Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Stypendia marszałka województwa dla utalentowanych uczniów I LO

Wśród ponad 300 laureatów stypendiów marszałka województwa podlaskiego za osiągnięcia artystyczne jest aż ośmioro uczniów łomżyńskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Amelia Andrychowska, Magdalena Głębocka, Szymon Krajewski, Paulina Krupa, Maciej Mieczkowski, Igor Paduch, Maja Polkowska i Oskar Żebrowski już teraz odnoszą liczne sukcesy w skali regionu, województwa i ogólnopolskiej. Roczne stypendia, w łącznej wysokości trzech tysięcy złotych, pozwolą im rozwinąć się jeszcze bardziej.

Stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej dla szczególnie utalentowanych uczniów z województwa podlaskiego są przyznawane przez zarząd województwa podlaskiego już od 18 lat.

W tym roku przyznano rekordową ilość 301 stypendiów (w ubiegłym było ich 150). Każdy z laureatów będzie otrzymywać co miesięc 250 złotych, które może przeznaczyć na warsztaty artystyczne, zajęcia dodatkowe, zakup sprzętu, instrumentów czy książek, czyli na cel przez nich wnioskowany. To spore wsparcie, szczególnie dla dzieci i młodzieży z mniejszych miejscowości.

Wśród stypedystów nie zabrakło też uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, od lat bardzo aktywnych w dziedzinie twórczości artystycznej oraz uczestniczących z dużymi sukcesami w licznych konkursach oraz formach twórczej aktywności. Ewenementem jest tu bardzo ożywiona działalność bibliotecznego Koła Miłośników Książki, skupiającego blisko 30 uczniów piszących, recytujących, śpiewających i fotografujących, którymi opiekuje się nauczyciel-bibliotekarz Dorota Przestrzelska.

W tym roku stypendia marszałka otrzymało aż czworo jej podopiecznych: Amelia Andrychowska, Magdalena Głębocka, Paulina Krupa i Igor Paduch. To nie tylko laureaci licznych konkursów, tak jak wokalistka Magdalena, zdobywczyni Grand Prix niedawnego, XVII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”, ale też osoby twórcze, bowiem Paulina z powodzeniem pisze nagradzane w ogólnopolskich konkursach wiersze i przygotowuje debiutancki tomik poezji.
Kolejny talent z I LO to skrzypek Szymon Krajewski; nie tylko wzorowy uczeń, jak podkreśla jego wychowawczyni i autorka stypendialnego wniosku Magdalena Szyszko, ale już teraz świetnie zapowiadający się młody muzyk. Potwierdza to również dyrektor Mirosław Korona, bowiem Szymon jest też uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży, w klasie Moniki Zarzyckiej, a lista jego osiągnięć w krajowych i międzynarodowych konkursach już teraz jest imponująca. Równie utytułowani i utalentowani są młodzi tancerze Maja Polkowska, Maciej Mieczkowski i Oskar Żebrowski, podopieczni Magdaleny Pardo-Baczewskiej i Jacka Baczewskiego z Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT. Wszyscy tańczą w kategorii B (16-18 lat), odnoszą liczne sukcesy i jak podkreśla Jacek Baczewski są to czołowi zawodnicy klubu. 

Wojciech Chamryk

Foto: I LO

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę