Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 07 lipca 2022 napisz DONOS@

Sprawdź ulgę na VAT-cie

cz cz, 01 czerwca 2006 11:30

Blisko 600 wniosków o zwrot różnicy w podatku VAT za materiały budowlane wpłynęło do łomżyńskiego urzędu skarbowego. Możliwości takie daje nam ustawa o "częściowym zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym", podpisana przez prezydenta we wrześniu ubiegłego roku. Fiskus przygotowuje się do wypłaty kilkuset tysięcy złotych w ramach zwrotów w Łomży. Petenci na ogół mają jeszcze czas na rozliczenie, ale nie wszyscy. Jeszcze tylko przez miesiąc wnioski o zwrot różnicy pomiędzy 22 a 7 proc. VAT-em mogą składać ci, którzy budowę czy remont zakończyli przed koniec roku.

Witamy Cię Ojcze Święty

cz cz, 25 maja 2006 11:50

Przed południem samolot z Ojcem Świętym Benedyktem XVI wylądował na warszawskim lotnisku Okęciu. Z Benedyktem XVI już spotkali się pierwsi łomżanie. Papieżowi podczas całej pielgrzymki po Polsce będą towarzyszyć łomżyńscy biskupi Stanisław Stefanek i Tadeusz Bronakowski. Poza nimi z papieżem spotkało się już także pięciu łomżyńskich księży, którzy otrzymali zaproszenia na zamknięte spotkanie Ojca Świętego z klerem w Archikatedrze św. Jana na Starym Mieście w Warszawie.

cena życia

cz cz, 18 maja 2006 11:59

72 -letni łomżanin zmarł, bo dyspozytorka z łomżyńskiego pogotowia drugi raz tego samego dnia nie chciała wysłać karetki do tego samego chorego. Kazała dzwonić do lekarza rodzinnego... Gdy wszyscy - lekarz rodzinny i wezwana przez niego karetka pogotowia wreszcie przyjechali, na ratunek było już za późno. Kilka godzin wcześniej lekarz pogotowia, który przyjechał na pierwsze wezwanie stwierdził, że z pacjentem nic złego się nie dzieje.

Kiedy ruszy mammograf?

cz cz, 11 maja 2006 12:00

Rocznie w Polsce na raka piersi zapada ponad 10 tys. kobiet, przy czym połowa z nich umiera. Problem polega na późnym rozpoznaniu choroby, zwykle w znacznym stadium zaawansowania oraz długotrwałym procesie diagnostycznym. Jednocześnie wiadomo, że wykryty we wczesnym stadium nowotwór może być w pełni wyleczalny, a także pozwala niejednokrotnie na zachowanie piersi, bez konieczności okaleczenia, jakim jest jej amputacja. Do tej pory łomżanki, które wykryły u siebie w piersi „guzek”, aby przeprowadzić specjalistyczne badania musiały jechać do Białegostoku albo Warszawy. Długa podróż, kilkugodzinne oczekiwanie w kolejce na badania i kilkudniowe wyczekiwanie na ich wyniki potęgowały stres... Teraz ma być choć trochę łatwiej... Niestety zamontowany w ubiegłym miesiącu w łomżyńskim szpitalu nowoczesny mammograf w dalszym ciągu nie wykonuje badań.

Średniowieczny gród nad Narwią

cz cz, 04 maja 2006 11:15

„Słowianie udają się na łąki obfitujące w wodę i zarośla, po czym kreślą tam linię kolistą lub czworoboczną, w miarę tego, jaki chcą mieć kształt grodu i obszar jego powierzchni, kopią dookoła rów i piętrzą wykopaną ziemię, umocniwszy ją deskami i drzewem na podobieństwo szańców, aż taki mur osiągnie wymiar, jakiego pragną. I odmierzają w nim bramę, z której strony pragną ją mieć, a wchodzi się do niej po pomoście z drzewa…” Taką to relację z podróży po krajach słowiańskich opublikował Ibrahim Ibn Jakub, wielki podróżnik z X wieku. Opis dotyczy budowy grodu… Młodzi pasjonaci średniowiecza, niemalże jak ci pradawni Słowianie, postanowili wznieść od podstaw gród w malowniczym zakolu Narwi w Łomży.

Czy ktoś może to zatrzymać?

cz cz, 27 kwietnia 2006 10:25

W USA cena benzyny doszła do 3 dolarów za galon, czyli ok. 2,5 zł za litr. Prezydent Stanów Zjednoczonych George Bush jr. zarządził przeprowadzenie dochodzenia w sprawie wzrostu cen detalicznych benzyny w ostatnich miesiącach pod kątem ewentualnych nielegalnych manipulacji rynkowych. Łomżanie za benzynę płacą niemal dwa razy tyle. W środę za 1 litr 98 Pb Ultimate trzeba było zapłacić już 4,45 zł.

Nadnarwiańskie fiasko

cz cz, 20 kwietnia 2006 11:43

Zagospodarowanie nadnarwiańskich bulwarów miało być jednym z największych sukcesów ekipy Jerzego Brzezińskiego. Już w kilka miesięcy po objęciu urzędu prezydenta Łomży Brzeziński ogłosił otwarty konkurs na zagospodarowanie łomżyńskiego nabrzeża Narwi. Przed rokiem wyłoniono zwycięzcę, a teraz na pół roku przed końcem kadencji, prezydent zrezygnował z jego usług. Przez ponad rok nie powstało nic...

Niedziela Palmowa z premierem

cz cz, 13 kwietnia 2006 11:33

To Wy jesteście tym potencjałem, który dobrze wykorzystany dokona tych radykalnych zmian w naszym kraju, które są absolutnie potrzebne i niezbędne - mówił premier Kazimierz Marcinkiewicz do łomżyńskiej młodzieży. Podczas kilkugodzinnej wizyty w Łomży szef rządu spotkał się na Starym Rynku z mieszkańcami, rozmawiał z biskupem i uścisnął ręce łomżyńskim VIP-om...

Bezcenni lekarze

cz cz, 06 kwietnia 2006 11:13

Przełożone zabiegi i operacje, brak przyjęć na oddziały, zamknięte poradnie specjalistyczne – tak będzie wyglądał najbliższy piątek w szpitalu wojewódzkim w Łomży. Personel przyłącza się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Lekarze i pielęgniarki domagają się 30-procentowej podwyżki płac jeszcze w tym roku. Związki zawodowe działające w służbie zdrowia zaplanowały na najbliższy piątek ogólnopolską akcję protestacyjną. Lekarze mają w tym dniu brać urlop na żądanie.

POsklejana

cz cz, 30 marca 2006 12:09

Maciej Andrzej Borysewicz - 27-letni prawnik z łomżyńskiego szpitala został nowym przewod-niczącym Platformy Obywatelskiej w Łomży i powiecie łomżyńskim. W wyborach pokonał wiceprezydenta miasta, Marcina Brunona Sroczyńskiego stosunkiem głosów 3 do 1. „To nie jest tak, że sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą - nie wiem czy do końca mój kontrkandydat zdawał sobie sprawę z ostatnich swoich poczynań w Platformie i może dlatego dostał żółtą kartkę” – mówi Borysewicz, komentując wygraną.

przyPiSany do Łomży

cz cz, 23 marca 2006 06:02

Grzegorz Jakuć pełnomocnik powiatowy PiS powiatu ziemskiego białostockiego został dyrektorem Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Nowy dyrektor łomżyńskiego ARiMR-u ma 46 lat. Dotychczas poza działalnością partyjną w białostockich strukturach Prawa i Sprawiedliwości pracował jako zastępca wójta gminy Brańsk.

Lubimy się do końca życia!

cz śr, 15 marca 2006 22:02

Ze Świętej Pamięci Hanką Bielicką „z urodzenia łomżynianką, z wierzchu starą warszawianką” nie tylko o kapeluszach rozmawiał po raz ostatni Mirosław Robert Derewońko. Mirosław R. Derewońko: Ostatnio często kończyła Pani swoje koncerty słynnym już dwuwierszem „Bawcie się dzieci, póki babcia nie odleci”. Hanka Bielicka: „Bawmy się dzieci, póki babcia nie poleci!”

Lekarka operowała po pijanemu

cz cz, 09 marca 2006 11:19

Wanda P. chirurg z łomżyńskiego szpitala, stając do stołu operacyjnego mogła mieć nawet 1,4 do 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu – oceniają biegli. Pacjent zmarł po operacji zakończonej sukcesem. Teraz kolejni biegli ustalą czy jest związek przyczynowo- skutkowy między stanem, w jakim była kobieta a błędem, którego się dopuszczono w czasie zabiegu.

PiS po SLD prawo rządzących

cz cz, 02 marca 2006 13:30

Związany z PiS Bernard Aleksiejczuk zastąpił Eugeniusza Ochryciuka z SLD na stanowisku zarządcy łomżyńskiego PKS-u. Decyzję wojewoda Jan Dobrzyński (PiS) podjął na prośbę m.in. związków zawodowych... Te mówią, że prosiły, ale nie całkiem o to...

Ślisko... bardzo ślisko...

cz cz, 23 lutego 2006 11:57

Obowiązkowa Jazda Figurowa na Kółkach – tak można nazwać to coś, co przez ostatnie dni działo się na ulicach miasta i podłomżyńskich drogach. Od poniedziałku do środy wydarzyło się tu niemal trzydzieści kolizji i wypadków. Główną przyczyną była śliska nawierzchnia i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze...

Pijana Łomża

cz cz, 16 lutego 2006 12:11

Piją mężczyźni i kobiety, upijają się coraz młodsi. Idzie przede wszystkim piwo i wódka. W Łomży na alkohol w ubiegłym roku wydaliśmy grubo ponad 37,5 mln. zł. Tak wynika z podsumowania, jakie sporządził Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego do którego napły-nęły oświadczenia o wartości sprzedaży poszcze-gólnych rodzajów napojów alkoholowych ze wszystkich legalnie działających punktów sprze-daży alkoholu w mieście. Oznacza to, że każdy mieszkaniec Łomży – wliczając noworodki, dzieci i abstynentów - na alkohol wydał ponad 575 zł.

przez łąki i pola

cz śr, 08 lutego 2006 23:20

Na przełomie lutego i marca powinna zapaść decyzja z której strony Łomży będzie przebiegała obwodnica. Planiści z Warszawy przedstawili kilka jej wariantów, przy czym łączy je się w dwie grupy. Pierwsza (kolor czerwony na mapie) to tzw. obwodnica wschodnia, druga (zaznaczona kolorem niebieskim) to zachodnia. Nieoficjalnie drogowcy z GDDKiA mówią, że do realizacji skierowany będzie wariant zachodni...

Kaci na ulicach

cz cz, 02 lutego 2006 11:29

Dwóch bandytów trafiło za kraty za maltretowanie 15-latka. Sześciu kolejnych powinno tam trafić za skatowanie 17-latka. Pierwszych policja zatrzymała tydzień temu - przez ponad rok znęcali się nad gimnazjalistą. Kolejnych bandytów ujęto wczoraj. Poprzedniej nocy w centrum Łomży katowali nastolatka, bo nie miał papierosa.

Skuło lodem

cz cz, 26 stycznia 2006 11:38

Krany bez wody, porozrywane instalacje wodne, zerwane przewody linii energetycz-nych, unierucho-mione samo-chody... niemal puste ulice... To nie scenariusz katastroficznego filmu, ale zima w Łomży. Temperatury rzędu minus 26 st. Celsjusza paraliżowały życie w całym kraju. Zgodnie z zapowiedziami mróz chwycił już w czwartek po południu. Później z każda godziną było zimniej. Rano w piątek termometry wskazywały nawet -26 st.C. Zbliżona temperatura utrzymywała się do wtorku, a odczucie chłodu skutecznie potęgował jeszcze dość silny wiatr wiejący ze wschodu i północnego-wschodu. Zdaniem specjalistów, ci którzy w te dni musieli wyjść z domu odczuwali temperaturę sięgającą nawet do minus 40 st. C. Tak zimno ostatni raz było przed niemal dziesięciu laty...

Cena za hipermarket

cz cz, 19 stycznia 2006 11:24

Już cztery osoby zostały zatrzymane przez policję w związku z prowadzonym od kilku miesięcy śledztwem dotyczącym lokalizacji w Łomży supermarketu. Trzem z nich Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku postawiła już zarzuty płatnej protekcji, czwarty zatrzymany, wczoraj był dowożony z Kielc do Białegostoku. Jak podkreślał szef Prokuratury Apelacyjnej, Sławomir Luks, jak na razie „łomżyńskim śladem w sprawie jest supermarket”.

« · «« · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · 46 · 47 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę