Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@

Jan Miłosz Zarzycki z „Muzycznym Orłem”

Główne zdjęcie
Statuetka Muzycznego Orła (fot. organizator konkursu)

Za wybitne osiągnięcia artystyczne w 2021 roku kapituła II Międzynarodowego Konkursu „Muzyczne Orły” wyróżniła Jana Miłosza Zarzyckiego, dyrygenta i dyrektora Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Międzynarodowy Konkurs „Muzyczne Orły” organizuje Fundacja „Muzyka do Potęgi”, która w ten sposób chce uhonorować wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki muzycznej, powszechnie ujmowanym jako muzyka poważna. Osiągnięcia laureatów w 2021 roku w IX kategoriach oceniała kapituła, w skład której weszli wybitni twórcy o bogatym dorobku, w tym pedagodzy wyższych uczelni muzycznych.

W drugiej już edycji konkursu w kategorii „Dyrygent” kapituła uhonorowała Jana Miłosza Zarzyckiego, dyrektora i dyrygenta łomżyńskiej orkiestry i Justynę Kwarcińską.

Uroczysta Gala, podczas której wręczone zostaną laureatom statuetki odbędzie się w gmachu Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina 25 września br. 

Statuetka „Muzycznego Orła” została wykonana w całości z brązu. Na mosiężnym postumencie stoi postać symbolizująca dyrygenta orkiestry, odbierającego brawa po zakończonym koncercie. Autorem statuetki jest krakowski rzeźbiarz Marek Stankiewicz. 

Gratulujemy.

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę