Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 07 lipca 2022 napisz DONOS@

Dzień Wyzwolenia...

mm cz, 25 sierpnia 2005 16:07

Zapewne niewiele osób wie, że kilka dni temu miasto obchodziło jedną z ważniejszych rocznic w swojej historii. 22 sierpnia to dla Łomży... w wojnie z bolszewikami 1920r. Uroczystości związane z “cudem nad Wisłą” były obchodzone w całym kraju. Również Łomża ma swój udział w zwycięstwie. Kilkusetosobowy oddział pod dowództwem kpt. Raganowicza na kilka dni zatrzymał bolszewików, co m.in. umożliwiło przegrupowanie wojsk polskich pod Warszawą. Po klęsce sowietów uderzyło kontrnatarcie. W drugiej połowie sierpnia Polacy byli znów na linii Narwi – mówi Henryk Wiśniewski prezes zarządu Związku Żołnierzy AK w Łomży.

Łomżyńskie przebudzenie

mm cz, 18 sierpnia 2005 11:07

Reakcją na podpisanie w Gdańsku tzw. Porozumień Sierpniowych, dających społeczeństwu nadzieję na unormowanie sytuacji ekonomicznej i politycznej było spontaniczne tworzenie się struktur NSZZ „Solidarność” na terenie całego kraju. Po raz pierwszy protest robotniczy zakończył się podpisaniem umowy z rządem, który do tej pory nie przyjmował do wiadomości istnienia w kraju niezadowolenia z jego funkcjonowania.

Zła aura nad mostem

cz cz, 11 sierpnia 2005 11:19

Mimo optymistycznych prognoz łomżyńskiego ratusza, które na początku tygodnia zapowiadały wznowienie ruchu samochodów na starym moście, na razie nie zanosi się na otwarcie przeprawy. We wtorek na oficjalnej stronie ratusza pojawiła się optymistyczna informacja o planowanym na weekend otwarciu dla ruchu tranzytowego ulicy Zjazd. Warunkiem, jak podawało biuro prasowe ratusza, miało być utrzymanie tempa prac.

Kanar Commando Reaktywacja

cz cz, 04 sierpnia 2005 11:42

Czy można otrzymać mandat za jazdę z ważnym biletem autobusowym? W Łomży tak! Jedna z mieszkanek ma zapłacić 90 zł kary, choć pokazywała kontrolerowi skasowany kilka minut wcześniej bilet. Kontroler z firmy Batex bilet zakwestionował i wypisał mandat. Jak twierdzi łomżanka, jej podpis pod mandatem wymuszono. Co ciekawe, odwołanie wysłane listem poleconym na adres skrzynki pocztowej w Warszawie – pod którym działa firma - wróciło, bo nikt listu tam nie odebrał.

Ratusz bez Sroczyńskiego?

cz cz, 28 lipca 2005 12:05

„Złożę rezygnację z funkcji wiceprezydenta Łomży. Rozważam to i myślę, że każdy powinien wprowadzić jasny podział... Już napomknąłem na ten temat Prezydentowi. Decyzja zapadnie w tym tygodniu” - mówił na antenie Radia Nadzieja Marcin Sroczyński wiceprezydent Łomży i kandydat na posła z listy Platformy Obywatelskiej.

22 Lipca fałszywe święto fałszywego systemu

cz cz, 21 lipca 2005 13:25

Jak powszechnie uczono do 1989 r. święto to miało być związane z ogłoszeniem 22 lipca 1944 r. w Lublinie przez przedstawicieli władz komunistycznych, którzy pojawili się razem z wojskami sowieckimi, tzw. Manifestu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego. Tak jak większość rzeczy związanych z systemem komunistycznym również to okazało się jednak kłamstwem. Dziś wiemy, że fakt taki nie miał miejsca, gdyż w tym okresie wspomniane wcześniej miasto było kontrolowane przez żołnierzy Armii Krajowej, którzy z pewnością nie pozwoliliby na panoszenie się w nim komunistów.

gorące lato

cz cz, 14 lipca 2005 12:00

Sięgające 30 stopni Celsjusza temperatury są wystarczająco męczące dla większości mieszkańców, ale nie dla wszystkich... Niektórzy dodatkowo podgrzewają atmosferę... Działacze polityczni z regionu właśnie gotują się na wybory. W ciągu kilku najbliższych dni centralne kierownictwa partii mają zatwierdzić listy kandydatów na posłów i senatorów. W całym regionie wrze. W SLD – na ten przykład – zagotowało się na tyle, że wyleciał szef partii...

Festiwalu koniec i początek

cz cz, 07 lipca 2005 12:21

Byłam pierwszy raz na festiwalu i jestem pod ogromnym wrażeniem tego wydarzenia – mówi Monika Fedyk Klimaszewska. Solistka Opery Bałtyckiej, wspomina nie tylko wzorową organizację tego przedsięwzięcia ale również znakomitą publiczność. Zachwycona jestem ludźmi, którzy pokazali, że kochają sztukę – Fedyk Klimaszewska. Koncerty okraszone wspaniałą przyrodą ziemi łomżyńskiej pozostawiają niezapomniane wrażania – co do tego wszyscy artyści, z którymi rozmawialiśmy, nie mieli wątpliwości. Zdarzało mi się występować w różnych miejscach, ale to jest szczególne – mówi Monika Fedyk.

I po maturze...

cz cz, 30 czerwca 2005 13:02

Tegoroczna matura przysporzyła sporo kłopotów, ale... udało się. Po raz pierwszy większość uczniów zdawało ją na nowych zasadach. Miało być sprawiedliwiej i prościej (choćby przy rekrutacji na studia), a wyszło tak jak zwykle... czyli mnóstwo zamieszania. Na szczęście w Łomży zdecydowana większość maturzystów zdała.

Jeszcze tylko cenzurka, do domu, „wciry” i wakacje

cz cz, 23 czerwca 2005 13:10

Jutro co czwarty mieszkaniec Łomży będzie szczęśliwy. Ponad 13 tysięcy uczniów tutejszych szkół kończy rok szkolny. Czeka ich jeszcze tylko konfrontacja cenzurki z oczekiwaniami rodziców, co tradycyjnie dla części uczniów nie będzie przyjemne, i 67 dni niczym nie zakłóconej laby.

Historyczna matura

cz cz, 16 czerwca 2005 11:58

Karą dla uczniów było zamieszanie i stres związany z powtarzaniem egzaminu z historii. To jednak nie koniec sprawy z nową maturą w jednym z łomżyńskich liceów. Za swoje błędy mogą odpowiedzieć nauczyciele. 14 czerwca przejdzie w naszej szkole do historii – mówił podczas wtorkowej matury dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. 67 uczniów tej szkoły powtarzało egzamin maturalny.

Bezrobocie spada

cz cz, 09 czerwca 2005 14:21

Po raz pierwszy od kilku miesięcy spadło bezrobocie. Po raz pierwszy od kilku lat w samej Łomży poniżej 20%. Ilościowo jest to inna jakość, doszliśmy do stopy bezrobocia z okresu roku 1998 – 1999 – mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w mieście Mieczysław Bieniek

Pozostał tylko chrust i torf...

cz cz, 02 czerwca 2005 11:51

„Pragnę Panu podziękować za wstrzymanie prac prowadzonych przez Ministerstwo Finansów zmierzających do drastycznego podniesienia ceny oleju opałowego. Nie sądziłem, że wykaże Pan jakiekolwiek zainteresowanie tą sprawą i losem wielu tysięcy polskich rodzin, które wykorzystują to paliwo do ogrzewania domów. Tym bardziej proszę przyjąć moje podziękowanie.” - napisał łomżanin do premiera Marka Belki w kwietniu tego roku. Dziś do Belki pisze on drugi list, bo w nocy z poniedziałku na wtorek Ministerstwo Finansów kilkakrotnie podniosło akcyzę na olej opałowy i gaz ziemny.

STRAJK

cz cz, 19 maja 2005 11:52

Związkowcy z łomżyńskiego PKS-u ogłosili strajk. Dziś od rana na kursowe trasy miał nie wyjechać żaden autobus z Łomży, Kolna i Grajewa. Gdy zamykaliśmy numer Bezcennej, na ewentualne zawieszenie strajku mógł wpłynąć tylko wojewoda podlaski Marek Strzaliński, ale do 20.00 nie wpłynął. Wieczorem zaapelował jedynie o "zaniechanie pochopnych działań, które mogą zdezorganizować pracę przedsiębiorstwa, funkcjonowanie komunikacji pasażerskiej oraz utrudnić prowadzenie dalszych rozmów dotyczących przyszłości Przedsiębiorstwa.”

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Volvem

cz cz, 12 maja 2005 14:22

Zarząd miasta podpisał umowę na dostawę 6-ściu niskopodłogowych autobusów marki Volvo. Autobusy te będą obsługiwały m.in. nowe, przedłużone oraz istniejące linie komunikacji w Łomży i na terenie gmin ościennych (Kupiski Nowe, Kupiski Stare, Mątwica, Nowogród, Morgowniki, Jankowo). “Planowana jest również modernizacja i rozbudowa systemu miejskiej komunikacji w zakresie modernizacji linii nr 9 (Jankowo-Morgowniki) oraz utworzenie nowej linii nr 6, przez nowowybudowaną ulicę Rybaki” - informuje komunikat ratusza na temat planowanej inwestycji.

Demolka na stadionie

cz cz, 05 maja 2005 11:48

Straty rzędu 25-30 tys. zł. to efekty sobotniej demolki na stadionie przy ul. Zjazd. Podczas meczu ŁKS Łomża – OKS Olsztyn doszło do starć pomiędzy kibicami a ochroniarzami i interweniującą policją. 8 osób zatrzymano, na razie prowadzone są dwa postępowania karne przeciwko kibicom obu drużyn i postępowanie przeciwko masażyście OKS-u, który, wnosząc na stadion materiały pirotechniczne, stworzył zagrożenie bezpośrednie dla zdrowia.

pospiesznie i po cichu SLD sprzedaje PKS

cz cz, 28 kwietnia 2005 14:02

W decydującą fazę wszedł proces prywatyzacji łomżyńskiego PKS-u. Wojewoda wybrał firmę, z którą chce sprywatyzować cztery Państwowe Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej – w tym to w Łomży, a związkowcy gotują się do protestów. Poza Łomżą pod młotek idą PKS-y w Zambrowie, Siemiatyczach i Bielsku Podlaskim. Póki co poza informacją z kim chce je wojewoda sprywatyzować – firmą Connex Polska - wszystko inne jest ściśle tajne. Urzędnicy wojewody nie chcą nawet powiedzieć ile warte są PKS-y.

Habemus Papam

cz cz, 21 kwietnia 2005 12:22

O godzinie 18-stej we wtorek świat poznał nowego papieża. Chociaż znakomita większość Polaków jeszcze długo nie zapomni Naszego papieża, jednak Benedykt XVI w pierwszym zdaniu wspominając Wielkiego Jana Pawła II, zjednał sobie serca owej większości. Czcigodni Kardynałowie wybrali mnie, skromnego pracownika winnicy Pana – mówił w swoim pierwszym wystąpieniu Joseph Ratzinger - nowy papież.

W przyszłym roku ścieki stanieją – obiecuje zastępca prezydenta Łomży

cz cz, 14 kwietnia 2005 13:22

Jak słowa nie dotrzyma, to przegra zakład... Obietnice odnośnie spadku cen opłat za ścieki padły w środę w Browarze Łomża. Od początku kwietnia browarniane ścieki spływają już do miejskiej oczyszczalni. Aby o tym społeczeństwu powiedzieć zwołano konferencję prasową, na której poza prezesami Browaru Łomża i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji byli m.in. prezydent Jerzy Brzeziński i jego zastępca Marcin Sroczyński. To właśnie on zaproponował zakład, że jeśli w przyszłym roku nie będzie spadku ceny opłat za ścieki i wodę – liczonych łącznie - stawia piwo... Zakład przyjęliśmy.

Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie

cz cz, 07 kwietnia 2005 13:34

Około trzech tysięcy, w ogromnej większości młodych łomżan przeszło we wtorek wieczorem ulicami Łomży z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry i dalej pod pomnik Jana Pawła II na placu Jana Pawła II. Marsz milczenia był spontaniczny. Jak mówili nikt ich nie musiał ani specjalnie namawiać, ani specjalnie zapraszać. Przyszli sami, z potrzeby serca. Zwoływali się przez e-maile, forum i komunikatory internetowe, a także SMS-y.

« · «« · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · 46 · 47 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę