Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

2,5 promila alkoholu u kierowcy cysterny

Nawet 1 porcja alkoholu, trafiająca przez krwiobieg do mózgu, zmienia myślenie. Co można powiedzieć o myśleniu kierowcy ciężarówki, u którego policjanci zmierzyli 2,5 promila alkoholu w organizmie?

Łomżyńscy policjanci, po sygnale jednego z kierowców o poruszającym się zygzakiem samochodzie, około godz. 19. w poniedziałek (8.07) na S61 w okolicy Stawisk zatrzymali dafa z cysterną. „Już po otwarciu drzwi pojazdu utwierdzili się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, świadczył o tym jego wygląd oraz zapach wydobywający się z dafa” - czytamy komunikacie. Badanie alkomatem wykazało u 33-letniego obywatela Ukrainy 2,5 promila alkoholu w organizmie. Samochód trafił na parking strzeżony, a kierowca do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. 

W poniedziałek od wczesnych godzin porannych policjanci z łomżyńskiej drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierowców na drogach powiatu. W różnych punktach skontrolowano w sumie 596 kierowców. Trzech z nich siadło za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jako pierwszemu, czerwona lampka zaświeciła się u zatrzymanemu w Starych Kupiskach obywatelowi Ukrainy. 44-latek jadący volkswagenem miał niemal 1,1 promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy i noc spędził w policyjnym areszcie. Z kolei u 49-letniego kierowcy peugeota, którego po 17 zatrzymano w Miastkowie, alkomat wskazał blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. 

Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy i czeka ich odpowiedzialność przed sądem. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. 

źródło: KMP Łomża

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę