Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Weekend wydarzeń i imprez patriotycznych oraz koncerty gwiazd

Trzy najbliższe dni upłyną w Łomży i w regionie pod znakiem obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Poza oficjalnymi uroczystościami odbędzie się też spektakl słowo-muzyczny „Na wojskową nutę”, przygotowany przez żołnierzy i pracowników 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego oraz promocja albumu „Dmowski i Lutosławscy. Życiowa więź i wspólna idea” w drozdowskim muzeum. Będą też emocje sportowe, ponieważ Łomżyński Klub Sportowy 1926 walczy o utrzymanie pozycji lidera. Do tego w Łomży wystąpią gwiazdy sceny muzycznej: w niedzielę Anita Lipnicka, a w poniedziałek Anthimos Apostolis, gitarzysta legendarnego SBB.

Łomżyńskie obchody Narodowego Święta Niepodległości zaczęły się na dobrą sprawę już we wtorek, dzięki koncertowi Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Liczne wydarzenia odbyły się również w czwartek, a ich kulminacja nastąpi w piątek. O godzinie 8:30 zaplanowano złożenie kwiatów pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz w miejscach pamięci narodowej, zaś po 30 minutach uroczystość przed tablicą upamiętniającą Leona Kaliwodę.  O godzinie 10:00 biskup Janusz Stepnowski odprawi w katedrze uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny. Z kolei o godzinie 12:00 zostaną złożone kwiaty przed tablicą Romana Dmowskiego w Muzeum Przyrody-Dworze Lutosławskich w Drozdowie, gdzie odbędzie się również wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”. Bezpośrednio po tych wydarzeniach odbędzie się wręczenie stypendiów starosty łomżyńskiego i nagród za promocję powiatu łomżyńskiego. W piątkowy wieczór o godzinie 18:00 w Hali Kultury zaplanowano spektakl słowo-muzyczny „Na wojskową nutę” z udziałem żołnierzy i pracowników 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, wokalistki Julity Kaczyńskiej i Chóru Kameralnego Amici pod kierukiem Anny Kurowskiej. Wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki.

W sobotę o godzinie 19:26 Łomżyński Klub Sportowy 1926 podejmie na swym stadionie drużynę Warmii Grajewo. Stawką tego spotkania jest utrzymanie przez łomżyńską drużynę pozycji lidera grupy IV ligi – nad zajmującym drugie miejsce Ruchem Wysokie Mazowieckie ŁKS ma jeden punkt przewagi. Organizatorzy zapewniają stoisko cateringowe (grill/napoje) oraz stoisko z gadżetami ŁKS. Bilet normalny kosztuje 10 złotych, ulgowy 5 złotych, dzieci do lat 12 oraz piłkarze drużyny młodzieżowej ŁKS wstęp wolny. 

W niedzielę o godzinie 13:00 w Muzeum Przyrody-Dworze Lutosławskich w Drozdowie odbędzie się promocja albumu „Dmowski i Lutosławscy. Życiowa więź i wspólna idea”, autorstwa pracowników drozdowskiej placówki, Tomasza Szymańskiego i Marcina Rydzewskiego. To ostatnie z cyklu wydarzeń w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Wstęp wolny.

Tego samego dnia o godzinie 18:00 w sali Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego zaśpiewa Anita Lipnicka. Popularna wokalistka wykona program „O miłości... akustycznie“, obejmujący kompozycje autorskie i covery. Bilety: 109-119 złotych. 

Poniedziałkowy koncert zapowiada się jeszcze bardziej sensacyjnie. O godzinie 19:00 w Hali Kultury wystąpi kwartet  Anthimosa Apostolisa (lider –gitara i perkusja, Olaf Węgier – saksofon, Dawid Broszczakowski – piano, Robert Szewczuga – gitara basowa). Legendarne trio SBB nigdy w Łomży nie koncertowało, ale odwiedzi ją jego gitarzysta, obecny na scenie od ponad 50 lat, równie dobrze odajdujący się w jazzie, bluesie czy progresywnym rocku. Koncert odbędzie w ramach cyklu „Jazzowy Dom Kultury“ Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych, wstęp wolny.

Tradycyjnie już rozmaite zajęcia dla młodszych i starszych czytelników przygotowały placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej. W poniedziałek Filia nr 6 (Małachowskiego 1/3) zaprasza od godziny 16:00 dzieci w wieku 6-10 lat na „Podróże nie tylko po literaturze“. W tej samej placówce w wtorek o godzinie 14:00 historyk Adam Sokołowski, pracownik Muzeum Północno-Mazowieckiego, przedstawi w ramach cyklu „Inspirujące wtorki” prelekcję dla dorosłych „Żydzi łomżyńscy. Życie, śmierć, pamięć”. Również w wtorek, ale o godzinie 16:00, Filia nr 2 (Księżnej Anny 2) w ramach cyklu „Czytelnicza gratka dla małolatka” zaprasza na zajęcia dzieci w wieku 6-12 lat. Z kolei w czwartek o godzinie 15:00 w Filii nr 2 odbędzie się następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, poświęcone „Księdze snów” Niny George. 

Wojciech Chamryk

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę