Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Kierowcy dostają mandaty za jazdę ulicą Meblową

Główne zdjęcie
Ulica Meblowa, wjazd od ulicy Nowogrodzkiej

Dwóch kierowców zostało ukaranych mandatami za jazdę wbrew znakom, ulicą Meblową. W poniedziałek 26 września 2022 roku z pompą otwierał ją m.in. prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, mimo, że droga formalnie była jeszcze placem budowy.

Głośnym echem wśród mieszkańców odbił się cyrk z otwieraniem ulicy Meblowej. W poniedziałek 26 września zorganizowano oficjalne otwarcie ulic Meblowej i Jaworowej, na które przyjechał wojewoda i poseł. Goście i oczywiście włodarz miasta z uśmiechem do obiektywów, przecinali wstęgę, oddając ulicę kierowcom. Jak się później okazało, to był „event”, a nie otwarcie, bo droga nie była jeszcze dopuszczona do ruchu.

W osobliwy sposób tłumaczył to radnym wiceprezydent Andrzej Garlicki: „Takie oddanie oficjalne z przecięciem przysłowiowej wstęgi, nie jest żadnym formalnym etapem procesu oddawania inwestycji. Jest to wydarzenie medialne, taki „event” podkreślające wagę wydarzenia i kierowane, żeby zainteresować szerszą opinię publiczną o tym, co się w mieście dzieje”. Dodawał, że o tym czy można poruszać się po drodze informują znaki drogowe. Na sesji Rady Miejskiej w środę 28 września zapowiadał radnym „Jutro ich prawdopodobnie nie będzie”. Niestety, są do dziś. 

Jednak sztuczka marketingowa wiceprezydenta zadziałała, bo jedna z ogólnopolskich stacji telewizyjnych wysłała samochód, aby jeździł Meblową i dał się złapać. Beka byłaby na cały kraj. Był oznakowany, więc może policjanci nie chcieli ryzykować występu w głównym wydaniu Wydarzeń.

Nie wszyscy jednak mieli tyle szczęścia. Jak się okazuje w piątek, 30 września, dwóch kierowców za przejazd otwartą przez prezydenta Chrzanowskiego, ale niedopuszczoną do ruchu ulicą Meblową, dostało mandaty. O godzinie 12:58 i 13:01 jak informuje podkomisarz Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, dwóch kierowców otrzymało po 200 złotych mandatu i 8 punktów karnych. O ile kwota jest znacznie niższa od maksymalnej, która warto przypomnieć, za ignorowanie zakazu ruchu wynosi do 5 tysięcy złotych, to ilość punktów nie podlega uznaniu. 

I na koniec niespodzianka. O zakazie informują znaki umieszczone po obu stronach Meblowej. Niestety, od ulicy Jaworowej, która łączy się z ulicą Meblową, takiego znaku nie ma.

 

Władza robi teatr, a kierowcy mają płacić mandaty 

Władza robi teatr, a kierowcy mają płacić mandaty

240206081801.gif
mm
śr, 05 października 2022 12:52
Data ostatniej edycji: śr, 05 października 2022 16:49:08

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę