Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Łomżyński Giuliani

cz cz, 26 czerwca 2008 12:32

- Widać, że w policji zaczyna się dobrze dziać – mówiła Krystyna Michalczyk Kondratowicz. Radna miasta, a do niedawana Prokurator Okręgowy w Łomży, słów pochwały nie szczędziła podinspektorowi Mirosławowi Rozumkowi Komendantowi Miejskiemu Policji, za to, że doprowadził do ograniczenia przestępczości w Łomży. To ona też przyrównała komendanta Rozumka do słynnego burmistrza Nowego Jorku Rudolpha Giulianiego.

ŁKS bez pieniędzy, bez domu i bez nadziei?

cz cz, 19 czerwca 2008 13:27

Do końca miesiąca Łomżyński Klub Sportowy powinien opuścić stadion przy ul. Zjazd i pomieszczenia zajmowane w hotelu przy stadionie, gdzie mieści się jego siedziba. Należące do miasta MPGKiM wypowiedziało umowę klubowi, bo ten nie płaci rachunków. Tymczasem według nieoficjalnych informacji długi ŁKS-u Łomża sięgają miliona złotych... We wtorek ma zebrać się Walne Zgromadzenia Członków klubu, a jego tematem ma być fatalna sytuacja w której znalazł się szczycący się ponad 80-letnią historią ŁKS. Coraz częściej pojawia się opinia, że tym razem nikt nie podejmie się próby jego reanimacji.

Tragiczny początek lata...

cz cz, 12 czerwca 2008 11:35

Tragiczne zdarzenia, które w ostatnich dniach wydarzyły się nad Narwią w Łomży wstrząsnęły mieszkańcami. W ciągu zaledwie czterech dni w okolicach plaży miejskiej utopiło się dwóch młodych łomżan. W niedzielę po południu woda pochłonęła 17-latka, który szukał w rzecze ochłodzenia. W środę rano 28-letni mężczyzna skoczył w nurt rzeki z nowego mostu... Z ustaleń policji wynika, że chciał popełnić samobójstwo! To już drugie w tym roku tak tragiczne zdarzenie na tym moście...

Nie bierz! i nie dawaj!

cz cz, 05 czerwca 2008 11:37

Na wysokie kary skazał sąd w Zambrowie zarówno dającego łapówkę kierowcę jak i biorących ją dwóch policjantów drogówki. Za 400 zł policjanci ci zrezygnowali z zamiaru zbadania stanu trzeźwości kierowcy. Teraz wszyscy trzej zostali skazani m.in. na dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery lata i grzywny po 7 tys złotych każdy.

By władzy żyło się lżej...

cz cz, 29 maja 2008 12:01

Radni Łomży podnieśli o 20% wynagrodzenie prezydenta miasta. Jerzy Brzeziński zarabia teraz (podwyżka obowiązuje od 1 maja) 12 362 zł brutto miesięcznie. To o ponad 740 złotych więcej niż prezydent Białegostoku i tylko o 3 zł mniej niż marszałek województwa podlaskiego – choć także oni w ostatnich dniach dostali podwyżki. W żadnym z wypadków wzrost wynagrodzenia nie był aż tak wysoki jak w przypadku samorządu Łomży.

Strajk w szkole

cz śr, 21 maja 2008 12:23

W najbliższy wtorek w większość szkół w Łomży i okolicy odbędzie się strajk nauczycieli. Akcję strajkową organizuje Związek Nauczycielstwa Polskiego, ale wspiera go w tym oświatowa „Solidarność”. Obie organizacje związkowe proszą rodziców, aby 27 maja nie posyłali dzieci do szkół.

Pierwsza blokada...

cz cz, 15 maja 2008 11:59

Stop Tirom! Żądamy obwodnicy! Chcemy bezpiecznego miasta! - z takimi transparentami w piątek po południu mieszkańcy Łomży mają zablokować krajową 61. „Zgromadzenie publiczne” - bo tak formalnie będzie nazywała się blokada - odbędzie się na nowym rondzie przy ulicach Wojska Polskiego i Poznańskiej. Organizatorzy pierwszej takiej akcji w Łomży liczą, na wsparcie rzeszy mieszkańców „bo tylko tak nasz głos usłyszą odpowiedzialni za budowę dróg w Polsce” - mówi Ewa Karwowska prezes Komitetu Sołeczno-Protestacyjnego.

Trudne życie na Zjeździe

cz śr, 07 maja 2008 20:17

Mieszkańcy domów przy ulicach Zjazd, Zamiejska i Rybaki chcą bezpiecznie przechodzić na drogą stronę ulic Zjazd. Póki co nie jest to możliwe, bo przy skrzyżowaniu ulic nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych. Pod apelem do prezydenta Łomży o wybudowanie przejścia z sygnalizacją „na żądanie” podpisało się kilkadziesiąt osób. Mieszkańcy chcą także choćby powierzchniowego remontu nawierzchni ulicy Zjazd, bo od wstrząsów powodowanych przez podskakujące na dołkach i nierównościach ciężarówki w ich domach pękają ściany.

Łomża aktywizuje

cz śr, 30 kwietnia 2008 10:50

Uchwała w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości miała pomóc łomżyńskim przedsiębiorcom... w tworzeniu nowych miejsc pracy. Przyjęte pod koniec 2005 roku przez radnych miasta jeszcze poprzedniej kadencji zasady budzą coraz więcej wątpliwości. Choć w ubiegłym roku wysokość zastosowanych przez prezydenta miasta zwolnień sięgnęła setek tysięcy złotych, dzięki temu w mieście powstało dziewięć (cyfrą: 9) nowych miejsc pracy.

Czekali na katastrofę?

cz cz, 24 kwietnia 2008 11:19

Miejsce w okolicach Szczuczyna w którym w połowie kwietnia zginęły cztery młode dziewczyny powszechnie uznawane jest za jedno z najbardziej niebezpiecznych na drodze nr 61. Wiedzieli o tym samorządowcy i policjanci oraz pracownicy białostockiego oddziału GDDKiA, do której ci pierwsi kilkakrotnie wysyłali monity domagają się przebudowy tych skrzyżowań. GDDKiA modernizowała 61. w tym miejscu przed trzema laty, ale skrzyżowań nie przebudowano, a teraz zdaniem grajewskiej policji jest tam jeszcze bardziej niebezpiecznie niż było przed remontem.

61 - ta droga zabija

cz cz, 17 kwietnia 2008 11:17

Odkąd w lipcu 2006 roku na drogę nr 61 powróciły Tiry, tylko na odcinku przebiegającym przez województwo podlaskie, w 124 wypadkach zginęło już 41 osób, a 173 zostało rannych. 61 jest dziś najbardziej niebezpieczną drogą w województwie. Co prawda więcej wypadków i ofiar jest tylko na międzynarodowej S-8, ale jest ona dwa raz dłuższa niż nasza 61. W ubiegłym roku na „ósemce” doszło średnio do jednego wypadku na trzy kilometry drogi, na „sześćdziesiątce jedynce” współczynnik ten wynosi 1,77km. Jeszcze gorzej statystyki wyglądają, gdy porównamy zabitych i rannych. W piątek rano na 61 w okolicach Szczuczyna doszło do makabrycznego wypadku. Polonez został wepchnięty pod Tira. W zmiażdżonym samochodzie zginęły cztery młode dziewczyny – trzy siostry i ich koleżanka, które razem jechały do szkoły.

Prezydent musi odpowiedzieć dokładnie

cz cz, 10 kwietnia 2008 11:12

Nie można odsyłać obywateli, aby sami, na podstawie dokumentów publikowanych w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej, „wytwarzali” potrzebne im informacje publiczne. Tak wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, do którego poskarżył się jeden z łomżan na prezydenta miasta. Mieszkaniec ten po lekturze tekstu z Gazety Bezcennej pt. LiDL „Pod Gruszą” (G.B. Nr 220, listopad 2007) poprosił prezydenta o informację m.in. o kwotę uzyskaną przez samorząd miasta z tytułu zbycia znajdujących się w obrębie Sikorskiego i Legionów gruntów miejskich, daty ich sprzedaży i informacji o dochowaniu, bądź uzasadnienie braku obowiązku, zbycia tych nieruchomości w formie przetargu. Odpowiadając wiceprezydent Marcin Sroczyński napisał mu, że odpowiedzi na nurtujące go pytania znajdują się w treści odpowiedniej uchwały Rady Miasta, a kompletne załączniki do niej znajdują się na stronie miejskiego BIP.

Zaginęła nad Narwią

cz cz, 03 kwietnia 2008 12:15

Od poniedziałkowego wieczoru poszukiwana jest 16-letnia mieszkanka Łomży. Marta Gawrych wyszła z domu do koleżanki, ale z nią się nie spotkała. Po raz ostatni widziano ją tego dnia po godzinie 21. jak szła ulicą Sikorskiego w kierunku Narwi. Na środku „nowego” mostu około 21.30 znaleziono jej kurtkę i telefon komórkowy. Już kilkanaście minut później strażacy przeszukiwali Narew, bo jedna z hipotez zakłada, że Marta mogła skoczyć w nurt rzeki... Zdaniem specjalistów możliwe jest także, że nastolatka pozostawiając przy barierce mostu swoje rzeczy chciała zwrócić uwagę na swoje problemy, ale do wody nie skoczyła.

Drzewna sprzedana. Radni „przeciw” chyba nawet „za”

cz cz, 27 marca 2008 11:45

Wymiany budynku szkoły Drzewnej na 30 hektarów działek nie będzie – tak przed południem zdecydowała Rada Miasta. Po południu, radni zmienili zdanie i uznali, że godzą się, aby prezydent dokonał zamiany z wojewodą. Nim do tego doszło radni „dwuipółkrotnie” głosowali wniosek aby przeprowadzić ponowne głosowanie nad uchwała upoważniającą prezydenta do dokonania zamiany. Co ciekawe za każdym razem wynik wychodził inny...

Via Baltica przez Łomżę

cz cz, 20 marca 2008 11:18

Via Blatica powinna przebiegać trasą: Budzisko - Suwałki - Ełk - Szczuczyn - Łomża - Ostrów Mazowiecka - Warszawa. Taki przebieg międzynarodowej trasy ekspresowej jest najkorzystniejszy z punktu widzenia środowiska, w tym życia i zdrowia ludzi, uznali eksperci z agencji Scott Wilson, którzy na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad od ponad dwóch lata wybierają optymalny przebieg tej trasy w północno-wschodniej Polsce. Właśnie formalnie zakończyli II etap prac, a wyniki przekazali GDDKiA.

Pielęgniarki okupują szpital

cz cz, 13 marca 2008 11:47

W środę rano pielęgniarki i położne z łomżyńskiego szpitala rozpoczęły strajk okupacyjny. Rano schodząc z pracy po nocnym dyżurze, pielęgniarki nie poszły do domów lecz zebrały się w sali nr 212. Dołączyły do nich koleżanki, które w środę miały wolne, a po południu także te z kolejnych dyżurów. Wczoraj wieczorem strajkowało tu już ponad 200 pielęgniarek... Strajkujące domagają się wzrostu wynagrodzeń o około 800 zł brutto. Wczoraj dyrektor proponował im podwyżki po 200 zł od 1 marca i kolejne, co najmniej 200 zł, od 1 maja, bo jak przekonywał na więcej szpital nie stać. Pielęgniarki uznały, że to za mało i dalej prowadzą strajk okupacyjny.

POlityczne PrOfity, czyli Głaz PO Wykowskim

cz cz, 06 marca 2008 11:27

Wojewoda Podlaski z PO chce odwołać zarządcę łomżyńskiego PPKS-u, by na jego miejsce wsadzić łomżyńskiego działacza PO Macieja Głaza. O takiej roszadzie związkowców z tej firmy, miał powiadomić sam wojewoda Maciej Żywno. - Podejmiemy wszelkie kroki – prawne i poza prawne do storpedowania tej decyzji – odpowiadają pracownicy firmy i przedstawiają pismo popierające „starego” PiS-owiskiego zarządcę, pod którym podpisało się około 200 z 240 pracowników firmy. Związkowcy z komisji zakładowych Związku Zawodowego Kierowców i „Solidarności 80” mówią krótko – Wykowskiego będziemy bronić do końca.

Pozoranctwo?

cz cz, 28 lutego 2008 10:56

Już ponad rok trwają zabiegi o utworzenie w mieście podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jej otwarcie powszechnie uważano za szanse rozwojową Łomży... Czas płynie, a podstrefy nie ma. Grzegorz Mackiewicz prezes zarządu SSSE, zarzucał władzom miasta brak determinacji w dążeniu do celu. Ratusz odpowiada, że warunki jakie zaproponowała strefa Łomży są „bardzo niekorzystne”. „Większość działań związanych ze strefą były to działania pozorowane z nastawieniem na efekty w kampanii wyborczej” - stwierdził radny Janusz Nowakowski podczas jednego z ostatnich posiedzeń Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego Rady Miasta. Trudno nie przyznać mu racji.

Scalali, aby...

cz cz, 21 lutego 2008 10:54

Scalali więcej niż mogli, drogi zamienili w nieużytki, a w efekcie miasto „przywłaszczyło” działki Skarbu Państwa - taki obraz wysuwał się z analizy uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, który orzekł o niezgodności z prawem uchwały Rady Miasta w sprawie scalenia i podziału nieruchomości położonych w Łomży przy Szosie do Mężenina w sąsiedztwie ogrodów działkowych. Teraz wyrok tego sądu utrzymał Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalając skargę kasacyjną miasta. Tym samym, przyjęta w grudniu 2005 roku, uchwała ostatecznie straciła moc prawną. Łukasz Czech z biura prasowego ratusza mówi, że komentarz będzie dopiero po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia wyroku.

KOMPROMITACJA

cz cz, 14 lutego 2008 11:14

Chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle... Kompromitacja – takiego określenia używają sami radni Łomży na ujawnione przez portal 4lomza.pl błędy w uchwale o konsultacjach społecznych w sprawie poszerzenia granic administracyjnych miasta. Okazuje się, że jest ich więcej niż jeden, a efektem tego będzie najprawdopodobniej unieważnienie uchwały przez wojewodę.

« · «« · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę