Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Nowi strzelcy służą w Jednostce Strzeleckiej 1012 Łomża

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

- Po przeprowadzonej selekcji terenowej szeregi Jednostki Strzeleckiej 1012 Łomża zasiliła siódemka nowych strzelców – informuje dowódca Adam Perkowski. - To dwie dziewczyny i pięciu chłopców, głównie z Łomży. Uczestnicy zaczęli zmagania z zadaniami terenowymi na 5 punktach, w ośrodku otoczonym lasem, od spotkania w siedzibie JS 1012 przy parafii św. Andrzeja Boboli w Łomży, gdzie otrzymali pierwsze zadanie. Polegało ono na odszyfrowaniu zakodowanej informacji z poleceniem przemieszczenia się we wskazany rejon oraz na odczytaniu współrzędnych z mapy.

Po prawidłowym wykonaniu wspólnie zadania, kandydaci pojechali samochodami z instruktorami w wyznaczony rejon 15 km od miasta do Kompleksu Wypoczynkowego Olszynka w Olszynach. Czekały tam na nich przygotowane przez instruktorów z Jednostki Strzeleckiej punkty tematyczne. Kandydaci sprawdzili się na punkcie sprawności fizycznej, wykonali zjazd w pełnym oporządzeniu na linie i szukali rannego spadochroniarza w pobliskim lesie. Po śniegu ciągnęli ciężką skrzynię z „amunicją”, ubrani w strój przeciwchemiczny metodą czołgania się. Ponadto rzucali atrapą granatu F1 do celu, odległego o 5 metrów, oraz przeprawiali się indywidualnie nad wodą po około 20-metrowym moście linowym: lina pod stopami i liny pomocnicze do trzymania się rękami. Selekcja w sumie trwała 3 godziny. Kandydaci musieli mieć skończone 16 lat, a najstarsza osoba miała ok. 25. Żeby nie było za łatwo i za lekko, śmiałkowie mieli na plecach 10-kilogramowe plecaki, m.in. z wodą i prowiantem oraz odzieżą na zmianę.- Wszyscy uczestnicy zakończyli selekcję z wynikiem pozytywnym i z uśmiechem na twarzy – podsumowuje dowódca Perkowski. - Wykazywali bardzo duże zaangażowanie, bo zależało im na sprawdzeniu siebie i przygodzie w służbie strzeleckiej. Na początku roku zamierzamy przeprowadzić następny nabór. Zainteresowani mogą skontaktować się z nami przez profil na fb: Jednostka Strzelecka 1012 Łomża - ZS Strzelec OSW. Wystarczy napisać wiadomość, a my na pewno wkrótce się odezwiemy. Szkolenie podstawowe w „Strzelcu” trwa pół roku. W łomżyńskiej Jednostce Strzeleckiej służy aktualnie 30 osób.

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146

 

Strzelcy ślubują

Święto 3 Maja

Strzelcy werbują

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę