Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@

33 Pułk Piechoty w Łomży. Historia. Tradycja. Pamięć.

zaproszenie www 440.jpg Nowa ekspozycja czasowa prezentowana w Muzeum Północno-Mazowieckim od 1 września do 14 listopada 2021 roku jest poświęcona historii przedwojennego łomżyńskiego 33 Pułku Piechoty. Na wystawę składają się oryginalne pamiątki osobiste, artefakty związane z pułkiem, militaria, jak również bogaty materiał ikonograficzny i informacyjny przedstawiony na 21 planszach. Wystawa powstała w oparciu o zbiory Muzeum Północno-Mazowieckiego, 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, Regionalnej Izby Historycznej w Zambrowie, kolekcjonerów i osób prywatnych: Artura Rafałowskiego, Zdzisława Kalinki, Andrzeja Gałązki, Kazimierza Szczechury, Danuty Waśko. Ekspozycja – otwarta 1 września (godz. 12.00) – wpisuje się w doroczne obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz – wyjątkowo w tym roku – jest wspaniałym dopełnieniem wrześniowej uroczystości wręczenia sztandaru 18. Łomżyńskiemu Pułkowi Logistycznemu.

Panorama muzeum: 33 PUŁK PIECHOTY panorama sferyczna z wystawy

33 PUŁK PIECHOTY panorama sferyczna z wystawy

W ten sposób wydarzenie muzealne staje się klamrą spinającą przedwojenne i współczesne tradycje wojskowe w Łomży. Wystawa została zrealizowana w ramach projektu „Promowanie i propagowanie aktywności społecznej” współfinansowanego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030, edycja 2021.

Otwarcie wystawy odbędzie w reżimie sanitarnym zgodnym z aktualnie panującymi zasadami bezpieczeństwa.

Adam Sokołowski


Jeżeli nie widzisz katalogu, możesz pobrać plik pdf: Katalog

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

Załączniki

Grzegorz Gwizdon
pon, 30 sierpnia 2021 12:27
Data ostatniej edycji: cz, 16 grudnia 2021 12:41:50

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę