Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Strefa wrażeń i podziwu

Rytmik elektryzujący mięśnie rzucił się do ucha, Larry zawinął kumatą gadkę, a setki kilkunastoletnich Pań i Panów na parkiecie i trybunach hali sportowej przy Księżnej Anny wrzasnęły z radością. Wezyr, Rzemyk i Bartas oderwali się na chwilę od sędziowskiego stołu, chcąć pokazać, że oceniają nie od parady i znają się na rzeczy również w Łomży. Wyginali figury nie z tej ziemi i stawali na głowie, aż zawirował świat w oczach 400 zgrabnych, wygimnastykowanych i roztańczonych uczestników (z przewagą pięknych dziewcząt) piątej edycji Wirujacej Strefy. W samo południe w sobotę rozpoczął się jeden z dwóch czy trzech największych i w Polsce konkursów tańca nowoczesnego młodzieży.

Wezyr, czyli Piotr Madera (Koszalin), Rzemyk - Damian Sochacki (Włocławek), Bartas - Bartosz Biernacki (Kielce) zaczęli oceniać występy w eliminacjach w kategorii breakdance solo, która rozpoczęła turniejowe zmagania. Do sobotniego wieczora zapierających dech w piersiach popisów, którym raz bliżej do "tradycyjnego" tańca, a innym razem - do akrobatyki i gimnastyki sportowej, będzie znacznie więcej. W kategoriach do i powyżej 15 lat tancerze z całej Polski będą rywalizować w: funkstyles, electric boogie, hip hop solo, w duetach, miniformacjach i formacjach oraz formacjach breakdance'owych. Będzie wirowało w hali sportowej na maksa! Wjazd za piątala.
- Po raz pierwszy zorganizowaliśmy Wirującą Strefę w hali sportowej, bo w sali urzędu wojewódzkiego mieścili się tylko uczestnicy - powiedziała mi Beata Kisiel, małżonka Marka, który rozsławia Łomżę wraz ze swoją Crazy Twisting Group. - Zależało nam na pokazaniu publiczności łomżyńskiej tego, co w nowoczesnym tańcu młodzieżowym najciekawsze i najlepsze.
Oprócz tancerzy i zespołów, m.in., z Gdańska, Szczecina, Koszalina, Gorzowa Wielkopolskiego, Białegostoku czy Warszawy, zobaczymy też i nasze nadnarwińkie perełki: formację i kilkunastu solistów CTG w break dance (mistrzowie świata i ich młodsi naśladowcy, a może i następcy...?) oraz Cute Face - damską miniformację freestyle.
To wyłączamy komputerek, katanka na grzbiecik i wirujemy do hali sportowej w Łomży, żeby odkryć strefę młodzieńczych uniesień, silnych wrażeń autentycznego podziwu!
Mirosław R. Derewońko 
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
mm
so, 14 października 2006 17:24
Data ostatniej edycji: so, 14 października 2006 17:25:49

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę