Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Sesja literacka „Szczęśliwy naród, który ma poetę”

Sesja-Miłosz--2-zaproszenie.gif

Trzy instytucje kultury miasta Łomży, wspierane przez Fundusz Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS im. Andrzeja Szczypiorskiego, połączyły siły w realizacji wspólnego projektu. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne stacjonarnie organizujemy kameralną sesję z udziałem wybranych uczniów. Jej przebieg będzie transmitowany na żywo na muzealnym fb.

Program sesji: godz. 9:00 – Powitanie uczestników; godz. 9:05 – prof. Krzysztof Sychowicz, pracownik IPN "Czesław Miłosz w Łomży. Poeta i jego wizyta w ocenie Służby Bezpieczeństwa"; godz. 9:40 – Barbara Kulka: "Tamte lata, tamte dni dni. Łomża, 15 czerwca 1981 roku"; godz.10:05 – Małgorzata Czyżewska, Fundacja Pogranicze: "Patriotyzm Domu. Związki Czesława Miłosza z Krasnogrudą i Litwą"; godz. 10:40 – Anna Kaplińska Struss i Barbara Niewiadomska – Wykład wizualny: Poezja i katastrofa. Co Miłosz ma wspólnego z pandemią?; godz.11:40 – Renata Gorczyńska "Miłosz wileński; młodość w Mieście bez imienia".

Zdjęcie ze zbiorów Zdzisława Kalinki (Krajowa Agencja Wydawnicza, autor: Gabor Lorińczy)

 

Grzegorz Gwizdon
pon, 29 listopada 2021 15:06
Data ostatniej edycji: pon, 29 listopada 2021 15:17:18

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę