Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Początek sezonu turystycznego w Biebrzańskim Parku Narodowym

W Biebrzańskim Parku Narodowym rozpoczyna się sezon turystyczny. Od soboty (22.04) punkt informacji w siedzibie Parku będzie czynny także w weekendy.

W punkcie informacyjnym można kupić bilety wstępu do Parku oraz znaleźć papierowe, tradycyjne mapy szlaków turystycznych.

- Wiosna nastała, sezon turystyczny rozwija się coraz bardziej intensywnie. W związku z tym tradycją jest, że już przed majówką Punkt Informacji Turystycznej Biebrzańskiego Parku Narodowego mieszczący się w siedzibie Parku będzie już otwarty. Czyli w soboty i niedzielę od godziny 8:00 do 17:00 zapraszamy do naszej siedziby, po to, żeby wszyscy przyjeżdżający po raz pierwszy nad Biebrzę, ale nie tylko, zasięgnęli informacji z pierwszej ręki - mówi dyrektor parku Artur Wiatr. 

Punkt informacyjny warto odwiedzić, bo jest tam wiele ekspozycji, ale i jest to dobre miejsce, żeby zobaczyć jakie atrakcje przyrodnicze są w Parku - dodaje Artur Wiatr. 

- Mamy małą salę ekspozycyjną, można powiedzieć, że jest to taka Biebrza w pigułce. Można dowiedzieć się tutaj, jak powstawała dolina, można obejrzeć krótki film i zagrać w gry interaktywne. Z pewnością jest to takie przygotowanie, zanim pójdzie się w teren. Szczególnie ci goście, którzy przyjeżdżają po raz pierwszy, mogą zobaczyć co jest nad Biebrzą. Można dowiedzieć się, jak do takiej wizyty się przygotować - dodaje dyrektor parku Artur Wiatr. 

Także dzisiaj przyrodnicy z Biebrzańskiego Parku Narodowego zapraszają na akcję sprzątania Carskiej Drogi. Każdy może pomóc w akcji, dzięki której jedna z największych atrakcji turystycznych Parku będzie oczyszczona po zimie. 

Wolontariusze zbierają się o godzinie 10:00 przy skrzyżowaniu Carskiej Drogi z drogą krajową nr 65.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę