Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Włosi twierdzą, że ich oferta na obwodnicę Łomży jest nieaktualna

Foto: Włosi twierdzą, że ich oferta na obwodnicę Łomż...
cz wt, 20 marca 2018 09:42

W piątek informowaliśmy, że włoska firma Impresa Pizzarotti odwołała się od wyników przetargu, w którym jej oferta została uznana za najkorzystniejszą na zaprojektowanie i zbudowanie odcinka drogi ekspresowej S61 stanowiącego główną część obwodnicy Łomży. Wczoraj Krajowa Izba Odwoławcza, która będzie rozpatrywała odwołanie, podała, że Impresa Pizzarotti chce odrzucenia jej oferty, bo uważa, że nie jest już związana ofertą. GDDKiA wstrzymuje się od komentarzy w sprawie.

Włosi wygrali przetarg na obwodnicę Łomży i się odwołali od wyniku

Foto: Włosi wygrali przetarg na obwodnicę Łomży i się...
cz pt, 16 marca 2018 13:07

To może brzmieć jak żart, ale nim nie jest. Włoska firma Impresa Pizzarotti, której oferta dwa razy została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na realizację tzw. „zadania nr 4” drogi ekspresowej S61, czyli zaplanowanie i zbudowanie 13 km ekspresowej obwodnicy Łomży od węzła „Łomża Zachód” w okolicach Sierzput do znajdującego się w okolicy Kisielnicy węzeł „Kolno”, zaskarżyła do Krajowej Izby Odwoławczej, postanowienie GDDKiA, o tym że to ich oferta jest najkorzystniejsza. 15 marca mijał czas w którym można było wnieść odwołania od drugiego postanowienia GDDKiA. Z naszych informacji wynika, że odwołać się miała tylko Impresa Pizzarotti. Potwierdza to Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA. - To pierwszy taki przypadek w historii mojej pracy w GDDKiA - mówi.

KIO każe powtarzać wybór wykonawcy na jeden z ełckich odcinków Via Baltica

Foto: KIO każe powtarzać wybór wykonawcy na jeden z e...
cz wt, 13 marca 2018 09:42

Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła dokonany przez olsztyński oddział GDDKiA wybór najkorzystniejszej oferty w przetargu na projekt i budowę około 20-kilometrowego fragmentu drogi ekspresowej S61 na odcinku Wysokie – Raczki. W połowie lutego poinformowano o wyborze oferty Budimex, ale po odwołaniu Porr KIO stwierdziła, że niesłusznie została odrzucona oferta tej firmy, która była o blisko 40 milionów tańsza i nakazał ponowne badanie i ocenę ofert.

Włosi ponownie najlepsi na budowę większości obwodnicy Łomży

Foto: Włosi ponownie najlepsi na budowę większości ob...
cz śr, 07 marca 2018 12:01

Oferta włoskiej firma Impresa Pizzarotti z ceną niespełna 443 milionów złotych, ponownie została uznana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad za najkorzystniejszą w przetargu na realizację tzw. „zadania nr 4” drogi ekspresowej S61, czyli zaplanowanie i zbudowanie 13 km ekspresowej obwodnicy Łomży od węzła „Łomża Zachód” w okolicach Sierzput do znajdującego się w okolicy Kisielnicy węzeł „Kolno” wraz z nowym mostem przez Narew. To ostatni fragment łomżyńskiej Via Baltica, dla którego białostocki oddział GDDKiA musiał powtórzyć procedurę wyboru wykonawcę. Jeśli nie będzie odwołań umowę będzie można podpisać na przełomie kwietnia i maja.

Wykonawca na ełckie odcinki Via Baltica

Foto: Wykonawca na ełckie odcinki Via Baltica
cz pt, 23 lutego 2018 16:22

Olsztyński oddział GDDKiA rozstrzygnął przetargi na projekt i budowę dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej S61 na odcinku od Szczuczyna do Ełku i z Ełk do wsi Wysokie. Za najkorzystniejsze uznano oferty firmy POLAQUA, która ma już umowy na dobudowę drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna i zaprojektowanie i zbudowanie jednego z łomżyńskich odcinków Via Baltica od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe.

Budimex zbuduje jeden z ełckich odcinków Via Baltica

Foto: Budimex zbuduje jeden z ełckich odcinków Via Ba...
cz wt, 13 lutego 2018 19:18

Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie ok. 20-kilometrowego fragmentu trasy ekspresowej S61 od węzła „Wysokie” do Raczek złożyła firma Budimex SA z kwotą 484,3 mln zł – poinformował warmińsko-mazurski oddział GDDKiA. Zakończenie robót budowlanych na trzech ełckich odcinkach Via Blatica planowane jest na początku roku 2021.

Połączy Łomżę z Warszawą

Foto: Połączy Łomżę z Warszawą
cz pt, 09 lutego 2018 10:48

Za niespełna trzy lata mieszkańcy Łomży będą mogli ekspresowo dojechać do Warszawy. W Śniadowie GDDKiA podpisała umowę z firmą POLAQUA na budowę 17-kilometrowego odcinka ekspresowej drogi S61 od „węzła Śniadowo” do węzła „Łomża Południe”. Drogowcy podają, że zrealizowanie kontraktu możliwe będzie do końca 2020 roku, a to oznacza, że wówczas na całej trasie z Łomży do Warszawy będzie można jechać dwujezdniową drogą ekspresową. - To jest już jakaś perspektywa. Cały region będzie miał skomunikowanie z Warszawą i Europą zachodnią – mówił Marek Chodkiewicz wiceminister w resorcie infrastruktury.

Via Baltica na południe od Łomży

Foto: Via Baltica na południe od Łomży
cz wt, 06 lutego 2018 09:32

W piątek ma zostać podpisana umowa na zaprojektowanie i zbudowanie ok. 17 km ekspresowej Via Baltica od Łomży w kierunku Ostrowi Mazowieckiej. To tzw. „zadanie nr 2” łomżyńskiej części ekspresówki i jednocześnie jej przedostatni odcinek na który GDDKiA będzie podpisywała umowę. Wykonawcą zadania będzie POLAQUA, która ma otrzymać 380,34 mln zł.

Adamczyk: Tak dotrzymujemy słowa

Foto: Adamczyk: Tak dotrzymujemy słowa
cz wt, 30 stycznia 2018 17:45

- Via Baltica będzie drogą bezpieczną. Via Baltica uruchomi potencjał gospodarczy naszych regionów – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas podpisania umowy na zaplanowanie i zbudowanie około 20 km ekspresowej drogi S61 od Ostrowi Mazowieckiej do okolic miejscowości Tyszki-Nadbory, mniej więcej w połowie drogi do Łomży. Podpisana w Ostrowi Mazowieckiej umowa pomiędzy GDDKiA a firmą RUBAU przewiduje, że droga będzie oddana do użytku pod koniec 2021 roku.

Ekspresówka od Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Łomży

Foto: Ekspresówka od Ostrowi Mazowieckiej w kierunku ...
cz pt, 26 stycznia 2018 09:51

Po niedzieli ma zostać podpisana umowa na zaprojektowanie i zbudowanie ok. 20 km drogi ekspresowej S-61 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do okolic miejscowości Tyszki-Nadbory. To tzw. „zadanie nr 1” z sześciu łomżyńskiej części Via Baltica i jednocześnie czwarte na które GDDKiA będzie podpisywała umowę. Pod koniec listopada ogłoszono, że przetarg na realizację tego zadania wygrało konsorcjum firm RUBAU POLSKA Sp. z o.o. i CONSTRUCCIONES RUBAU S.A., Hiszpania.

Wybór wykonawcy większości obwodnicy Łomży raz jeszcze

Foto: Wybór wykonawcy większości obwodnicy Łomży raz ...
cz pon, 15 stycznia 2018 19:06

Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie konsorcjum spółek PORR i Unibep i nakazała unieważnienie wyników przetargu na budowę części obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61 Via Baltica. Chodzi o ponad 13-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi od węzła Łomża Zachód w okolicy Sierzput do węzła Kolno w Kisielnicy i jednojezdniowy łącznik do drogi krajowej nr 64 w kierunku Jeżewa.

Do końca marca mają być podpisane wszystkie umowy na łomżyńskie odcinki drogi Via Baltica

Foto: Do końca marca mają być podpisane wszystkie umo...
cz so, 13 stycznia 2018 18:15

Do końca marca mają być podpisane umowy na wszystkie odcinki drogi S61 Via Baltica w województwie podlaskim - poinformowała w sobotę (13.01) na konferencji prasowej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. Droga ma powstać do 2021 roku.

Minister Adamczyk: „To nie święty Mikołaj, to rząd Prawa i Sprawiedliwości”

Foto: Minister Adamczyk: „To nie święty Mikołaj, to r...
cz cz, 21 grudnia 2017 20:17

„Wygłoszę tą formułę, którą wygłaszam stale: rola polityków się skończyła. Teraz sprawy przejmują w swoje ręce inżynierowie, teraz sprawy przejmują wykonawcy (…) wszyscy ci, którzy w przeciągu 3 lat – taka mamy nadzieję, bo taki mamy plan – zrealizują tą inwestycję i oddadzą ją do użytkowania – mówił w czwartek wieczorem minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk, podczas uroczystości podpisania umowy na zaprojektowanie i zbudowanie południowej części obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61. - To jest tylko 7 km, ale jak niezmiernie ważne – podkreślał.

W czwartek podpisanie umowy na południowy fragment obwodnicy Łomży

Foto: W czwartek podpisanie umowy na południowy fragm...
cz wt, 19 grudnia 2017 13:37

To „tylko” jeden węzeł drogowy „Łomża Południe” znajdujący się kawałek za Konarzycami, 7 km i 186 m dwujezdniowej ekspresowej drogi S61 od tego węzła na zachód do Sierzput Nowych, oraz 8 km i 907 m jednojezdniowej drogi na wschód łączącej Via Baltica z drogą na Zambrów. W czwartek ma być podpisana umowa na realizację pierwszego fragmentu obwodnicy Łomży. Zlecenie na zaprojektowanie i zbudowanie drogi otrzyma Mota-Engil, której GDDKIA zapłaci nieco ponad 218 mln zł. Ten fragment łomżyńskiej ekspresówki powinien być gotowy na przełomie 2020 i 2021 roku.

Włosi zbudują większość obwodnicy Łomży

Foto: Włosi zbudują większość obwodnicy Łomży
cz wt, 12 grudnia 2017 13:39

Włoska firma Impresa Pizzarotti z ceną 442 mln 875 tys. 399 zł – wygrała przetarg na realizację tzw. „zadania nr 4” drogi ekspresowej S61, czyli zaplanowanie i zbudowanie 13 km drogi od węzła „Łomża Zachód” w okolicach Sierzput do znajdującego się w okolicy Kisielnicy węzeł „Kolno” wraz z nowym mostem przez Narew. To już ostatni fragment łomżyńskiej Via Baltica, dla którego białostocki oddział GDDKiA wybrał najkorzystniejszego wykonawcę.

GDDKiA wybrała wykonawców Via Baltica między Ostrowią Mazowiecką a Łomżą

Foto: GDDKiA wybrała wykonawców Via Baltica między Os...
cz wt, 28 listopada 2017 16:17

Po kilku miesiącach analiz białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał najkorzystniejsze oferty w przetargach na zaprojektowanie i zbudowanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S61 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a Łomżą. Tę część Via Baltica zbudować mieliby RUBAU POLSKA i POLAQUA. Wartość obu kontraktów wyniesie 860 milionów złotych.

Chcą budować Via Baltica od Szczuczyna do Raczek

Foto: Chcą budować Via Baltica od Szczuczyna do Raczek
cz cz, 09 listopada 2017 08:57

Niespełna półtora miliarda złotych może kosztować budowa ok. 63 km drogi ekspresowej nr 61 na odcinku do Szczuczyna do Raczek. GDDKiA w Olsztynie przyjęła wreszcie oferty cenowe od wykonawców zainteresowanych zleceniem na zaprojektowanie i zbudowanie tego fragmentu Via Baltica. Przetargi GDDKiA ogłosiła jeszcze w kwietniu ubiegłego roku.

Ekspresówka do Szczuczyna „może w 2020 roku”

Foto: Ekspresówka do Szczuczyna „może w 2020 roku”
cz wt, 31 października 2017 13:43

- Politycy, to co mieli do zrobienia, to już zrobili, teraz sprawy w swoje ręce przejęli inżynierowie – mówił Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk komentując podpisanie umów na realizację dwóch pierwszych odcinków tzw. łomżyńskiej części drogi ekspresowej S-61 Via Baltica. Oba - od Kisielnicy do Stawisk i od Stawisk do Szczuczyna – mają 34 km długości i za ich zaprojektowanie i zbudowanie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma zapłacić 630 milionów złotych. Pierwszy odcinek zbuduje firma Strabag, drugi Budimex. Krzysztof Kondraciuk. Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad oceniał, że za około rok powinien być gotowy wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, a ukończenie tych odcinków „nastąpić może w 2020 roku”.

Pierwsze umowy na łomżyńską Via Baltica

Foto: Pierwsze umowy na  łomżyńską Via Baltica
cz pon, 30 października 2017 11:51

- Jutro podpisujemy umowy na realizację odcinków Via Baltica – zapowiedział w poniedziałek rano w TVN24 Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk. Chodzi o dwa pierwsze odcinki tzw. łomżyńskiej części ekspresówki S-61 od Kisielnicy do Stawisk i od Stawisk do Szczuczyna. Przetargi na wyłowienie wykonawców prac w systemie projektuj i buduj GDDKiA ogłosiła na początku lutego. Pierwszy z odcinków ma zbudować firma Strabag, drugi Budimex.

Obwodnicę Łomży zacznie budować Mota-Engil

Foto: Obwodnicę Łomży zacznie budować Mota-Engil
cz pon, 16 października 2017 15:32

Mota-Engil złożyło najkorzystniejszą ofertę na budowę części obwodnicy Łomży od znajdującego się za Konarzycami węzła „Łomża Południe” do węzła „Łomża Zachód” w okolicach Sierzput (bez tego węzła) – ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Za wybudowanie odcinka dwujezdniowej ekspresówki o długości nieco ponad 7 km i ok. 9 km jednojezdniowego łącznika od węzła „Łomża Południe” do drogi w kierunku Zambrowa firma chciała 218 mln 105 tys. 688 zł i 56 gr. To ponad 60 mln zł mniej niż wynosiła wycena GDDKIA.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę