Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Koncert KSU

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych zaprasza na koncert jednego z pierwszych polskich zespołów punk-rockowych i niewątpliwie najstarszy działający bez przerwy od 1978 r. KSU powstał w Ustrzykach Dolnych. Swoją nazwę zawdzięcza rejestracjom samochodów, które w bieszczadach zaczynały się literami KSU.

Na poczatku swej działalności członkowie zespołu byli zafascynowani muzyką zespołów Black Sabbath, Deep Purple i Led Zeppelin. Wtedy też do Polski zaczęły docierać dokonania rodzącej się w Wielkiej Brytani fali punk-rocka. Sex Pistols, Wire, UK Subs, The Damned, to grupy, które sprawiły, że KSU weszło na punkową ścieżkę. Pod koniec lat 70. w komunistycznej Polsce praktycznie nie było możliwości zdobycia płyt ze "zbuntowaną muzyką z Zachodu". Jedynym sposobem na kontakt z tamtą muzyką były
nadające z zagranicy stacje radiowe. Członkowie zespołu napisali więc list do Radia Wolna Europa, w którym poprosili o puszczanie "ich ukochanej muzyki". Aby ominąć cenzurę list wysłała z Kanady ciocia jednego z muzyków. Po kilku miesiącach prośba została spełniona i pojawił się cykl audycji z dedykacją dla słuchaczy z Bieszczad. Dedykacja ta miała także skutki uboczne. Zaczęły się rewizje mieszkań, przesłuchania, cenzura korespondencji przez SB.

Kolejną akcją KSU w tym czasie było założenie Wolną Republikę Bieszczadzką (WRB). Celem organizacji była ochrona dóbr Bieszczad i jej kultury. Jednym z największych wrogów WRB stali harcerze z ZHP, którzy dewastowali przyrodę, a swoją symboliką, hierarchią i mundurami jawili się jako część komunistycznego systemu. To spowodowało wzmożenie represji ze strony milicji i Służby Bezpieczeństwa.

W marcu 2004 r. po raz pierwszy na CD ukazała się pierwsza płyta KSU - "Pod prąd".

W sierpniu 2004 w składzie zespołu KSU znów dochodzi do zmiany, tym razem z gitarą solową zmierzy się Jasiu Jarek Kidawa, a za perkusją zasiądzie Sebastian Mnich. Reszta po staremu.

Przez ponad 25 lat działalności przez skład KSU przewinęło się 18 muzyków, zespół doczekał się 7 płyt w swej oficjalnej dyskografii, zagrał ponad tysiąc koncertów w kraju i za granicą. I wciąż planuje dalsze koncerty i nagrania.

 

26 października 2006, godz. 19.00 Klub PopArt, ul. Wojska Polskiego 3
Bilety : 20 zł Przedsprzedaż : 18 zł (MDK-DŚT i Galeria Pod Arkadami)

210204100642.gif
mm
cz, 19 października 2006 17:56
Data ostatniej edycji: pt, 20 października 2006 09:59:36

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę