Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 19 maja 2022 napisz DONOS@

Wykonawca na ełckie odcinki Via Baltica

Olsztyński oddział GDDKiA rozstrzygnął przetargi na projekt i budowę dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej S61 na odcinku od Szczuczyna do Ełku i z Ełk do wsi Wysokie. Za najkorzystniejsze uznano oferty firmy POLAQUA, która ma już umowy na dobudowę drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna i zaprojektowanie i zbudowanie jednego z łomżyńskich odcinków Via Baltica od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe.

Via Baltica - odcinek od Szczuczyna do Ełku
Via Baltica - odcinek od Szczuczyna do Ełku

Budowa drogi ekspresowej S61 na odcinku Szczuczyn – Raczki została podzielona na trzy odcinki o długości po ok. 20 km. Zadanie nr 1 – Szczuczyn – węzeł Ełk Południe (ok. 23 km), zadanie nr 2 - węzeł Ełk Południe - węzeł Wysokie oraz zadanie nr 3 - węzeł Wysokie - Raczki (ok. 20 km). W ubiegłym tygodniu poinformowano, że najkorzystniejszą ofertę na wykonanie zadania nr 3 złożyła firma Budimex SA z kwotą 484,3 mln zł. Teraz olsztyński oddział GDDKiA ogłosił, że najkorzystniejsze oferty na realizację zadań nr 1 i nr 2 złożyła firma POLAQUA. Firma  za pierwszy odcinek (Szczuczyn – Ełk) chce otrzymać kwotę 534, 3 mln  zł, natomiast za drugi (Ełk – Wysokie) 613,2 mln zł.
Po ewentualnych odwołaniach i kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień  Publicznych GDDKiA będzie mogła podpisać umowy na realizację tych zadań. GDDKiA podaje, że zakończenie robót budowlanych planowane jest na początku roku 2021.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę