Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@

Turniej tańca o Grand Prix Polski i puchary w Piątnicy

Pięknie tańcząca młodzież (od 16 do 18 lat) i dorośli rywalizowali o Grand Prix Polski Extraklasa Federacji Tańca Sportowego w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Gremium sędziów z sędzią głównym Łukaszem Grzęskim z Torunia wyłoniło podczas niedzielnego turnieju w Piątnicy najlepsze pary. Dwudniowa impreza, zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego oraz Klub Tańca Towarzyskiego Akat, zgromadziła w Hali Sportowej około 700 uczestników, tańczących na parkiecie po mistrzowsku, z pasją i radością.

Kierownik turnieju i trener tańca w Akacie Magdalena Pardo – Baczewska wyjaśnia, że organizacja po raz pierwszy zawodów o Grand Prix Polski to owoc ciężkiej pracy z lat poprzednich.

- Federacja Tańca Sportowego w ten sposób doceniła wysoki poziom organizacyjny naszych turniejów, w tym  mistrzostw województwa podlaskiego w 2021 r. i 2020 r. - mówi Pani Magda.

Jednocześnie w Hali w Piątnicy odbywał się tradycyjny, coroczny XXVI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego, Prezydenta Miasta Łomża, a w sobotę XVIII Dziecięca Gala Taneczna o Puchar Wójta Gminy Piątnica. - Na turniej przyjeżdża z roku na rok coraz więcej par z całej Polski – cieszy się z frekwencji organizatorka. Turniej o Grand Prix młodzieży zgromadził ponad 20 par, zaś o Wielką Nagrodę dla dorosłych rywalizowało 12 par.

Wśród dorosłych, tańczących np. walca i tango, triumfowała para Klubu Contra Sport z Piaseczna: Korycki Daniel i Goleń Gabriela, a z młodzieży jury najwyżej oceniło parę Studia Tańca w Toruniu: Nadolny Kuba i Karwowska Pola. W tańcach latynoskich, jak samba i cha cha cha, najlepsi okazali się reprezentanci KTT Duet z Warszawy: Walisiak Przemysław i Marcinkiewicz Klaudia Marianna. Latynę młodzieżową najlepiej tańczyli: Brzozowski Grzegorz i Pogorzelska Julia z CTP Warszawa.

Dobrze pokazała się para łomżyńsko-zambrowska z KTT Akat, wychowankowie Magdaleny i Jacka Baczewskich: Bartosz Chojnowski i Dagmara Brulińska (klasa taneczna S) zajęli 6. miejsce w LA – a przypomnijmy, że są to półfinaliści Mistrzostw Polski FTS par dorosłych wiosną 2022 w Koninie. 

Ivona Pavlović uczy tańca bachata
- Rewelacyjnie wypadły pary z Łomży w turnieju w kategorii powyżej 15 lat, mające klasę taneczną B: Sobczyński Łukasz  i Sawko Aleksandra na 2. miejscu oraz Tunkiewicz Kacper i Filipkowska Gabriela na 3. miejscu w tańcach standardowych – komentuje tabelę z wynikami trenerka z KTT Akat w Łomży. Lepsi od łomżyniaków okazali się w opinii sędziów tylko: Magalski Karol i Fidut Julia z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Jeszcze lepiej obie utalentowane pary Akatu pokazały się w tańcach Latynosów: Tunkiewicz i Filipkowska zajęli pierwsze miejsce, a Sobczyński i Sawko 2. m.

Zadowolony z poziomu i organizacji turnieju tanecznego jest także dyrektor Jarosław Cholewicki z ROK, Łomża. Jego zdaniem, widownia turnieju miała moc dobrych emocji i okazji do podziwiania przepięknej sztuki tańca w wykonaniu młodych i starszych adeptów i mistrzów. Imprezę w finale poprowadziła Ivona Pavlović, ucząca chętnych z publiczności tańca latino – bachata. Sympatyczna atmosfera zabawy, rodzinnego ciepła i sportowej rywalizacji - według doświadczonego organizatora – to wyróżniki jednej z najbardziej promocyjnych, z racji na zasięg geograficzny w Polsce, imprez dla Łomży, Powiatu i Ziemi Łomżyńskiej, Województwa Podlaskiego. Jest to impreza kosztowna – 100 tysięcy zł, na co w ok. połowie złożyła się dotacja z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

Medal olimpijski za  
Powiat Łomżyński zafundował puchary i zapewnił załogę ROK do organizacji imprezy, która trwa wprawdzie 2 dni - w kalendarzu, lecz przygotowania merytoryczno-techniczne i rozliczenie całości zajmują o wiele więcej czasu. Gmina Piątnica udostępniła halę do przeprowadzenia turnieju tańca i zadbała o obsługę, z którą współpraca układała się wzorowo. Z ciekawostek – ważnych dla budżetu przedsięwzięcia – dyrektor podaje fakt, że Firma Groda z Ostrołęki, która przygotowała efektowne oświetlenie, zmniejszyła zapotrzebowanie na energię elektryczną o 70 procent dzięki lampom LED.

- Gratulacje należą się naszym cudownym trenerom: Magdzie i Jackowi Baczewskim, którzy przez ponad 30 lat wychowali w Klubie Akat i ROK pokolenia tancerek i tancerzy, kontynuujących dzieło Mistrzów – mówi Pan Cholewicki.

Dziękuje 30 sponsorom i firmom, wspomagającym imponujące rozmachem, elegancją i pięknem wydarzenie. Zdobyte w Piątnicy punkty zaliczą się do Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, a w efekcie... może nawet do Igrzysk Olimpijskich.

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146

   

30 roztańczonych lat AKAT-u

240206081801.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę