Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wybór wykonawcy większości obwodnicy Łomży raz jeszcze

Główne zdjęcie
Zadanie nr 4 łomżyńskiej Via Baltica - czyli większa część obwodnicy Łomży z nowym mostem przez Narew

Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie konsorcjum spółek PORR i Unibep i nakazała unieważnienie wyników przetargu na budowę części obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61 Via Baltica. Chodzi o ponad 13-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi od węzła Łomża Zachód w okolicy Sierzput do węzła Kolno w Kisielnicy i jednojezdniowy łącznik do drogi krajowej nr 64 w kierunku Jeżewa.

W grudniu GDDKiA ogłosiła że przetarg wygrała włoska firma Impresa Pizzarotti. Teraz Izba nakazała GDDKiA unieważnienie czynności wyboru najkorzystniejszej i powtórzenie czynności oceny ofert. Ponadto dyrekcja ma zwrócić się do Impresa Pizzarotti o dodatkowe wyjaśnienia w sprawie złożonej oferty.

To kluczowa część obwodnicy Łomży i ale i całej Via Baltica. Na tym odcinku drogi zaplanowano dwa inne węzły: „Nowogród” pomiędzy Kupiskami Starymi a Nowymi, na przecięciu z drogą wojewódzka nr 645 do Nowogrodu, oraz „Łomża Północ” w okolicach wsi Pęza po północnej stronie Narwi, który ma umożliwić połączenie z ekspresówką drogi krajowej nr 64 do Jeżewa za pośrednictwem łącznika o długości ok. 7 km. Najważniejszym elementem będzie jednak nowy most nad Narwią i całą doliną rzeki. Ma on mieć długości 1206 metrów i będzie to najdłuższy most w tej części kraju. 
O zlecenie na realizację tego przedsięwzięcia starało się 11 firm i konsorcjów. Oferty trzech odrzucono, ale za najkorzystniejszą uznano najtańszą. Złożyła ją włoska firma Impresa Pizzarotti, z ceną 442 mln 875 tys. 399 zł. To o ponad połowę mniej niż wynosiły szacunki GDDKiA, która na realizację zadnia planowała wydać ponad 960 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę