Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 249

By władzy żyło się lżej...

Radni Łomży podnieśli o 20% wynagrodzenie prezydenta miasta. Jerzy Brzeziński zarabia teraz (podwyżka obowiązuje od 1 maja) 12 362 zł brutto miesięcznie. To o ponad 740 złotych więcej niż prezydent Białegostoku i tylko o 3 zł mniej niż marszałek województwa podlaskiego – choć także oni w ostatnich dniach dostali podwyżki. W żadnym z wypadków wzrost wynagrodzenia nie był aż tak wysoki jak w przypadku samorządu Łomży.

Wynagrodzenie prezydenta Łomży składa się z czterech części: wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego, dodatku specjalnego i dodatku za wysługę lat. Dotychczas po zsumowaniu tego wszystkiego wychodzi, że Jerzy Brzeziński zarabiał 10 266 złotych brutto miesięcznie. Ta pensja nie zmieniła się od listopada 2005 roku i to, zdaniem przewodniczącego Rady Miasta Wiesława Grzymały, było jednym z powodów, aby wreszcie prezydent dostał podwyżkę. To właśnie on skierował na ostatnią sesję Rady Miasta wniosek z propozycją wzrostu prezydenckiej pensji o ponad 2 tys zł. Podkreślał, że prezydent od lat nie dostał podwyżki, a inflacja nieco uszczupliła realne jego dochody, wobec tego „mając na uwadze zwiększającą się inflację, wyjątkowy charakter pracy i ogromną odpowiedzialność” uznał, że trzeba pensję podnieść. Grzymała podczas ubiegłotygodniowej sesji uzasadniał, że wniosek i zaproponowana kwota podwyżki to jego autorski pomysł, ale radni mogą zrobić z tym co chcą...
Radni miasta na ten temat mieli najwyraźniej już wcześniej wyrobione zdanie. W dyskusji głos zabrał tylko radny Maciej Borysewicz, który powiedział, że zgadza się z argumentacją przewodniczącego, ale 2100 zł to za dużo dlatego będzie głosował przeciw. Później przewodniczący Grzymała na wniosek radnej Bandzul zamknął dyskusję w tym temacie i przeszedł do głosowania... Niespodzianki nie było, zdecydowana większość radnych – zarówno proprezydenckich jak i z opozycji, głosowała za podniesieniem prezydenckiej pensji. Tylko dwóch radnych było temu pomysłowi przeciwnych...

Dodajmy, że w ślad za radnymi Łomży podwyżki płac szefom swoich samorządów zafundowali także m.in. radni sejmiku województwa podlaskiego i miasta Białystok. Co ciekawe, wysokość zafundowanej przez radnych podwyżki nijak się miała do wielkości i zamożności samorządu którym kierują. Co prawda Jarosław Dworzański, marszałek województwa podlaskiego, po podwyżce znowu zarabia więcej niż prezydent Łomży, ale tylko o 3 zł. miesięcznie. Pensja szefa województwa została podniesiona prawie o 700 zł. z dotychczasowego poziomu 11 682 zł.
Najmniej opłacalne jak się okazuje jest jednak kierowanie Białymstokiem. Radni największego miasta w województwie z budżetem rzędu miliarda złotych (w Łomży jest to poniżej 200 mln zł, a województwo ma budżet na poziomie 350 mln zł) zdecydowali się podnieść pensję prezydenta o 1500 zł miesięcznie i dzięki temu Tadeusz Truskolaski będzie teraz zarabiał „tylko” 11 620 zł. zł brutto, czyli o 742 złote mniej niż prezydent pięciokrotnie mniejszej Łomży.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę