Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Via Baltica na południe od Łomży

Główne zdjęcie
Via Baltica od węzła „Śniadowo” do węzła „Łomża Południe” (16,95 km)

W piątek ma zostać podpisana umowa na zaprojektowanie i zbudowanie ok. 17 km ekspresowej Via Baltica od Łomży w kierunku Ostrowi Mazowieckiej. To tzw. „zadanie nr 2” łomżyńskiej części ekspresówki i jednocześnie jej przedostatni odcinek na który GDDKiA będzie podpisywała umowę. Wykonawcą zadania będzie POLAQUA, która ma otrzymać 380,34 mln zł.

To odcinek drogi ekspresowej S-61 od węzła „Śniadowo” w pobliżu miejscowości Tyszki-Nadbory do węzła „Łomża Południe” w pobliżu Konarzyc. Droga będzie przebiegała na zachód od obecnej drogi wojewódzkiej nr 677. Poza dwujezdniową drogą powstaną przy niej 2 MOP-y (Miejsca Obsługi Podróżujących), 3 mosty, 10 wiaduktów, w tym duży kolejowy, oraz 1 przejście dla zwierząt. 
O zlecenie z GDDKiA na to zadnie ubiegało się pięć podmiotów. Najniższą cenę zaproponowała firma POLAQUA 380,34 mln. zł. Zgodnie z zapisami umowy, która ma być podpisywana w piątek prace przy budowie tej części łomżyńskiej ekspresówki powinny być ukończone pod koniec 2020 roku.  

To piąty z sześciu odcinków „łomżyńskiej” części Via Baltica na którego budowę będą podpisane umowy. W październiku 2017 roku GDDKiA podpisała umowy na zaprojektowanie i zbudowanie dwóch odcinków drogi od Kisielnicy do Stawisk i od Stawisk do Szczuczyna, a w grudniu na odcinek nr 3 stanowiący fragment ekspresowej obwodnicy Łomży od węzła „Łomża Południe” w okolicach Konarzyc do wsi Sierzputy Stare, oraz jednojezdniowy łącznik do drogi na Zambrów. 
W ubiegłym tygodniu podpisano umowę na tzw. zadnia nr 1 czyli około 20 km ekspresowej S61 od Ostrowi Mazowieckiej do okolic miejscowości Tyszki-Nadbory, mniej więcej w połowie drogi do Łomży. 
Jako ostatnia ma być podpisywana umowa na zadanie nr 4 - to ponad 13-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi od węzła „Łomża Zachód” w okolicy Sierzput do węzła „Kolno” w Kisielnicy i jednojezdniowy łącznik do drogi krajowej nr 64 w kierunku Jeżewa. Krajowa Izba Odwoławcza nakazała GDDKiA dokonanie ponownego wyboru najkorzystniejszej oferty, czyli wybranie wykonawcy tej inwestycji. Drogowcy oczekują, że umowę uda się podpisać na przełomie marca i kwietnia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę