niedziela, 05 kwietnia 2020 napisz DONOS@

Via Baltica na południe od Łomży

W piątek ma zostać podpisana umowa na zaprojektowanie i zbudowanie ok. 17 km ekspresowej Via Baltica od Łomży w kierunku Ostrowi Mazowieckiej. To tzw. „zadanie nr 2” łomżyńskiej części ekspresówki i jednocześnie jej przedostatni odcinek na który GDDKiA będzie podpisywała umowę. Wykonawcą zadania będzie POLAQUA, która ma otrzymać 380,34 mln zł.

Via Baltica od węzła „Śniadowo” do węzła „Łomża Południe” (16,95 km)
Via Baltica od węzła „Śniadowo” do węzła „Łomża Południe” (16,95 km)

To odcinek drogi ekspresowej S-61 od węzła „Śniadowo” w pobliżu miejscowości Tyszki-Nadbory do węzła „Łomża Południe” w pobliżu Konarzyc. Droga będzie przebiegała na zachód od obecnej drogi wojewódzkiej nr 677. Poza dwujezdniową drogą powstaną przy niej 2 MOP-y (Miejsca Obsługi Podróżujących), 3 mosty, 10 wiaduktów, w tym duży kolejowy, oraz 1 przejście dla zwierząt. 
O zlecenie z GDDKiA na to zadnie ubiegało się pięć podmiotów. Najniższą cenę zaproponowała firma POLAQUA 380,34 mln. zł. Zgodnie z zapisami umowy, która ma być podpisywana w piątek prace przy budowie tej części łomżyńskiej ekspresówki powinny być ukończone pod koniec 2020 roku.  

To piąty z sześciu odcinków „łomżyńskiej” części Via Baltica na którego budowę będą podpisane umowy. W październiku 2017 roku GDDKiA podpisała umowy na zaprojektowanie i zbudowanie dwóch odcinków drogi od Kisielnicy do Stawisk i od Stawisk do Szczuczyna, a w grudniu na odcinek nr 3 stanowiący fragment ekspresowej obwodnicy Łomży od węzła „Łomża Południe” w okolicach Konarzyc do wsi Sierzputy Stare, oraz jednojezdniowy łącznik do drogi na Zambrów. 
W ubiegłym tygodniu podpisano umowę na tzw. zadnia nr 1 czyli około 20 km ekspresowej S61 od Ostrowi Mazowieckiej do okolic miejscowości Tyszki-Nadbory, mniej więcej w połowie drogi do Łomży. 
Jako ostatnia ma być podpisywana umowa na zadanie nr 4 - to ponad 13-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi od węzła „Łomża Zachód” w okolicy Sierzput do węzła „Kolno” w Kisielnicy i jednojezdniowy łącznik do drogi krajowej nr 64 w kierunku Jeżewa. Krajowa Izba Odwoławcza nakazała GDDKiA dokonanie ponownego wyboru najkorzystniejszej oferty, czyli wybranie wykonawcy tej inwestycji. Drogowcy oczekują, że umowę uda się podpisać na przełomie marca i kwietnia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę