Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Kilkuset amatorów biegania wzięło udział w III edycji KURPIOWSKIEGO PŚEJÅKA

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

To biegi z najbardziej malowniczo położonymi trasami – w Nowogrodzie rozegrano III Kurpiowskiego Psejaka.

Do wszystkich biegów zapisało się około 300 zawodników – jak zauważyli organizatorzy – prawie dwukrotnie więcej niż w ub.r.

A rywalizacje rozgrywano na kilku dystansach – najkrótszy dla najmłodszych to 200 m., a ten dla najbardziej zaawansowanych to ponad 20-kilometrowy półmaraton. 

Poza tym nieco starsze dzieci biegały także trasami wynoszącymi 400 i 800 m., a dorośli mieli do wyboru także trasę biegową na 7 km. i pięciokilometrową do przejścia z kijkami.

Dłuższe trasy wytyczono w dolinie Narwi i częściowo ulicami Nowogrodu, a te kilkukilometrowe na finiszu przebiegały także przez sam Skansen Kurpiowski.

Poza statuetkami dla najlepszych w każdej z kategorii każdy z uczestników biegów otrzymał także pamiątkowy drewniany medal w kształcie koguta, czyli tytułowego "psejaka".

Imprezę zorganizowało już po raz trzeci, wspólnie z władzami i gminy, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu.

 

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/227291


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę