Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Zbudowali pierwszą jezdnię i będą budować drugą jezdnię obwodnicy Szczuczyna

Foto: Zbudowali pierwszą jezdnię i będą budować drugą...
cz pt, 07 kwietnia 2017 10:28

POLAQUA,która w 2015 r zakończyła budowę pierwszego etapu obwodnicy Szczuczyna złożyła – według GDDKIA – najkorzystniejszą ofertę na budowę drugiej jezdni tej obwodnicy. Jej oferta wynosiła nieco ponad 75 mln zł i była najtańsza z pięciu jakie wpłynęły na ogłoszony przed rokiem przetarg. Umowa prawdopodobnie będzie podpisana w maju.

Mogiły w Lesie Giełczyńskim na terenie pod obwodnicę Łomży

Foto: Mogiły w Lesie Giełczyńskim na terenie pod obwo...
cz śr, 05 kwietnia 2017 08:18

- Nasze badania potwierdzają z bardzo dużym prawdopodobieństwem, że Niemcy w 1944 r. palili zwłoki Żydów i Polaków nie tylko w miejscu trzech mogił zbiorowych w Lesie Giełczyńskim, ale i w wielu innych częściach lasu, ażeby zatrzeć ślady zbrodni – mówi archeolog Michał Grabowski, który przebadał 5 i pół hektara terenu od strony wsi Giełczyn. - Wykonaliśmy 550 wierceń, pobierając próbki ziemi z metra i 2 metrów głębokości. Okazało się, że występuje w nich znacznie w większym stężeniu niż normalnie fosfor, co może oznaczać kości pomordowanych. Zbadanie gruntów zleciła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, bo tędy ma biec łącznik obwodnicy Łomży do drogi na Zambrów. Rafał Malinowski z GDDKiA zaznacza, że odkrycia miejsc pochówków nie wpłyną na zmiany przebiegu drogi, a przewidujący to zapis znalazł się w dokumentacji przetargowej na obwodnicę Łomży.

Oferty na budowę obwodnicy Łomży do końca maja

Foto: Oferty na budowę obwodnicy Łomży do końca maja
cz pt, 31 marca 2017 16:54

Najpierw 10 miesięcy na projektowanie, kolejnych 5 miesięcy na uzyskanie Zezwolenia na realizację inwestycji drogowej i 16 miesięcy na rzeczywistą budowę - to minimalny termin realizacji ekspresowej obwodnicy Łomży w ciągu Via Baltica. W piątek po południu GDDKiA opublikowała na swojej stronie internetowej zapowiadane we wtorek przetargi na zaprojektowanie i zbudowanie dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej S61, które łącznie tworzą obwodnicę Łomży. GDDKiA zapisało w nich, że prace będą zrealizowane w nie mniej niż 31 miesięcy i nie więcej niż 37 miesięcy do podpisania umowy. Potencjalni wykonawcy na składanie ofert mają dwa miesiące.

Obwodnica Łomży będzie w 2021 roku?

Foto: Obwodnica Łomży będzie w 2021 roku?
cz wt, 28 marca 2017 16:53

Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit podpisał i przekazał Generalnemu Dyrektorowi Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztofowi Kondraciukowi dokument zobowiązujący go do ogłaszania przetargów na zaprojektowanie i zbudowanie dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej S61 stanowiących obwodnicę Łomży. Zgodnie z oczekiwaniami obwodnica miałaby zostać oddana do użytku do końca 2021 roku. Całościowy koszt jej budowy może wynieść nawet 1 miliard 250 milionów złotych.

Węzeł „Łomża Północ” powrócił na obwodnicę Łomży?

Foto: Węzeł „Łomża Północ” powrócił na obwodnicę Łomży?
cz wt, 28 marca 2017 10:15

Kilka dni po ujawnieniu przez nas, że drogowcy zrezygnowali z budowy na obwodnicy Łomży węzła „Łomża Północ”, który umożliwia płynne włączenie do drogi ekspresowej, ruchu samochodowego z drogi krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo (Białystok), zdecydowano o jego przywróceniu. W międzyczasie interwencję w tej sprawie podejmowali m.in. poseł Lech Kołakowski i wójt Piątnicy Krzysztof Kozicki.

Przetarg na obwodnicę Łomży będzie ogłoszony w Gminie Łomża

Foto: Przetarg na obwodnicę Łomży będzie ogłoszony w ...
cz pon, 27 marca 2017 14:30

Potwierdzają się informacje, że w tym tygodniu zostaną ogłoszone przetargi na zaprojektowanie i zbudowanie obwodnicy Łomży. We wtorek w Urzędzie Gminy Łomża wiceminister Jerzy Szmit z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Krzysztof Kondraciuk, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, mają poinformować oficjalnie o wysłaniu do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszeń przetargach na zadania 3 i 4 drogi ekspresowej S61. Te dwa odcinki stanową 20-kilometrową ekspresową obwodnicę Łomży.

Przetargi na obwodnicę Łomży będą po niedzieli

Foto: Przetargi na obwodnicę Łomży będą po niedzieli
cz cz, 23 marca 2017 17:00

We wtorek, 28. marca, najprawdopodobniej GDDKiA wyśle do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej Seria S ogłoszenie o przetargach na zaprojektowanie i zbudowanie obwodnicy Łomży. Tworzą ją dwa odcinki - tzw. zadania nr 3 i 4 - drogi ekspresowej S-61 od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn.

Węzła „Łomża Północ” na obwodnicy nie będzie

Foto: Węzła „Łomża Północ” na obwodnicy nie będzie
cz śr, 22 marca 2017 13:26

Drogowcy zrezygnowali z budowy węzła „Łomża Północ” na planowanej obwodnicy Łomży. To węzeł, w którym, zgodnie z pierwotnymi planami, specjalnym łącznikiem z drogą ekspresową S61 miała łączyć się droga krajowa nr 64 dziś prowadząca z Piątnicy do Jeżewa.

Via Baltica: drogowcy zasypani pytaniami

Foto: Via Baltica: drogowcy zasypani pytaniami
cz śr, 15 marca 2017 10:19

Blisko 1100 pytań wpłynęło do białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad od potencjalnych oferentów zainteresowanych złożeniem ofert na zaprojektowanie i zbudowanie dwóch pierwszych odcinków łomżyńskiej części Via Baltica. Chodzi o odcinki drogi ekspresowej S61 od Kisielnicy do Stawisk i od Stawisk do Szczuczyna, na których realizację przetargi ogłoszono na początku lutego.

Drogowcy szykują przetargi na obwodnicę Łomży

Foto: Drogowcy szykują przetargi na obwodnicę Łomży
cz śr, 08 marca 2017 09:21

Prawdopodobnie pod koniec marca zostaną ogłoszone przetargi na zaplanowanie i zbudowanie obwodnicy Łomży. Chodzi o dwa kolejne odcinki drogi ekspresowej S61 – tzw. zadania nr. 3 i 4, z sześciu na które podzielona jest Via Baltica na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn. Jak wynika z naszych informacji drogowcy kompletują niezbędną dokumentację i do ogłaszania przetargów mają być gotowi w ostatnich dniach marca.

Przetargi ogłoszone

Foto: Przetargi ogłoszone
cz cz, 09 lutego 2017 17:10

GDDKiA w Białymstoku opublikowała w czwartek dwa przetargi dotyczące zaprojektowania i budowy Via Baltica na odcinki od Kisielnicy do Szczuczyna. Zamawiający wymaga, aby prace projektowe i roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie zostały ukończone w terminie nie dłuższym niż 37 miesięcy od daty zawarcia umowy, przy czym do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych tj. od 15 grudnia do 15 marca.

Via Baltica wzięła z politycznej walki kierunek na przetargi

Foto: Via Baltica wzięła z politycznej walki kierunek...
cz pon, 06 lutego 2017 20:47

- Trwała walka o ten przebieg przez Białystok – tak jednym celnym zdaniem streścił kilkanaście lat zabiegów pokoleń samorządowców i polityków o łomżyński wariant drogi ekspresowej S61 Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa w GOK w Stawiskach na uroczystości podpisania przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka dokumentu o skierowaniu do przetargów dwóch odcinków Via Baltica: 16 km od węzła Kolno do Stawisk za, być może, 452 miliony zł, i 18 km od Stawisk do Szczuczyna za 519 mln zł. Pismo odebrał Krzysztof Kondraciuk, generalny dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad. Zapowiedział rozstrzygnięcie obu przetargów za ok. 10 miesięcy , a realizację sześciu odcinków od Ostrowi Mazowieckiej przez Łomżę do Szczuczyna – do roku 2021.

Przetargi w poniedziałek

Foto: Przetargi w poniedziałek
cz pt, 03 lutego 2017 12:24

W poniedziałek mają być ogłoszone pierwsze przetargi na łomżyńskie odcinki Via Baltica. „Uroczystość” odbędzie się przed południem w Stawiskach, a wezmą w niej udział m.in. Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk i wiceminister Jerzy Szmit oraz Krzysztof Kondraciuk dyrektor GDDKiA i Bohdan Paszkowski - wojewoda podlaski.

Obwodnica Łomży jeszcze ma poczekać...

Foto: Obwodnica Łomży jeszcze ma poczekać...
cz śr, 01 lutego 2017 12:24

Na początku przyszłego tygodnia mają – według nieoficjalnych informacji – zostać ogłoszone przetargi na dwa odcinki drogi ekspresowej S61 od obwodnicy Szczuczyna do obwodnicy Stawisk (18 km) i od obwodnicy Stawisk do Kisielnicy (16 km). To tzw. zadania nr 5 i 6 na które podzielono „łomżyńską” Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn. Pierwotnie zapowiadano, że wśród odcinków z pierwszego przetargu będzie także „zadanie nr 4” stanowiące większą część obwodnicy Łomży (13,35 km ekspresówki) wraz z nowym mostem przez Narew, ale spadło ono na później.

Przetargi na Via Baltica do Łomży będą...

Foto: Przetargi na Via Baltica do Łomży będą...
cz wt, 17 stycznia 2017 08:39

- Postępowania przetargowe na wszystkie odcinki S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn są planowane do ogłoszenia w I kw. 2017 r. - przekazuje Szymon Huptyś rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. - W pierwszej kolejności powinny zostać ogłoszone postępowania dla odcinków 4-6, a następnie dla odcinków 1-3.

Kolejny poślizg na Via Baltica

Foto: Kolejny poślizg na Via Baltica
cz śr, 11 stycznia 2017 14:13

W tym tygodniu też nie będzie ogłoszony zapowiadany wcześniej przetarg na projektowanie i budowanie pierwszych łomżyńskich odcinków drogi ekspresowej S61. Rzekomo „priorytetowa” dla rządu PiS inwestycja znowu złapała niespodziewanego opóźnienia. Przetarg miał być w grudniu ubiegłego roku, ale gdy nadszedł termin, powiedziano o kilkudniowym opóźnieniu... najdalej do połowy stycznia. Teraz okazuje się, że na przetarg trzeba będzie jeszcze poczekać. Drogowcy, którzy niedawno twierdzili, że wszystko jest już gotowe, teraz informują o jakiś nowych dyskusjach pomiędzy ministerstwem a centralą. Poseł Lech Kołakowski, powołując się na dzisiejsze informacje od wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita, mówi że przetarg ma być do końca miesiąca, ale dziennikarze relacjonujący poniedziałkową wizytę wiceministra w Ełku, podają, że miał on powiedzieć, że postępowania przetargowe na ten odcinek rozpoczną się w marcu.

Dokończenie Via Baltica w roku 202...?

Foto: Dokończenie Via Baltica w roku 202...?
cz pon, 02 stycznia 2017 11:13

Obwodnica Suwałk ma być oddana do użytku w połowie 2019 roku, odcinek S61 od Szczuczyna do Augustowa ma być budowany w latach 2018 – 2020, a od Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku w latach 2018 – 2021. Kiedy realizacji doczekają się łomżyńskie odcinki Via Baltica? - póki co tego nie wie nawet Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Tak można odczytywać odpowiedź wiceministra Jerzego Szmita na wniosek wójta gminy Łomża Piotr Kłysa, który występował do niego jako przewodniczący konwentu wójtów i burmistrzów gmin powiatu łomżyńskiego. W ministerialnym piśmie datowanym na 9. grudnia 2016 roku są daty realizacji północnych odcinków drogi ekspresowej S61, ale w przypadku łomżyńskich odcinków jest jedynie informacja o zobowiązaniu „Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad do podjęcia koniecznych kroków w celu jak najpilniejszej realizacji ww. odcinka S-61.”

Przetargi na łomżyńskie części Via Baltica w przyszłym roku

Foto: Przetargi na łomżyńskie części Via Baltica w pr...
cz cz, 29 grudnia 2016 17:17

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom w tym roku nie będzie ogłaszanych pierwszych przetargów na łomżyńskie odcinki Via Baltica. GDDKiA miała je ogłaszać w ostatnim tygodniu grudnia, ale ich nie będzie. Teraz drogowcy mówią, że pierwsze przetargi będą w styczniu 2017 roku. Informacje te potwierdza poseł Lech Kołakowski, powołując się na rozmowę z odpowiedzialnym za budowę dróg wiceministrem infrastruktury i budownictwa Jerzym Szmitem. - Opóźnienie wynika, ze zmian w prawie zamówień publicznych – mówi poseł Kołakowski, przekazując, że przetargi te mają być ogłoszone do około połowy stycznia.

Tak ma wyglądać połączenie Via Baltica z ekspresową „ósemką” pod Ostrowią Mazowiecką.

Foto: Tak ma wyglądać połączenie Via Baltica z ekspre...
cz pt, 09 grudnia 2016 15:31

W poniedziałek w Białymstoku odbędzie się posiedzenie Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych GDDKiA w sprawie koncepcji programowej ostatniego już odcinaka „łomżyńskiej” Via Baltica. To tzw. zadanie nr 1. obejmujące 19,5 km odcinek drogi ekspresowej S61od węzła „Podborze” na obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do planowanego węzła „Śniadowo” w okolicy wsi Tyszki-Nadbory - przy największym zakręcie obecnej drogi do Łomży.

Przetarg na łomżyńską Via Baltica za cztery tygodnie

Foto: Przetarg na łomżyńską Via Baltica za cztery tyg...
cz pt, 02 grudnia 2016 10:10

W ostatnim tygodniu grudnia tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i zbudowanie pierwszych z odcinków „łomżyńskiej” części Via Baltica. Jak informuje Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA, będzie to jeden przetarg na trzy zadania: nr 4, 5 i 6 czyli od obwodnicy Szczuczyna do przecięcia z drogą na Ostrołękę w okolicach podłomżyńskich Sierzput.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę