Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Via Baltica „uzgodniona” przez Ministerstwo Finansów

Foto: Via Baltica „uzgodniona” przez Ministerstwo Fin...
cz śr, 23 listopada 2016 08:32

Leszek Skiba, wiceminister rozwoju i finansów, główny Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych, podpisał we wtorek pismo, w którym "zgodził się na realizację odcinka drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn" – poinformowało MRiF. To był już ostatni formalny wymóg przed możliwością ogłaszania przetargów na wyłonienie wykonawców projektowania i budowy łomżyńskich odcinków Via Balica.

Szmit o Via Baltica w Sejmie: „niezmiernie istotna arteria”

Foto: Szmit o Via Baltica w Sejmie: „niezmiernie isto...
cz pt, 18 listopada 2016 10:19

- Przede wszystkim zamierzamy dokończyć główne ciągi komunikacyjne w Polsce, które powstawały przez długie lata – mówił w Sejmie Jerzy Szmit, odpowiedzialny za budowę dróg wiceminister infrastruktury i budownictwa. - Przez długie lata było też tak, jeżeli chodzi o realizowane inwestycje drogowe, że one przede wszystkim dotyczyły kierunku wschód – zachód, a więc kierunku, który odpowiadał naszym sąsiadom, ale nie zawsze odpowiadał interesom Rzeczypospolitej Polskiej – dodawał zaznaczając, że rząd PiS chce realizować drogi o kierunku południkowym: północ – południe.

„Nie powinno to mieć wpływu na opóźnienia w ogłaszaniu przetargów”

Foto: „Nie powinno to mieć wpływu na opóźnienia w ogł...
cz śr, 16 listopada 2016 13:18

Prośba Ministerstwa Finansów o dodatkowe informacje odnośnie wniosku Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, dotyczącego skierowania do realizacji łomżyńskich odcinków Via Baltica, dotyczy określenia poziomów finansowania inwestycji w poszczególnych latach, wynika z informacji jakie przekazał nam poseł Lech Kołakowski. Po wczorajszym naszym artykule pt. „„Uzgodnienie” Via Baltica przeciąga się” poseł zwrócił się o wyjaśnienia do wiceministra finansów Leszka Skiby. Jak przekazuje, wiceminister zapewniał go, że jeśli odpowiedź z MIiB nadejdzie bez zbędnej zwłoki nie powinno to spowodować opóźnień w harmonogramie ogłaszania przez GDDKiA przetargów na łomżyńskie odcinki S61.

„Uzgodnienie” Via Baltica przeciąga się

Foto: „Uzgodnienie” Via Baltica przeciąga się
cz wt, 15 listopada 2016 08:13

Trzy tygodnie temu, podczas wizyty w Łomży, premier Beata Szydło pokazywała – jak mówiła – „umowę” na realizację drogi ekspresowej S61 przez Łomżę. Jednym z pokazywanych dokumentów był wniosek Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka do Ministra Rozwoju i Finansów, wicepremiera Mateusza Morawieckiego „z prośbą o uzgodnienie budowy drogi S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn”. Okazuje się, że uzgodnienia wciąż nie ma, a cała procedura wydłuża się. MRiF chce od MiB więcej informacji i twierdzi, że bez nich „uzgodnienie wniosku nie jest możliwe.”

Wicepremier Morawiecki analizuje wniosek na łomżyńskie odcinki Via Baltica

Foto: Wicepremier Morawiecki analizuje wniosek na łom...
cz cz, 03 listopada 2016 15:47

Ministerstwo Rozwoju i Finansów potwierdza, że do resortu wpłynął wniosek Ministra Infrastruktury i Budownictwa dotyczący uzgodnienia budowy drogi S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn. Zgodnie z zapisami Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 uzgodnienie z Ministrem Finansów i Rozwoju jest ostatnim, formalnym etapem przed ogłoszeniem postępowań przetargowych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. „Obecnie w Ministerstwie Finansów trwa analiza wniosku” - czytamy w odpowiedzi na nasze pytania.

W poniedziałek „skierowanie” w czwartek realizacja

Foto: W poniedziałek „skierowanie” w czwartek realizacja
cz pt, 28 października 2016 10:49

Białostocki oddział GDDKiA zaprosił 13 potencjalnych wykonawców do składania ofert cenowych na budowę drugiej nitki obwodnicy Szczuczyna. To tzw. drugi etap ogłoszeniowego w połowie kwietnia przetargu. O zgodzie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na dalsze prowadzenie tego postępowania poinformowano podczas poniedziałkowej konferencji w Łomży. To był jeden z dwóch prezentowanych przez premier Beatę Szydło dokumentów.

„Rząd jest zdeterminowany do jak najszybszej realizacji trasy Via Baltica”

Foto: „Rząd jest zdeterminowany do jak najszybszej re...
cz cz, 27 października 2016 08:38

„Podpisane przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa pismo oczywiście zostało wysłane do Ministra Rozwoju i Finansów. Oczekujemy na formalne potwierdzenie decyzji” - przekazuje zespół prasowy MIiB. Chodzi o dokument, który w poniedziałek w Łomży pokazywał premier Beata Szydło mówiąc, że to „umowa na realizację drogi”, a formalnie był to wniosek Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka do Ministra Rozwoju i Finansów, wicepremiera Mateusza Morawieckiego „z prośbą o uzgodnienie budowy drogi S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn”.

Poseł „Lech Via Kołakowski”

Foto: Poseł „Lech Via Kołakowski”
cz śr, 26 października 2016 14:19

- Pod koniec 2020 roku mieszkańcy Łomży w ciągu jednej godziny, przestrzegając przepisów ruchu drogowego, będą mogli dojechać do Warszawy – mówił poseł Lech Kołakowski, który w środę podczas sesji Rady Miejskiej dziękował samorządowcom z Łomży, także z poprzednich kadencji, że zawsze wspierali jego inicjatywy odnośnie budowy Via Baltica przez Łomżę. - Gdy jesienią 2005 roku zostałem wybrany po raz pierwszy posłem na Sejm RP niewielu wierzyło, w to że uda się kiedykolwiek doprowadzić do budowy tej międzynarodowej trasy przez nasze miasto. Teraz jest historyczna szansa dla naszej ziemi – cieszył się. Powołując się na zapewnienia z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Kołakowski wskazywał, że cała Via Baltica ma być zbudowana do końca 2020 roku.

PO: Zabrakło konkretów, ale „trzymamy kciuki”

cz wt, 25 października 2016 12:49

Działacze łomżyńskich struktur Platformy Obywatelskiej uważają, że przedstawione w poniedziałek przez premier Beatę Szydło dokumenty dotyczące Via Baltica nie przesądzają jeszcze o budowie drogi, ale wierzą, że zapewnienia, które padły odnośnie szybkiego ogłaszania przetargów będą dotrzymane. Dlatego radni miejscy z PO zapowiadają „zawieszenie” apelu jaki na ich wniosek miał być jutro przyjmowany przez Radę Miejską w sprawie skierowania drogi do realizacji.

Przetargi będą ogłaszane w grudniu i marcu?

Foto: Przetargi będą ogłaszane w grudniu i marcu?
cz wt, 25 października 2016 09:41

Po wczorajszej prezentacji „umów” przez premier Beatę Szydło i zapowiedzi, że niebawem będzie można ogłaszać przetargi na poszczególne odcinki Via Baltici, od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna, drogowcy potwierdzają - pierwsze z nich mają być jeszcze w tym roku. Najprawdopodobniej w grudniu ukażą się przetargi na projekt i budowę trzech odcinków między Łomżą a Szczuczynem, a w marcu 2017 r. na pozostałe trzy zadania, od Łomży do Ostrowi Mazowieckiej.

Łomżyńskie odcinki Via Baltica skierowane... do wicepremiera Morawieckiego

Foto: Łomżyńskie odcinki Via Baltica skierowane... do...
cz pon, 24 października 2016 19:19

- Z satysfakcją mogę Państwu zaprezentować umowę podpisaną przez Pana Ministra Andrzeja Adamczyka i Ministra Jerzego Szmita na realizację drogi o której marzyliście, która jest Łomży potrzebna, która stworzy dla miasta i całego regionu wielką szansę – mówiła premier Beata Szydło pokazując ze sceny dwa dokumenty. - I to jest namacalny efekt działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. I tak jak mówiliśmy w kampanii, że „damy radę”, myślę, że te dwa podpisy są najlepszym dowodem, że dajmy radę – dodawała premier. Pierwszy z prezentowanych przez premier dokumentów to wniosek Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka do Ministra Rozwoju i Finansów, wicepremiera Mateusza Morawieckiego „z prośbą o uzgodnienie budowy drogi S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn”, drugi dotyczy zgody na drugie etapy ogłoszonych już w kwietniu przetargów na drugą nitkę obwodnicy Szczuczyna i odcinek S61 od Suwałk do Budziska.

O Via Baltica z premier Beatą Szydło

cz pon, 24 października 2016 09:18

Premier Beata Szydło, Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, dwóch wiceministrów – Jarosław Zieliński z MSWiA i Jerzy Szmit z MIiB, a także Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Bojarowicz po południu mają przyjechać do Łomży na „konferencję prasową” poświęconą realizacji drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka - Szczuczyn (via Baltica). To największa od czasów marcowych wyborów uzupełniających do Senatu polityczna akcja działaczy PiS w mieście.

„Zmiany do przebiegu Via Baltica nie były dyskutowane”

Foto: „Zmiany do przebiegu Via Baltica nie były dysku...
cz pt, 21 października 2016 15:39

„Zmiany do przebiegu Via Baltica nie były dyskutowane” - przekazuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w odpowiedzi na pytania o jakich korektach korytarzy transportowych rozmawiała wiceminister Justyny Skrzydło z Catherine Trautmann, koordynator korytarza sieci bazowej Morze Północne – Morze Bałtyckie, którego częścią jest wyznaczona przez Łomżę Via Baltica. Do spotkania doszło we wtorek, a po nim w komunikacie podano, że „omówiono m.in. plany rewizji sieci TEN-T, w tym możliwe niewielkie korekty przebiegu korytarzy”.

Poseł Andruszkiewicz pyta o Via Baltica?

Foto: Poseł Andruszkiewicz pyta o Via Baltica?
cz wt, 18 października 2016 12:35

Po niespodziewanej wypowiedzi wiceministra infrastruktury i budownictwa, że jeszcze nie mogę powiedzieć jednoznacznie, czy odcinek Via baltica od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn zostanie skierowany do realizacji i naszych publikacjach na ten temat w sprawę zaangażował się poseł Adam Andruszkiewicz z klubu Kukiz'15. W interpelacji skierowanej do ministerstwa pyta m.in. na kiedy planowane jest rozpoczęcie i zakończenie dalszych prac „Via Baltica”?

Kołakowski: Będzie obwodnica Łomży i cała Via Baltica

Foto: Kołakowski: Będzie obwodnica Łomży i cała Via B...
cz pon, 17 października 2016 08:57

- Przedstawiony w czerwcu w Łomży podczas posiedzenia podkomisji stałej do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej harmonogram budowy obwodnicy Łomży i Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna jest niezmienny – mówi poseł Lech Kołakowski. - Jestem w stałym kontakcie z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa i mogę przekazać mieszkańcom dobrą wiadomość: zarówno obwodnica Łomży jak i cała Via Baltica będą budowane w terminie – dodaje.

Działacze PO chcą apelować, ale i ostrzegają

Foto: Działacze PO chcą apelować, ale i ostrzegają
cz wt, 11 października 2016 15:37

- Ta sprawa nie ma koloru. Ta sprawa nie ma szyldu politycznego. Ta sprawa jest ważna dla nas wszystkich i dla naszych dzieci – mówi Maciej Borysewicz (PO), radny miejski zapowiadając wniesienie pod obrady Rady Miejskiej wniosku o skierowanie apelu do Ministra Infrastruktury i Budownictwa o jak najszybsze ogłaszanie przetargów na obwodnicę Łomży i odcinki Via Baltica prowadzące do miasta.

Zbudują nam tylko pół obwodnicy?

Foto: Zbudują nam tylko pół obwodnicy?
cz pon, 10 października 2016 10:37

To brzmi jak żart, ale niestety nim nie jest. Drogowcy nieoficjalnie mówią o planie minimum jaki w zaciszu gabinetów zrodził się w związku z brakiem środków na budowę wszystkich łomżyńskich odcinków Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn (łącznie 86 km). Ten plan minimum ogranicza się do budowy... połowy obwodnicy Łomży od Kisielnicy do Sierzput z nowym mostem przez Narew. To dokładnie tzw. „zadanie nr 4” na jakie podzielono Via Baltica na potrzeby tworzonych koncepcji programowych. Tyle tylko, że taka obwodnica na niewiele się zda. Choć uwolniłaby ona od tirów ulice Zjazd i Wojska Polskiego, to najprawdopodobniej samochody te pojechałyby przez miasto ulicą Sikorskiego.

Apel o skierowanie do realizacji Via Baltica i obwodnicy Łomży

Foto: Apel o skierowanie do realizacji Via Baltica i ...
cz pt, 07 października 2016 14:47

Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa stwierdził w środę, że nie może powiedzieć jednoznacznie, czy odcinek Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn, wraz z obwodnicą Łomży, zostanie skierowany do realizacji. Wypowiedź ta wskazuje, że dziś w ministerstwie nie jest rozważane, kiedy ale czy w ogóle będą ogłaszane przetargi. Takie podejście byłoby przekreśleniem dotychczasowych wysiłków i marnotrawstwem wydanych już środków na opracowane dokumentacje m.in. decyzje środowiskowe i koncepcje programowe. Nie możemy się na to zgodzić. Apelujemy od władz miasta i regionu, a przede wszystkim parlamentarzystów z rządzącej dziś w kraju partii Prawo i Sprawiedliwość o podjęcie wszelkich możliwych działań zmierzających do przekonania Ministra Infrastruktury i Budownictwa „do skierowania do realizacji” łomżyńskich odcinków Via Baltica wraz obwodnicą Łomży. Od Waszego zaangażowania zależy dziś czy ta droga powstanie.

Łomżyńska Via Baltica w zawieszeniu!

Foto: Łomżyńska Via Baltica w zawieszeniu!
cz śr, 05 października 2016 13:08

- Niestety jeszcze nie mogę powiedzieć jednoznacznie, czy ten odcinek zostanie skierowany (do realizacji - dop. red.) - mówił w środę w Sejmie Jerzy Szmit, wiceminister Infrastruktury i Budownictwa odpowiadając na dezyderat Komisji do Spraw Unii Europejskiej w sprawie zabezpieczenia środków na realizację drogi ekspresowej S61 (Via Baltica) odcinka Ostrów Mazowiecka–Szczuczyn, w tym odcinków stanowiących obwodnicę Łomży. - Pan minister Andrzej Adamczyk powiedział mi, „tak mam przekazać, że jest światełko w tunelu” - wiem, że to jest nieco wyświechtane, marna poezja – mówi Szmit przepraszając posłów, że tak mówi i zapewniając, że w ministerstwie są bliscy decyzji, które określą „nasze priorytety z uruchamianiem nowych przetargów, bądź uruchamianiem drugich etapów”.

Szczuczyn w rozgałęzieniu dwóch ekspresówek

Foto: Szczuczyn w rozgałęzieniu dwóch ekspresówek
cz cz, 15 września 2016 16:48

W maju rząd wytyczył nową drogę ekspresową S16 od Ełku po Knyszyn pod Białymstokiem. Wówczas na mapie rysowano linię prostą... przez Grajewo. Okazuje się jednak, że drogowcy planują inny przebieg tej ekspresówki. Podczas odbywających się konsultacji społecznych do tworzonych obecnie koncepcji programowych przebiegu Via Baltica od Szczuczyna po Raczki, przedstawiono projekty, z których wynika, że S61 i S16 mają połączą się nie w okolicach Ełku, ale pod Szczuczynem.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę