Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wykonawca na ełckie odcinki Via Baltica

Olsztyński oddział GDDKiA rozstrzygnął przetargi na projekt i budowę dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej S61 na odcinku od Szczuczyna do Ełku i z Ełk do wsi Wysokie. Za najkorzystniejsze uznano oferty firmy POLAQUA, która ma już umowy na dobudowę drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna i zaprojektowanie i zbudowanie jednego z łomżyńskich odcinków Via Baltica od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe.

Via Baltica - odcinek od Szczuczyna do Ełku
Via Baltica - odcinek od Szczuczyna do Ełku

Budowa drogi ekspresowej S61 na odcinku Szczuczyn – Raczki została podzielona na trzy odcinki o długości po ok. 20 km. Zadanie nr 1 – Szczuczyn – węzeł Ełk Południe (ok. 23 km), zadanie nr 2 - węzeł Ełk Południe - węzeł Wysokie oraz zadanie nr 3 - węzeł Wysokie - Raczki (ok. 20 km). W ubiegłym tygodniu poinformowano, że najkorzystniejszą ofertę na wykonanie zadania nr 3 złożyła firma Budimex SA z kwotą 484,3 mln zł. Teraz olsztyński oddział GDDKiA ogłosił, że najkorzystniejsze oferty na realizację zadań nr 1 i nr 2 złożyła firma POLAQUA. Firma  za pierwszy odcinek (Szczuczyn – Ełk) chce otrzymać kwotę 534, 3 mln  zł, natomiast za drugi (Ełk – Wysokie) 613,2 mln zł.
Po ewentualnych odwołaniach i kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień  Publicznych GDDKiA będzie mogła podpisać umowy na realizację tych zadań. GDDKiA podaje, że zakończenie robót budowlanych planowane jest na początku roku 2021.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę