Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 07 lipca 2022 napisz DONOS@

Dług

cz śr, 28 marca 2007 20:13

Jednym umarzają setki tysięcy złotych, a na innych nasyłają komorników, aby ściągnąć kilkaset złotych „wierzytelności”. Po publikacji sprzed dwóch tygodni o „niejasnych” zwolnieniach z podatku biznesmenów zgłosił się do nas jeden z mieszkańców Łomży, od którego ratusz usiłuje ściągnąć „nieistniejące” zobowiązania. Początkowo ratusz domagał się ponad 25 tys. zł, po czym nieoczekiwanie „dług” stopniał raptem do niecałych 530 zł.

Wyrok polecony ekspresem

cz śr, 21 marca 2007 19:45

Siedem osób zostało skazanych w ciągu pierwszych dni obowiązywania tzw. „sądów 24- godzinnych”. W trybie przyspieszonym sądzono w Łomży kibiców z orzeczonym prawomocnie zakazem wchodzenia na stadiony, pijanych kierowców i włamywacza złapanego na gorącym uczynku.

Pomoc ściśle tajna

cz śr, 14 marca 2007 19:39

Ponad milion, jak mówi skarbnik miasta, czy raptem około 540 tys. zł – jak wynika z materiałów opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej – na jaką kwotę i które firmy skorzystały z obowiązującej od ponad roku uchwały Rady Miejskiej dopuszczającej zwolnienie z podatku od nieruchomości przedsiębiorców tworzących nowe miejsca? - tego nie wie nikt – przynajmniej oficjalnie.

Szczęśliwe trzynastki

cz śr, 28 lutego 2007 19:50

Choć dla każdego z nas marzec jest trzecim miesiącem roku, dla urzędników to także 13 miesiąc roku ubiegłego. To właśnie w marcu zdecydowana większość pracowników budżetówki dostaje dwukrotnie pensje. „Trzynastki” biorą wszyscy, począwszy od prezydenta miasta, a na pracowniku jego biura prasowego kończąc. W budżecie Łomży na ten cel zapisano ponad 900 tys. zł.

Duński Browar Łomża

cz śr, 21 lutego 2007 19:41

126 mln złotych kosztował łomżyński browar. Już niebawem jego jedynymi właścicielami będą duńczycy z firmy Royal Unibrew. Browar stanowił 2/3 wartości całego Pepeesu. Zarząd Pepees SA postanowił sprzedać 100 proc. udziałów Browaru Łomża duńskiej firmie, która na polskim rynku istnieje od 2005r. Od dwóch lat Royal Unibrew jest właścicielem browarów „Brok – Strzelec” oraz prawie połowy udziałów lubelskiej „Perły”. Już niedługo dołączy do nich „Łomża”. Od kilku dni obowiązuje umowa warunkowa, a ostateczną zgodę na transakcję ma wydać Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Morderca za kółkiem

cz śr, 14 lutego 2007 19:24

Zaszalał, teraz może grozić mu nawet dożywocie. Mowa o piracie drogowym, który we wtorkowy wieczór samochodem audi 80 szalał po ulicach Łomży. W pościg za nim ruszyły trzy policyjne radiowozy. Jeden z policjantów usiłujących zatrzymać pirata niemal przypłacił to życiem. Odskoczył w ostatniej chwili sprzed pędzącego wprost na niego samochodu. Dużo mniej szczęścia miał 47-letni kierowca nissana primery, na które parę minut później wpadło uciekające przed pościgiem audi. Dziś prokuratura ma przedstawić zarzuty kierowcy audi – 29-latkowi z Małego Płocka. Pirat drogowy oprócz zarzutów dotyczących jazdy po pijanemu i pościgu ulicami miasta może mieć też postawiony zarzut usiłowania zabójstwa policjanta. Za to grozi nawet dożywocie.

Wątpliwe mandaty

cz śr, 07 lutego 2007 20:19

Sądy m.in. w Wodzisławiu, Szczecinku, Poznaniu i Wrocławiu uznały, że strażnicy miejscy nie mają prawa karać mandatami kierowców za przekroczenie prędkości. Podstawą takich orzeczeń było brak odpowiedniej podstawy prawnej na którą powołują się działający na zlecenie samorządów strażnicy. W Łomży sąd do tej pory takich wątpliwości nie miał. Jak twierdzi Zbigniew Gadziński, zastępca Komendanta Straży Miejskiej odkąd miasto kupiło fotoradar już kilkaset razy sąd pomagał w wyegzekwowaniu pieniędzy za zdjęcie wykonane przez to urządzenie.

Cenny Piorunek

cz śr, 31 stycznia 2007 19:32

Łomżyński radny województwa Jacek Piorunek może okazać się kluczem do rozwiązania patowej sytuacji w sejmiku województwa podlaskiego. Od dwóch miesięcy trwa tu przepychanka przy wyborze nowych władz województwa. PiS blokuje się z PO. Piorunka chce „kupić” Putra, ale i Tyszkiewicz chce „zapłacić” tyle samo. Ceną za Piorunka jest miejsce w zarządzie województwa.

Stadionowa fuszerka

cz śr, 24 stycznia 2007 19:45

Remont stadionu w Łomży nie dość, że przeciąga się w nieskończoność, to jeszcze okazuje się, że część z tego, co udało się zrobić, trzeba będzie poprawiać. Na nowej murawie głównej boiska w kilku miejscach stoi woda. Sprowadzona za ciężkie pieniądze z Holandii trawa gnije, bo źle wykonano drenaż. Choć nikt nie chce tego powiedzieć głośno, ale wygląda na to, że na pierwsze wiosenne mecze ŁKS-u stadion może nie być gotowy. - Nawet nie można tak myśleć – mówi prezes ŁKS-u Stanisław Kaseja, pytany o to czy nie zaczyna obawiać się, że wiosną drugoligowa drużyna Łomży znowu będzie musiała szukać sobie boiska.

Krzyże dla „bohaterów”

cz śr, 17 stycznia 2007 20:00

Dzisiaj ponownie powraca dyskusja nad rolą jaką odegrali w Polsce przed 1989 r. funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa. Oni sami w swoich biografiach podkreślają, że są dumni z pracy jaką wykonywali i podkreślają, że wykonywali ja najlepiej jak potrafili. W prowadzonych dyskusjach podkreślają też, iż obowiązki ich polegały na zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom i utrzymaniu porządku. Dziwnym trafem pomijają zarówno werbowanie i utrzymywanie nadzoru nad znajdującą się w różnych środowiskach agenturą oraz swój udział w likwidacji opozycji.

Majątki łomżyńskich radnych już w „necie”

cz cz, 11 stycznia 2007 11:33

Na stronach internetowych łomżyńskiego BIP-u pojawiły się oświadczenia majątkowe nowych radnych. W piątek opublikowano 21 oświadczeń. Nie ma tam oświadczenia Józefa Kosiorka, który zamiast oświadczenia majątkowego przesłał rezygnację z mandatu radnego. Brakuje także oświadczenia przewodniczącego Rady Miasta Tadeusza Grzymały. Pojawi się ono w BIP-ie dopiero gdy do Łomży odeśle je wojewoda podlaski. Zgodnie z prawem przewodniczący - tak jak prezydent - swoje oświadczenia składa do wojewody. Oto wyciąg z tego, co mają i co ujawniają radni Łomży:

Konik (trojański) zarządcy

cz cz, 04 stycznia 2007 11:24

Pracownicy PPKS-u w Łomży nie chcą już wchodzić do spółki pracowniczej, ale są do tego przymuszani przez zarządcę firmy – twierdzą przedstawiciele „Solidarności 80” i Zakładowej Rady Kierowców. Obie organizacje związkowe wysłały w tej sprawie listy do premiera Jarosława Kaczyńskiego i wojewody Jana Dobrzyńskiego.

Rozwój Polski Wschodniej ... bez Łomży?

cz cz, 28 grudnia 2006 12:32

Zgłoszony przez prezydenta Łomży projekt modernizacji ulic Piłsudskiego i Legionów nie znalazł się na liście projektów, które mają zostać zrealizowane w ramach programu Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013. Na liście są za to projekty zgłaszane przez samorządy Kolna i Zambrowa.

droga śmierci

cz cz, 21 grudnia 2006 11:38

Z Łomży do Wizny jest raptem około 20 km. Wydawałoby się, że to bezpieczny odcinek drogi. Nie ma ostrych zakrętów, nie ma wielkich pędzących z Litwy do Niemiec ciężarówek, a i natężenie pozostałego ruchu jest znacznie mniejsze niż na innych drogach w okolicy Łomży. Tymczasem, jak się okazuje, to właśnie ten odcinek drogi jest najniebezpieczniejszy w regionie. W tym roku w wypadkach drogowych zginęło tu już siedem osób.

Wojna polsko-jaruzelska

cz cz, 14 grudnia 2006 11:42

Około 100 tys. uzbrojonych po zęby milicjantów, ORMOwców, eSBeków i żołnierzy w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku przeciwko Polakom wysłał gen. Wojciech Jaruzelski. W stanie wojennym internowano ponad 10 tysięcy osób, około 100 osób zginęło.

OKEy dyrektor Kurpiewski

cz cz, 30 listopada 2006 12:06

Helena Sutyniec dotychczasowy dyrektor i twórca Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży została odwołana. Na fotelu dyrektora zastąpi ją prawdopodobnie Waldemar Kurpiewski z Zambrowa. Powodem odwołania, zdaniem resortu edukacji, są problemy zdrowotne dyrektor Sutyniec. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że to nie pierwsza próba odwołania szefowej OKE a pierwsze pismo w tej sprawie trafiło do Łomży na początku listopada. Decyzja o odwołaniu została później odwołana.

Protest listonoszy

cz cz, 23 listopada 2006 12:04

W środę rozpoczął się strajk listonoszy w łomżyńskim rejonie Poczty Polskiej. Późnym popołudniem pocztowcy wyszli na ulice Łomży. Akcję protestacyjną ogłoszono po tym, jak rezultatu nie przyniosły wtorkowe rozmowy przedstawicieli związków zawodowych z dyrekcją oddziału poczty w Białymstoku. W negocjacjach i przedstawieniach swoich stanowisk obie strony nie spotkały się nawet w połowie drogi. Na żądanie podwyżek płac w wymiarze kilkuset złotych, dyrekcja firmy obiecała podniesienie pensji o 50 zł. brutto.

Przedmaturalny sprawdzian

cz cz, 16 listopada 2006 11:46

Ponad 15 tysięcy uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych w województwie podlaskim rozpoczęło czas próbnych matur. Zgodnie z kalendarzem egzaminacyjnym, w minioną środę wszyscy pisali sprawdzian z języka polskiego, który jako jedyny jest obligatoryjny. Wśród przedmiotów do wyboru największą popularnością podczas próbnych matur cieszy się język angielski, który w czwartek zdawało prawie 80 proc. wszystkich uczniów, a także geografia, z którą zmierzy się w piątek prawie co trzeci uczeń ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych. Na kolejnych miejscach listy popularności obowiązkowych przedmiotów maturalnych znalazły się w województwie podlaskim biologia, wiedza o społeczeństwie i matematyka.

twarzą z kandydatem

cz cz, 09 listopada 2006 12:24

Koń jaki jest każdy widzi – takiej treści komentarz pojawił się ostatnio pod zdjęciem aktualnej Miss Europa. Alexandra Rosenfeld z Francji faktycznie wygląda trochę jakby czekała na kostkę cukru w nagrodę. Problem w tym, że przysłowie to często słychać w odniesieniu do kandydatów w wyborach samorządowych. Żyjąc po trosze w nieświadomości i megalomani, również sami kandydaci oraz ludzie z ich otoczenia myślą, że wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą. Sami kandydaci owszem, znają się doskonale, ale jak jest z ich identyfikacją „na mieście”? Na to pytanie trudno odpowiedzieć, szczególnie w momencie, kiedy bardzo często słyszymy inne pytanie – na kogo głosować?

pamiętamy i modlimy się

cz cz, 02 listopada 2006 11:09

Wczoraj był Dzień Wszystkich Świętych - to uroczystość ku czci tych, którzy są już zbawieni i cieszą się życiem wiecznym. Dziś na cmentarzach jest już znacznie luźniej, choć to w Dzień Zaduszny powinniśmy modlić się za ludzi zmarłych, którzy dopiero oczekują na ostateczne spotkanie z Bogiem... i którzy najbardziej naszej modlitwy potrzebują.

« · «« · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę