Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Pijany kierowca zabił rowerzystę. Jest akt oskarżenia

Do Sądu Rejonowego w Łomży skierowano akt oskarżenia przeciwko Adamowi R. mieszkańcowi gminy Przytuły, który w lutym kierując opem astrą po pijanemu zabił rowerzystę. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wsi Nowa Kubra na drodze Przytuły – Radziłów. Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do lat 8 więzienia.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 13 lutego późnym wieczorem. Wówczas policja podawała, że kierując oplem astrą 32-latek jechał od wsi Nowa Kubra w kierunku Przytuł i uderzył w jadącego w tym samym kierunku 38-letniego rowerzystę. Po wypadku kierowca samochodu odjechał z miejsca zdarzenia nie próbując nawet udzielić pomocy poszkodowanemu, którego niedługo później znalezionego leżącego w kałuży krwi. Policjanci szybko ustalili kierowcę samochodu m.in. dzięki temu, że po uderzeniu w rowerzystę oderwała się tablica rejestracyjna od jego samochodu. Gdy go ujęto był pijany. 
Teraz z ustaleń śledczych i aktu oskarżenia wynika, że sprawca wypadku Adam R.  umyślne miał naruszyć zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna kierował oplem mając nie mniej niż 1,20 promila alkoholu we krwi, a poza tym jechał z nadmierną prędkością. W wyniku tego doprowadził do zderzenia z rowerzystą, który poniósł śmierć na miejscu. 

Prokuratura Okręgowa w Łomży informuje, że o skierowaniu do Sądu Rejonowego w Łomży aktu oskarżenia przeciwko Adamowi R. podaje, że dotyczy on dwóch czynów karalnych. Pierwszy z artykułu 177§2 kodeksu karnego mówiący o tym, że kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym powoduje nieumyślnie wypadek, jeśli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Drugi czy karalny, którego miał dopuścić się  Adam R. opisany jest w artykule 178a§1kk: kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym(...) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę