Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Poezja w imię Kulki

Michał Kasprzak z Warszawy wygrał IV Konkurs Poetycki im. Jana Kulki. W sobotę w Galerii Bonar ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody laureatom. Ogólnopolski konkurs zorganizował Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Jury w składzie Beata Gula, Henryk Gała i Zdzisław Łączkowski musiało zapoznać się z ponad setką zestawów wierszy, które napłynęły od autorów z całej Polski.

Konkursu skierowany był do wszystkich osób piszących poezję, zarówno zrzeszonych w związkach twórczych, jak i niezrzeszonych. W sumie wpłynęły na niego 102 zestawy wierszy autorów z całego kraju. Jury, które oceniało wszystkie prace pierwszą nagrodę w wysokości 2 tys zł – ufundowaną przez głównego sponsora konkursu Zakłady Spożywcze „BONA” w Łomży postanowiło przyznać Michałowi Kasprzakowi z Warszawy. II nagrodę w konkursie jury przyznało dwóm poetom - Maciejowi Porzyckiemu z Poznania i Miłoszowi Manasterskiemu z Łomianek.
III nagroda przypadła Izabeli Filipek z Warszawy, a IV Tomaszowi Jezierskiemu z Lublina.
Trzyosobowe jury postanowiło wyróżnić także Marka Kowalika z Zawiercia, Grzegorza Chwieduka z Kępic i Elę Galoch z Turka.

Poza tym jury przyznało również specjalną nagrodę za wiersz o tematyce łomżyńskiej. Ufundowaną przez Prezydenta Łomży Nagrodę w wysokości 700 zł brutto otrzymała Milena Rytlewska z Myszkowa.

* * *
Jan Kulka 1937–2000 - poeta, prozaik, organizator życia literackiego. W Łomży mieszkał i tworzył przez ostatnie 23 lata życia. Z bogatego dorobku tu zostały wydane: „Kamienie wołać będą” (poemat), Łomża 1982, „I powraca wiatr...” (wiersze wybrane), Łomża 1984, „Ucieczka do Czarnolasu” (poemat), Łomża 1984, „Czemu tego nie zrobili Polacy” (wiersze), Łomża 1986, „Ten” (wiersze), Warszawa 1987, „Dla ciebie ten widok z okna (wybór wierszy), Łomża 1990, „Obcym wstęp wzbroniony” (opowiadania), Łomża 1991, „Nie ma wyjścia z labiryntu” (wiersze), Warszawa 1992, „Traktat o szarej godzinie” (wiersze), Łomża 1994, „Barwy nocy” (wiersze), Łomża 1996,”Romanse z historią” (eseje), Warszawa 1997, „Wiersze wybrane”, Warszawa 1997, „Odczuwanie duszy świata: glosa o poezji i dramatach Karola Wojtyły”, Łomża 1999, „Łowca złudzeń” (poezje), Łomża 1999.
210510110729.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę