Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Tryptyk...

Wyjątkowy koncert odbył się wczoraj wieczorem w Łomży. „Tryptyk” poświęcony był Pamięci zmarłego przed rokiem Ojca Świętego Jana Pałwa II. Wraz z muzykami Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej wystąpił Dariusz Wójcik, który recytował ostatni napisany przez papieża Polaka cykl poetycki – "Tryptyk Rzymski".

Jak podkreśla Wójcik to wyjątkowy zestaw wierszy. - „Zachwyciłem się nim, gdy po raz pierwszy go przeczytałem” - mówi. Dodaje, że nie jest on łatwy w odbiorze. „Pisał go człowiek głębokiej wiary i aby go zrozumieć i przeżyć trzeba być osobą uduchowioną. Recytacjom towarzyszyła Łomżyńska Orkiestra Kameralna, pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego, który też dokonał wyboru utworów obrazujących papieską poezję. Można było usłyszeć m.in. Tryptyk Mariacki Romualda Twardowskiego, Arię z suity D-dur Jana Sebastiana Bacha, Alleluja z oratorium Mesjasz Georga F.Haendela i Orawę Wojciecha Kilara.
Obecny na koncercie biskup łomżyński Stanisław Stefanek mówił później, że koncert wpisuje się w nasze starania o pełne i głębokie zrozumienie duchowego spadku, jaki pozostawił po sobie Ojciec Święty Jan Paweł II.
240206081801.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę