Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Poszukają innego wykonawcy kluczowego odcinka obwodnicy Łomży

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku poinformowała, że postanowiła uwzględnić odwołanie włoskiej firmy „Impresa Pizzarotti” od wyboru jej oferty jako najkorzystniejszej na zaprojektowanie i zbudowanie 13-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S61 stanowiącego główną część obwodnicy Łomży wraz z nowym mostem przez Narew. Rafał Malinowski z GDDKiA zapowiada, że lada dzień zostanie unieważnionych tamten wybór, a „później będziemy kontynuować procedurę przetargową, wybierając najkorzystniejszą ofertę spośród pozostałych złożonych w tym przetargu ofert”.

Chodzi o tzw. zadanie nr 4 drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn. Latem ubiegłego roku zabiegając o zlecenie z GDDKiA oferty złożyło 11 firm i konsorcjów. Po raz pierwszy wybór najkorzystniejszej oferty GDDKiA dokonała 12. grudnia 2017 r. Wówczas poinformowano o odrzuceniu 3 ofert, a z pozostałych najkorzystniejsza miała złożyć włoska firma  Impresa Pizzarotti. Oferowała ona wykonanie zadania za 442,8 mln zł, czyli zaledwie 46% kwoty jaką na realizację zadnia chciała przeznaczyć GDDKiA. Wybór ten zakwestionowało konsorcjum PORR S.A. wraz z Unibep S.A., i po uznającym zastrzeżenia orzeczeniu Krajowej Izby Odwoławczej GDDKiA ponownie jako zwycięzcę przetargu wskazała włoską firmę Impresa Pizzarotti. Od tego wyboru odwołał się tylko zwycięzca przetargu. - Odwołujący domaga się odrzucenia swojej oferty, gdyż twierdzi, że nie jest już nią związany (nie przedłużył terminu związania ofertą) - poinformowała Magdalena Grabarczyk, rzeczniczka KIO.    
- W sprawie odwołania  firmy „Impresa Pizzarotti” postanowiliśmy uwzględnić to odwołanie, mimo że stoimy na stanowisku,  że podjęte przez GDDKiA O BI działania były jak najbardziej zgodne z prawem – poinformował Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA podkreślając, że „takie stanowisko przedstawiliśmy”. - W tej sytuacji  KIO umorzyło wczoraj (27.03) postępowanie, a GDDKiA Oddział w Białymstoku lada dzień przeprowadzi  unieważnienie czynności  wyboru najkorzystniejszej oferty z dnia 5 marca br. Później  będziemy kontynuować procedurę przetargową, wybierając najkorzystniejszą ofertę  spośród pozostałych złożonych w tym przetargu ofert.    

Teoretycznie do wyboru jest jeszcze 7 ofert.  Kolejna na liście do wykonania zadania powinna być oferta konsorcjum PORR i UNIBEP z ceną 473,3 mln zł, która w ocenie GDDKiA z grudnia 2017 zdobyła 96,14 punktu, a następną oferta firmy Strabag z ceną 485,7 mln zł i z oceną GDDKiA na poziomie 94,71 pkt.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę