Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Słowo Biskupa Łomżyńskiego w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

Główne zdjęcie
Bp Stanisław Stefanek

"Udział w wyborach jest poważnym obowiązkiem wobec wspólnego domu – naszej Ojczyzny" - napisał biskup łomżyński Stanisław Stefanek w specjalnym liście do wiernych diecezji. Biskup Krytycznie odniósł się do głosów które namawiają, aby wybory 13 czerwca zbojkotować: "Już kilka razy, w ostatnich latach, taka postawa znacznej części społeczeństwa doprowadziła do władzy ludzi, którzy łatwo oddają losy Ojczyzny w ręce przedstawicieli obcych interesów – tak ze wschodu jak i zachodu – podczas gdy, Polacy uważający się za patriotów czekają z założonymi rękami na „lepsze czasy.”" - napisał pasterz diecezji łomżyńskiej. List biskupa ma być odczytany we wszystkich kościołach w niedzielę 30 maja 2004r.

Oto pełny tekst listu J.E. ks. bp Stanisłąwa Stefanka do wiernych diecezji łomżyńskiej.

Na dzień 13 czerwca wyznaczono termin wyborów europejskich. Jest to konsekwencja decyzji, którą podjęliśmy w referendum głosując za wejściem Polski w struktury Wspólnoty Europejskiej.
Pojawiły się opinie namawiające Polaków do zbojkotowania wyborów do Parlamentu Europejskiego. Mamy zostać w domach i krytycznie obserwować bieg historii. Propagatorzy bojkotu powołują się na fakty, które wszyscy znamy i dlatego mogą robić wrażenie ludzi odpowiedzialnie myślących.
Już kilka razy, w ostatnich latach, taka postawa znacznej części społeczeństwa doprowadziła do władzy ludzi, którzy łatwo oddają losy Ojczyzny w ręce przedstawicieli obcych interesów – tak ze wschodu jak i zachodu – podczas gdy, Polacy uważający się za patriotów czekają z założonymi rękami na „lepsze czasy.”
Udział w wyborach jest poważnym obowiązkiem wobec wspólnego domu – naszej Ojczyzny.

+ Stanisław Stefanek TChr
Biskup Łomżyński

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę