Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 27 stycznia 2023 napisz DONOS@

Budimex zbuduje jeden z ełckich odcinków Via Baltica

Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie ok. 20-kilometrowego fragmentu trasy ekspresowej S61 od węzła „Wysokie” do Raczek złożyła firma Budimex SA z kwotą 484,3 mln zł – poinformował warmińsko-mazurski oddział GDDKiA. Zakończenie robót budowlanych na trzech ełckich odcinkach Via Blatica planowane jest na początku roku 2021.

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Raczki na terenie województwa warmińsko-mazurskiego - tzw. odcinek ełcki - została podzielona na trzy zadania: nr 1 o długości ok. 23 km od Szczuczyna do  węzła Ełk Południe, zadanie nr 2 - ok. 20 km od węzła Ełk Południe do węzła Wysokie i zadanie nr 3 ok. 20 km od węzła Wysokie do Raczek, gdzie kończy się zbudowana kilka lat temu jako pierwszy odcinek S61 obwodnica Augustowa. We wtorek wskazano najkorzystniejszą ofertę na zadnia nr 3 ełckiego odcinak Via Baltica. GDDKiA podała, że rozstrzygnięcie przetargów na zadania 1 i 2 planowane jest na przełomie lutego i marca bieżącego roku.
Inwestycja, podobnie jak na łomżyńskich odcinkach, realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Planowany czas realizacji wszystkich trzech ełckich zadań to 29 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych (15.12 – 15.03) liczone od dnia podpisania umów. GDDKiA podała, że zakończenie robót budowlanych na tych odcinkach planowane jest na początku roku 2021.
Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko, odc. Szczuczyn – Raczki jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility - CEF).

Dodajmy, że Budimex już wcześniej wygrał przetarg na realizację zadania nr 6 łomżyńskiego odcinka Via Baltica od Stawisk do Szczuczyna. Za ok. 18 km.  ekspresówki Budimex ma otrzymać 342,13 mln zł.  Umowa została podpisana 31 października 2017 r., a firma na realizację zadania ma 31 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych przy budowie). To oznacza, że ten odcinek ekspresówki powinien być ukończony w drugiej połowie 2020 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę