Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Sposób na życie. Bezpieczna, szczęśliwa rodzina.

Główne zdjęcie
Anna Łapinska- nagroda główna

Uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego, 21 lutego 2006, godz.11.00. Galeria „Bonar”, ul. Wojska Polskiego 3 W ramach wernisażu odbędzie się wręczenie nagród i wyróżnień laureatom oraz pokaz spektaklu „MINIATURY” Czarnego Teatru SIVINA II.

Na konkurs wpłynęło 1037 prac. Jury w składzie: Karolina Skłodowska (kierownik Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży – przewodniczący) Przemysław Karwowski (artysta plastyk), Teresa Matuszelańska (instruktor plastyki), Jan Kuśmirek (policjant), Anna Bureś (instruktor plastyki) w wyborze prac kierowało się zgodnością tematyczną z hasłem konkursu przyznając nagrody i wyróżnienia za pomysłowość w przedstawieniu problemu. Po dokładnej analizie wszystkich prac komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła 31 prac; a na wystawę zakwalifikowała 157 prac.

„Na pewno nie rozwiążemy problemu patologii w rodzinie poprzez konkurs i wystawę prac plastycznych. Jednak jest to problem, o którym warto i powinno się mówić. Wielu uczniów ma trudności w nauce, ponieważ w ich domach alkohol jest najważniejszy. Dziecko pozbawione właściwej opieki, nie ma poczucia bezpieczeństwa we własnym domu, ucieka z niego popadając w konflikt z prawem lub wzorem dorosłych sięga w młodym wieku po alkohol. Do tego dochodzą papierosy, narkotyki i najczęściej jest już za późno. Nie mam wątpliwości, że nikt nie chce żyć w patologicznej rodzinie. Tego samego zdania są uczestnicy konkursu „Sposób na życie – szczęśliwa, bezpieczna rodzina”. W swoich pracach ukazali wiele ciepła i miłości malując swoją rodzinę trzymającą się za ręce, spacerującą po lesie, parku, zwiedzającą zoo lub muzeum, na pikniku, na wycieczce rowerowej lub konnej, bawiącą się na świeżym powietrzu latem i zimą, przy świątecznym stole... Dziecko jest szczęśliwe, jeżeli blisko niego są rodzice, chce czuć się kochane i bezpieczne, pragnie nad swoją rodziną rozłożyć wielki parasol, który ochroni ich przed złem tego świata: alkoholem, papierosami, narkotykami i wszelką patologią.”
Anna Bureś

Zapraszamy...

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę