Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 lipca 2022 napisz DONOS@

ich siedmioro

cz cz, 26 października 2006 12:14

Ona jedna, ich sześciu. W listopadowy dzień rozegra się prawdziwy dramat. Zwycięzca może być tylko jeden. Po drodze musi wyciąć wszystkich innych. Bój idzie o fotel prezydenta Łomży. W niespełna 60 tys. mieście kandydatów jest tyle co w 5 razy większym Białymstoku... Choć do wyborów pozostało jeszcze trzy tygodnie, co rusz któryś z nich zerka ze słupa lub zza węgła.

Gabinet jak z bajki

cz cz, 19 października 2006 12:05

Minister z tapicerką skórzaną w kolorze ciemny brąz – to nowy fotel prezydenta Łomży. Na dwa tygodnie przed końcem tej kadencji samorządu prezydent przeprowadził się do starego ratusza. Jerzy Brzeziński zajął okazały gabinet na I piętrze misternie odnowionego historycznego budynku rządców miasta. W nim będzie urzędował też nowy prezydent. Gabinet jest ponoć piękny... dębowa podłoga, ciężkie stylowe kotary, gruby, wyciszający pomieszczenie dywan... ale jak wygląda, tego my nie wiemy. Prezydent nie życzy sobie, aby robić tam zdjęcia.

Referendum po przejściach

cz cz, 12 października 2006 11:14

Mimo błędów, hipermarketowe referendum 12 listopada w Łomży może być - orzekł wojewoda podlaski. Niemniej w dalszym ciągu nie jest pewne czy dojdzie ono do skutku. Problemem może okazać się to co miało być główną zaletą... ten sam dzień z wyborami samorządowymi. Wobec niezgodnego z prawem pomysłu radnych, aby wybory i referendum przeprowadziły te same komisje, nie wiadomo czy znajdzie się odpowiednią liczbę chętnych do zasiadania w komisjach wyborczych i referendalnych.

Październik miesiącem zmian

cz cz, 05 października 2006 10:29

Nowy prokurator, nowy naczelnik, nowy dyrektor, a innego już nie ma... Tak wielu zmian personalnych jak w ostatnich dniach w Łomży nie było przez kilka ostatnich lat. Dziś zmieniany jest prokurator okręgowy, we wtorek wymieniono naczelnika skarbówki, a w poniedziałek dyrektor łomżyńskiego ARiMR-u stał się wiceprezesem w Warszawie. To jednak nie koniec tygodnia...

Miały być dwa będzie jedno

cz cz, 28 września 2006 11:59

Łomżanie będą mieli okazję wypowiedzenia się w sprawie budowy przy skrzyżowaniu Zawadzkiej i Sikorskiego hipermarketu. Radni w środę przez kilka godzin debatowali nad pomysłami zapytania o zdanie mieszkańców Łomży w sprawie lokalizacji hipermarketu i odłączenia miasta od województwa podlaskiego. Międzyczasie ze zdumieniem wysłuchali informacji prawnika miejskiego, że ich pomysły na referenda lokalne są niezgodne z prawem. Ostatecznie zdecydowali, że odbędzie się tylko jedno.

wyborcze chodniki

cz cz, 21 września 2006 11:33

Rankiem zaczynają przy ul. Zawadzkiej, po kilku godzinach biegną na Księcia Janusza... lub odwrotnie. Mowa o ekipie MPGKiM-u układającej chodniki jednocześnie na terenie dwóch spółdzielni mieszkaniowych. - To wybory – mówią dziarscy budowniczy.

Czas start

cz cz, 14 września 2006 11:31

Za dwa miesiące będziemy wybierać prezydenta, radnych miasta i kilku do sejmiku. Choć przedwyborcze napięcie czuć już od dobrych kilku tygodni, a kampania oficjalnie wystartowała w środę, u nas póki co wygląda to dość niemrawo.

Nie odbiorą

cz cz, 07 września 2006 11:58

Po ewangelikach i żydach przyszedł czas na prawosławie. Prawosławna Diecezja Białostocko-Gdańska w Białymstoku wystąpiła o zwrot ziemi i wypłacenie odszkodowania za majątek pozostawiony w Łomży. Prawosławni roszczą sobie pretensje do terenów wzdłuż ul. Sienkiewicza od Placu Jana Pawła II aż do Wojskowej Komendy Uzupełnień włącznie z tym budynkiem i „małym” kościółkiem.

Quo vadis...?

cz cz, 31 sierpnia 2006 12:06

Od początku XXI wieku liczba mieszkańców Łomży spadła o półtora tysiąca. Przez pięć i pół roku z miasta wymeldowało się na stałe 4,5 tys. osób. Szacuje się, że stale poza Łomżą mieszka i pracuje nawet kilkanaście tysięcy łomżan...

Czarny punkt - podlaskie

mm cz, 17 sierpnia 2006 12:48

W poniedziałkowy wieczór w wyniku zderzenia Mazdy z ciężarowym Dafem w Budach Czarnockich, nieopodal Łomży, zginęły 3 osoby. Osobowe auto w momencie uderzenia mogło mknąć z prędkością 180 km/h. Był to jeden z 15 wypadków, do jakich doszło w ciągu minionego, długiego weekendu na drogach województwa podlaskiego. W sumie zginęło 7 osób, a czternaście zostało rannych. Po raz kolejny policja zatrzymała wielu pijanych kierowców, którzy często byli sprawcami tych zdarzeń. - Mamy za sobą długi sierpniowy weekend, który pod względem kryminalnym możemy zaliczyć do raczej spokojnych – mówi podinspektor Andrzej Baranowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Niestety nie można tego samego powiedzieć, podsumowując sytuację na drogach.

Hiper NIEporządnie

cz cz, 10 sierpnia 2006 11:44

Przez półtora roku kilku mieszkańców Łomży, sprzeciwiających się budowie przy skrzyżowaniu Sikorskiego i Zawadzkiej hipermarketu, walczyło z władzami miasta, które za wszelką cenę tę inwestycję chciały dopuścić. We wtorek bój zakończyło rozstrzygnięcie Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Sędziowie uznali, że mieszkańcy mieli rację, a władze miasta w tej sprawie postąpiły niezgodnie z prawem.

Wesołe miasteczko

cz cz, 03 sierpnia 2006 11:35

PZPN przekłada kolejny drugoligowy mecz ŁKS-u Łomża. Miejsce Jerzego Engela zajmuje Czesław Jakołcewicz. Zarząd ŁKS-u wnioskuje do prokuratury, aby zbadała sytuację w klubie. Radni apelują do prezydenta, aby ratował finansowo drugoligowy klub, a prezydent prosi swego zastępcę, aby ten ustąpił z władz ŁKS-u. W całym tym zamieszaniu iście stoicki spokój zachowuje prezes ŁKS-u Stanisław Kaseja, który przyznaje, że nie wiedział w co wdeptuje... ale twierdzi, że będzie dobrze.

Wojna o kiosk

cz cz, 27 lipca 2006 11:38

Czy za jedną paczkę papierosów można stracić pracę? - w Łomży można nawet więcej niż tylko pracę. Ruch wypowiedział umowę najmu kiosku przy ul. Długiej rodzinie, która sprzedawała w nim od ponad 20 lat. Bezpośrednim powodem decyzji była właśnie jedna paczka papierosów, której nie było na zapasie, gdy przyszła tu kontrola z łomżyńskiego Zespołu Ruchu.

Pracownik poszukiwany

cz cz, 20 lipca 2006 12:01

150 osób do pracy sezonowej poszukuje łomżyński Pepees, kilkadziesiąt osób chce zatrudnić też lokalny producent mebli, firma Home Pine. Dziś coraz częściej to właśnie pracodawcy poszukują pracowników. Zatrudnię, dam pracę, poszukuję mechanika, budowlańca, elektryka... takich ogłoszeń o pracę jest coraz więcej. - W regionie podobnie jak w całym kraju, zaczyna brakować specjalistów... ale coraz częściej brakuje także pracowników fizycznych – podkreśla Antoni Chojnowski, wiceprezes Prefbet Śniadowo.

Maturalny szok

cz cz, 13 lipca 2006 12:28

Ponad 15 proc. uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych w Łomży nie zaliczyło matury. W powiecie liczba ta sięga połowy zdających. Województwo podlaskie wypadło w granicach średniej krajowej. Matury w naszym regionie nie zdało 20 proc. abiturientów. W prosty sposób można więc wywnioskować, że przynajmniej co piąty maturzysta nie zaliczył egzaminu z przynajmniej jednego zdawanego przedmiotu.

Na TIRy z... urlopem

cz cz, 06 lipca 2006 11:35

Od poniedziałku Tiry bez przeszkód jadą przez Łomżę! Znaki zakazujące wjazdu największych z nich na stary most mają być już dziś, a zapowiadanej przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego blokady - przynajmniej na razie nie będzie - bo prezydent wyjechał na wczasy...

Architekt za kratami

cz cz, 29 czerwca 2006 11:47

Andrzej Z. Architekt Miejski Łomży trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Prokuratura Apelacyjna w Lublinie postawiła mu zarzut przyjęcia 10 tys. zł łapówki od przedstawiciela kieleckiej firmy developerskiej Echo Investment, która w Łomży przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego chce wybudować hipermarket. Jednocześnie za kratki, do tymczasowego aresztu, trafił Marek P. z Echo Investment, który miał łapówkę urzędnikowi wręczyć.

Biskup przeciwny hipermarketowi przy Sanktuarium

cz cz, 22 czerwca 2006 12:51

Biskup łomżyński Stanisław Stefanek wnioskował do prezydenta Łomży, aby przy skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego – w bezpośrednim sąsiedztwie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego nie budować ogromnego hipermarketu. Prezydent Jerzy Brzeziński wniosku biskupa nie uwzględnił, ale dyplomatycznie polecił rozważyć możliwość uwzględnienia go na etapie sporządzania projektu zmiany studium.

Łomża koniecznie chce tirów, więc będzie je miała...

cz pt, 16 czerwca 2006 12:16

Zgodnie z zapowiedziami białostockiej GDDKiA na początku lipca droga nr 61 ma być otwarta dla ruchu samochodów ciężarowych o nacisku 8 ton na oś. We wtorek w Sztabinie nieoczekiwanie oznajmił to szef Tadeusz Topczewski, a w środę z przekąsem potwierdził jego zastępca Jerzy Doroszkiewicz: "Łomża koniecznie chce tirów, więc będzie je miała..."

Z miastem do II ligi?

cz cz, 08 czerwca 2006 11:53

„Zrobimy wszystko aby w lipcu drużyna Łomży wybiegła na drugoligowe boiska. Teraz miasto ma możliwości wsparcia ŁKS-u... – mówi wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński. Co się zmieniło, że władze miasta zmieniły zdanie? Józef Kosiorek ponownie wrócił na stanowisko prezesa ŁKS-u. Jarosław Poteraj i Józef Babiel to nowi członkowie zarządu klubu. Maciej Zajkowski, Robert Piorunek i Kazimierz Żochowski opuszczą zaś to grono... Czy to wystarczy?

« · «« · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · 46 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę