Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 252

ŁKS bez pieniędzy, bez domu i bez nadziei?

Do końca miesiąca Łomżyński Klub Sportowy powinien opuścić stadion przy ul. Zjazd i pomieszczenia zajmowane w hotelu przy stadionie, gdzie mieści się jego siedziba. Należące do miasta MPGKiM wypowiedziało umowę klubowi, bo ten nie płaci rachunków. Tymczasem według nieoficjalnych informacji długi ŁKS-u Łomża sięgają miliona złotych... We wtorek ma zebrać się Walne Zgromadzenia Członków klubu, a jego tematem ma być fatalna sytuacja w której znalazł się szczycący się ponad 80-letnią historią ŁKS. Coraz częściej pojawia się opinia, że tym razem nikt nie podejmie się próby jego reanimacji.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, które od kwietnia ubiegłego roku zarządza stadionem, w poniedziałek wypowiedziało ŁKS-owi umowę na użyczanie stadionu i wynajmowanie w hotelu przy ul. Zjazd pomieszczeń klubowych.  Jak twierdzi dyrektor MPGKiM Arkadiusz Kułaga, ŁKS notorycznie nie płaci rachunków. Zgodnie z podpisaną jeszcze w ubiegłym roku umową ŁKS za użytkowanie stadionu i wynajmowanie pomieszczeń, w których mieści się siedziba klubu, na konto MPGKiM powinien miesięcznie przelewać 1000 zł plus dodatkowe 500 zł po każdym rozegranym na stadionie spotkaniu. Niestety, jak twierdzi Kułaga, dotychczas klub opłacił chyba tylko dwie faktury... Reszta to dług, który już przekroczył 20 tys zł.
- Dłużej nie mogłem czekać – tłumaczy Kułaga, argumentując, że stadion, jak i stojący obok niego hotel, to mienie miasta o które on jako dyrektor MPGKiM musi dbać.   
ŁKS albo spłaci dług, albo będzie musiał się wynosić... Okazuje się jednak, że brak stadionu i siedziby to nie jedyny problem klubu, którego drużyna poległa w walce o utrzymanie się na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy. Po raz kolejny o sobie dają znać narastające od lat długi. Według nieoficjalnych informacji teraz zbliżają się już do okrągłego miliona złotych..., a pieniędzy na ich spłatę nie ma i trudno spodziewać się, że gdzieś się znajdą. Klub ma zobowiązania wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, ale także wobec miejskich spółek, prywatnych podmiotów, a nawet piłkarzy...  

Uratują czy zlikwidują?
Przyszłość klubu będzie zapewne głównym tematem zwołanego na najbliższy wtorek Walnego Zgromadzenia Członków Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Choć oficjalnie komunikat dotyczący walnego jest dość lakoniczny: „Zarząd Łomżyńskiego Klubu Sportowego informuje, iż we wtorek 24 czerwca o godzinie 17.30 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości przy ulicy Poznańskiej 141b odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Oprócz członków Łomżyńskiego Klubu Sportowego do przybycia na Walne Zgromadzenie zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców i sympatyków ŁKS Łomża”, to jednak trudno się spodziewać, aby w takiej sytuacji ktokolwiek chciał rozmawiać o czym innym.  

Dodajmy tylko, że zgodnie z planem w poniedziałek, 23 czerwca, piłkarze ŁKS-u powinni rozpocząć treningi przed kolejnym sezonem rozgrywek... Na razie jednak nie wiadomo ilu z nich zjawi się na treningu i kto ten trening poprowadzi, bo trenera Czesława Jakołcewicza też już nie ma... 
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę