Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Mistrz na dobry muzyczny początek

Uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków Konstanty Andrzej Kulka wystąpił z Łomżyńską Orkiestrą Kameralną w koncercie inaugurującym jej kolejny - już 29. - sezon artystyczny. Koncert rozpoczęło wykonanie utworu Symfonia Hiszpańska Eduarda Lalo z mistrzem Kulką jako solistą.

- Będziemy malować dla Państwa muzyczny pejzaż wszystkimi kolorami tęczy – zapowiedział Jan Miłosz Zarzycki (lat 40), dyrektor i dyrygent Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej, który poprowadził zespół w czwartek, 14 września podczas inauguracji 29. sezonu artystycznego ŁOK w foyer Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży. - Sezon zapowiada się interesująco i różnorodnie. Będą dzieła wielkie i poważne oraz bardziej przystępne i łatwiejsze na koncertach chociażby z okazji sylwestra, karnawału czy Dnia Kobiet.
Solistą koncertu inauguracyjnego  był znakomity wirtuoz Konstanty Andrzej Kulka. W mistrzowskim stylu wykonał Symfonię Hiszpańską, jedno z najpopularniejszych dzieł Eduarda Lalo, kompozytora francuskiego pochodzenia hiszpańskiego. Melodyjne, wpadające w ucho, wręcz roztańczone frazy dialogujących z orkiestrą skrzypiec stworzyły iście rajski wstęp do suity „Arlezjanka” Georges'a Bizeta, zagranej przez łomżyńskich kameralistów w drugiej części koncertu. Publiczność może nie przybyła tłumnie, ale gorąco oklaskiwała wspaniałego skrzypka, ambitnego dyrygenta i prowadzoną przez niego już trzeci sezon orkiestrę.

Mirosław R. Derewońko 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę