Noc Muzeów” w Łomży po raz dziewiąty

LOGO-NOC-MUZEÓW-2021.gif W sobotę 15 maja 2021 roku, od godz. 14.00 do 20.00 Muzeum Północno-Mazowieckie i Galeria Sztuki Współczesnej zapraszają zwiedzających do swoich siedzib. Tego dnia bilet wstępu zarówno do Muzeum, jak i Galerii kosztuje 1 zł.

W muzeum warto obejrzeć wystawy stałe, odświeżone dzięki przeprowadzonym niedawno zabiegom konserwatorsko-porządkowym, a także wzbogacone o nowe eksponaty, jak np. wystawa „Łomża. Wędrówka przez wieki”. Ponadto w salach oświatowych Muzeum prezentowana jest ekspozycja czasowa ilustracji książkowych do „Bajki o krasnoludkach i o sierotce Marysi” Marii Konopnickiej, powstałych w czasie Ogólnopolskich Warsztatów Ilustratorów zorganizowanych przez Krasnobrodzki Dom Kultury (2009) oraz do baśni Hansa Christiana Andersena wykonanych w czasie pleneru w Krasnobrodzie (2005). Autorka projektu i kuratorka realizacji – Grażyna Szpyra – wybrała na wystawę prace samych mistrzów. Ze względu na konieczność przestrzegania obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa, w Muzeum może przebywać jednocześnie 20 zwiedzających. W czasie zwiedzania należy zakrywać nos i usta maseczką, dezynfekować dłonie i zachować dystans oraz podporządkować się poleceniom pracowników obsługi Muzeum.

Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza, natomiast, na wystawę „Wspólny mianownik”. Bierze w niej udział pięć artystek: Bernadetta Benedysiuk, Justyna Gołaszewska, Magdalena Kosek i Aneta Kosek-Buerger (Tola), Natalia Tułowiecka oraz jeden artysta – Hubert Dolinkiewicz. Prezentacja obejmuje rysunki, grafiki oraz instalacje. Uczestników łączy Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Pisze o nim we wstępie do katalogu wystawy jej pomysłodawczyni i koordynatorka, a jednocześnie uczestniczka – Natalia Tułowiecka: „Jako absolwenci Plastyka zdobyliśmy wykształcenie artystyczne na różnych kierunkach (rzeźba, malarstwo, grafika, intermedia) i teraz mamy sposobność przedstawić autorskie, zrealizowane projekty, zaprezentować swoje umiejętności warsztatowe, zabrać głos na tematy dla nas istotne oraz wyrazić swoje uczucia. Wspólnym mianownikiem jest budynek szkoły, kadra nauczycielska, otoczenie, miasto, wrażliwość, pokolenie... Spotkaliśmy się po latach aby przypomnieć się Łomży. W łomżyńskiej galerii stawialiśmy pierwsze kroki w bezpośrednim odbieraniu sztuki. Tutaj poddawaliśmy, mniej lub bardziej krytycznej, ocenie dzieła znanych i nieznanych nam postaci ze świata sztuki, również naszych nauczycieli. Liczymy na subiektywny odbiór oraz na chwilę refleksji – na odnalezienie wspólnego mianownika pomiędzy autorem a odbiorcą”.

Panorama muzeum: Wspólny mianownik 3

Wspólny mianownik 3

Panorama muzeum: Wspólny mianownik 2

Wspólny mianownik 2

Ze względu na obowiązek przestrzegania obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa, ekspozycja będzie udostępniona bez oficjalnego otwarcia. W salach wystawowych galerii może przebywać jednocześnie 6 zwiedzających. W czasie zwiedzania należy zakrywać nos i usta maseczką, dezynfekować dłonie i zachować dystans oraz przestrzegać zaleceń pracowników galerii.

Grzegorz Gwizdon
pt, 07 maja 2021 22:22
Data ostatniej edycji: pon, 31 maja 2021 13:29:49

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę