piątek, 19 października 2018 napisz DONOS@
181012054326.gif
181001100146.png
181008123620.png
181011100540.png
181006032236.gif
180924102637.png

Strzelcy werbują

Jednostka Strzelecka 1012 im. 33 Pułku Piechoty Ziemi Łomżyńskiej, ogłasza nabór, czyli dzień mobilizacji. Do „Strzelca” zgłosić się może każdy kto ukończył 16 lat i chce ćwiczyć musztrę, obsługę broni, sprzętu wojskowego i taktykę zieloną i czarną. - Dzień mobilizacji jest jedynym dniem w roku w Jednostce Strzeleckiej, w którym rozpoczyna się proces wcielania danej osoby w struktury organizacji – podkreśla chorąży Adam Perkowski, dowódca JS 1012 Łomża. Istniejąca od 22 lat łomżyńska jednostka jest częścią działającego pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej ogólnopolskiego Stowarzyszenia Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno-Wychowawcza, kontynuatora tradycji „Strzelca” założonego przez późniejszego Marszałka Józefa Piłsudskiego.

- Na początku zostaje przeprowadzony test sprawności fizycznej, który weryfikuje kondycję kandydata – podaje chorąży Adam Perkowski. - Jest on realizowany w formie marszu na wyznaczonym kilkukilometrowym odcinku trasy przebiegającym przez tereny leśne, w trakcie którego zespoły meldują  się na punktach kontrolnych i wykonują zadania postawione przez instruktorów Jednostki Strzeleckiej. Taktyka, ratownictwo na polu walki, terenoznawstwo, strzelanie, zadania wysiłkowe na mini torze przeszkód, elementy przetrwania to tylko część z czekających na kandydatów zadań.
Wszystko to odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy wywodzą się korpusu żołnierzy Wojska Polskiego, bo „Strzelec” ma być swoistym zapleczem polskiej armii.
- W naszej Jednostce Strzeleckiej został opatentowany ściśle określony tok szkolenia, w którego połowie nie może zostać wcielona kolejna osoba z powodu dużych zaległości – podkreśla dowódca JS 1012 Łomża. - Każda osoba decydująca się na podjęcie tego szkolenia zaraz po teście sprawności fizycznej zostaje przydzielona do drużyny szkolnej, w której szkoli się pod okiem dowódcy drużyny/instruktora przez okres 6 miesięcy, aż do momentu złożenia Przyrzeczenia Strzeleckiego i otrzymania pierwszego stopnia. W ciągu miesiąca odbywają się w zależności od etapu dwa szkolenia, polowe bądź bazowe, realizowane w weekendy. Podczas tego okresu rekrut zostaje zapoznany z podstawą wojskowego abecadła. Zajęcia są prowadzone m. in. z musztry, budowy broni, strzelania statycznego, topografii, łączności, technik zjazdów linowych, pierwszej pomocy przedmedycznej, taktyki w terenie otwartym oraz zurbanizowanym.
Kolejny etap strzeleckiego szkolenia obejmuje nie przymusowe szkolenia ogólnopolskie z taktyki zielonej, czarnej, ratownictwa pola walki (CLS), rozpoznanie ogólno-wojskowe, skoki spadochronowe oraz wyjazdy w góry. I choć wydawać by się mogło, że to typowo męskie zadania w łomżyńskiej Jednostce Strzeleckiej działa również drużyna żeńska „PLATER”, która także czeka na nowe kandydatki nie bojące się żadnych wyzwań.
- Prowadzimy również drużynę logistyczną, którą tworzą osoby wspomagające działalność jednostki transportem bądź doświadczeniem wojskowym. W te miejsce również przyjmujemy kandydatów – dodaje dowódca Perkowski.

Termin w którym odbędą się kwalifikacje dla kandydatów – 13 czerwiec 2015 r. Miejsce spotkania to parking przy Hurtowni Elektrycznej ELDOR, ul. Poznańska 125 (dawny Klub ATOM). Zapisów można dokonać bezpośrednio na stronie facebook JS 1012 Łomża lub pisząc e-mail: js1012@zs.mil.pl

180919093531.png

 
181010092959.png
180925044145.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę