Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżyńscy recytatorzy w walce o finał

Natalia Grzeszczyk, Elżbieta Szepietowska i Wojciech Frąckiewicz będą reprezentować Łomżę podczas wojewódzkich eliminacji 51. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. We wtorek w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych odbyły się miejskie eliminacje konkursu. W sumie wystartowało w nich piętnastu recytatorów.

Konkursowe występy łomżan oceniało jury w składzie: Magdalena Kruszyńska – Sosnowska, Henryk Gała i Bogdan Szczepański. Zgodnie z regulaminem w Konkursie uczestniczyć mogą osoby uczęszczające do szkoły ponadgimnazjalnej i starsze. Każdy z nich prezentuje trzy utwory, przy czym repertuar zgłoszony i wykonany w przeglądzie stopnia najniższego, nie może być zmieniony w późniejszych etapach. Spośród łomżan 14 osób rywalizowało w kategorii wykonawców turnieju recytatorskiego, a jedna w kategorii “wywiedzione ze słowa”. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji jury postanowiło przyznać w kategorii “turnieju recytatorskiego” dwie równorzędne Nagrody dla Natalii Grzeszczyk i Elżbiety Szepietowskiej, zaś w kategorii “wywiedzione ze słowa” Nagrodą uhonorowano Wojciecha Frąckiewicza. Te osoby zostały jednocześnie zakwalifikowane na eliminacje wojewódzkie konkursu, które odbędą się 22 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku. Finał Konkursu ma odbyć się 1-4 czerwca w Gdyni.
Poza konkursowymi nagrodami jury przyznało także wyróżnienia. Otrzymali je Justyna Rumińska, Sebastian Misiow i Izabela Krajewska.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest Towarzystwo Kultury Teatralnej, które w tym roku obchodzi stulecie swego istnienia. Wśród laureatów konkursu z lat dawniejszych są m.in. Olgierd Łukaszewicz, Joanna Trzepiecińska i Michał Żebrowski.

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę