Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Mistrz hip hopu i break dance naucza w Łomży!

Główne zdjęcie
Kelechi Oneyle

Kelechi Oneyle, tancerz, współpracujący z takimi gwiazdami jak: Sarah Connor, DJ Bobo, Vanessa Amorosi, Xsavier Naidoo czy No Angels, rozpoczął w Łomży dwudniowe warsztaty dla dzieci i młodzieży z grup tanecznych Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych.


Z Kelechim, odtwórcą głównej roli w musicalu "Hair" i partnerem Kylie Minoque podczas wręczenia europejskich nagród MTV, trenuje kilkadziesiąt dziewcząt i chłopców. Nasi łomżyńscy breakdance'owi mistrzowie świata (Brema, Niemcy 2005) z Crazy Twisting Group również nie przepuścili okazji treningu z mistrzem. Po niedzielnym zwycięstwie w break dance na ogólnopolskiej Wirującej Strefie spróbują może też swoich sił w hip hopie...?
Czarnoskóry tancerz i pedagog Kelechi Oneyle (Niemcy), był w sobotę i niedzielę razem ze Spinem (Londyn, UK) i Błażejem Szychowskim (Łódź) jurorem tego konkursu w kategoriach hip hop. Na co dzień prowadzi własne studio tańca PLATFORMA we Frankfurcie nad Menem, ale na dwa dni przedzierzgnie się w instruktora tańca, wyręczając w tym Beatę i Marka Kisielów, którzy na co dzień uczą tańca nowoczesnego adeptów i mistrzów. Specjalista od hip hopu i break dance stanie na głowie (być może, także dosłownie...?), aby elita tancerzy z Łomży osiągała szybciej i coraz lepsze rezultaty.

Kelechi, mimo że mówi do młodzieży po angielsku, jest i świetnie rozumiany i jeszcze lepiej odbierany. Wzbudza sympatię bezpośredniością i poczuciem humoru oraz zaufanie do prezentowanech na żywo umiejętności. Pedagog szczególny akcent połozył nie na muzykalność, poczucie rytmu czy wyczucie ciała w przestrzeni, ale na świadomość różnic stylistycznych w geście, pracy głowy, rąk, tułowia i nóg. To właśnie te różnice sprawiają, że tancerze  odróżniają dla laika często niezauważalne niuanse.

Mirosław R. Derewońko

Foto: Kelechi Oneyle
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pon, 16 października 2006 22:03
Data ostatniej edycji: wt, 17 października 2006 09:17:27

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę